Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#1921 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 17 luty 2013 - 20:48

Opryski rzepaku i innych oleistych chowacz nie ta pora a pryszczarek jak łuszczyn nie ma to najwyżej jak się zawiążą, choć ten szkodnik atakuje tylko obrzeża pola i wystarczy opryskać pole do okola na pol lancy po co nabijać koszty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 17:33
  •  

#1922 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 17 luty 2013 - 21:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Chyba pomyliłeś chowacze :D

#1923 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 17 luty 2013 - 21:03

Opryski rzepaku i innych oleistych z czym pomyliłem?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1924 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 17 luty 2013 - 21:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Amistar, Amistar Xtra podobno nowość, chyba Reveller też jest w rzepaku. Nie powiem bo wyjątkowo przed żniwami pictor schodził. A co do wysokiej wilgotności od dłuższego kwitnienia to w tym roku kosiłem taki z wilgotnością 10-12% i lepiej na tym wyszedłem jak Ci co desykowali i czekali aż wyschnie, a cena z dnia na dzień spadała. Fakt potrącenia jakieś tam były ale przeliczając to byłem do przodu 100zł jeśli bym czekał te prawie 2 tygodnie aż doschnie. A wiadomo że jak rzepak skoszony to człowiek inaczej śpi ;)

#1925 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 17 luty 2013 - 21:36

Opryski rzepaku i innych oleistych

z czym pomyliłem?

No niewiem ja mówie o podobniku a jego zwalczanie jak dobrze pamietam jest od opadania pierwszych płatków do tworzenia łuszczyn jakieś 30%

@koniu 10-12% to słabo, my jak zajechaliśmy na skup to wykazało 18% :D a pierwszy zbiornik był niecałe 8% :o

#1926 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 17 luty 2013 - 21:59

Opryski rzepaku i innych oleistych ja w tym roku kosiłem jako pierwszy w okolicy, jak brałem próbkę ze zbiornika było coś około 9 %, postał dwa dni i zrobiło się 12, trzeba szybko i od razu uciekać z tym , zbierane było bez desykacji

#1927 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 17 luty 2013 - 22:16

Opryski rzepaku i innych oleistych koniu rzepak się desykje jak nasiona zmieniają barwę na ciemne a łuszczyna żólknie to jest tak mniej więcej jak dobrze pamiętam+-10 dni przed zbiorem. to jak ktoś kto pryskał na zasuszanie może kosić póżniej od Ciebie i to jescze 2 tygodnie póżniej, to już na logikę w dniu kiedy Ty kosiłeś jego rzepak będzie suchszy od Twojego bo przeciż ten oprysk choćby w części go dosuszył. Dotychczas czytając Twoje posty to były logiczne ale tym to przykwasiłeś :o

#1928 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 luty 2013 - 22:19

Opryski rzepaku i innych oleistych ja w 2012 desykowałem tak zeby miec spokój przy koszeniu prysnałem tak jak pisał kolega wyzej wjechałem po 10 dniach i miał 6% :) Kosiłem jak byłą dobra cena sprzedałem 2 dni pózniej jak spadała o 150zł :(

#1929 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 18 luty 2013 - 09:14

Opryski rzepaku i innych oleistych bialy, pryskałeś go reglone czy przeleciałeś round*pem? Nie mam doświadczenia w desykacji.

#1930 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 luty 2013 - 09:17

Opryski rzepaku i innych oleistych jakis glifosat ze 3l + spodnam + siarczan jak pamietam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1931 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 18 luty 2013 - 09:58

Opryski rzepaku i innych oleistych Reglone kosztuję od 70do 90 zł/l , trza dać 2 litry.
Glifosat 13 zł i daje się z 3 l/ha.
Po desykacji można i na drugi dzień kosić, przecież nie jest napisane że koniecznie po 2 tygodniach.
Wszystko zależy od rośliny,
Ja w tamtym roku wdziałem jak jęczmień wyglądał po reglonowaniu, było w nim dużo samosiewów QQ i trochę poodbijał. Po reglone po niecałych 2 dniach wszystko było suche, jakby ogniem pryskali.
Ja w tym roku będę reglonował
Jeszce pytanie, jaka jest różnica w polonie między rzepakiem desykowanym a nie, bo słyszałem że duża, ja tylko desykuję a w tym roku zastanawiam się.

#1932 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 18 luty 2013 - 10:02

Opryski rzepaku i innych oleistych tylko trzeba idealnie trafić w porę z tą desykacją bo efekt może być odwrotny! Dasz za późno to nie będzie za bardzo działało a jak za wcześnie to obniżysz sobie plon.

#1933 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 18 luty 2013 - 10:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Na wiosnę będę musiał poprawiać chaber. Moje pytanie jest takie. W jakim czasie najlepiej pryskać na chaber, i czy przed nawozami dolistnymi czy po nawozach dolistnych?

#1934 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 18 luty 2013 - 16:49

Opryski rzepaku i innych oleistych z chabrem jak się nie mylę to galera może mieć problem,

#1935 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 18 luty 2013 - 17:13

Opryski rzepaku i innych oleistych tylko do fazy strzelania w pęk kwiatowy najlepiej niszczyć chaber i cherbicyd stosować w niższych temperaturach ....... bynajmiej my tak robiliśmy gdy mieliśmy rzepak , mogę sie mylić :) a niszczyc przed nawożeniem dolistnym bo przeciez na pąka bedziesz musiał coś dać nawozu a będziesz miał juz zrobiony oprysk cherbicydem :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#1936 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 luty 2013 - 20:05

Opryski rzepaku i innych oleistych Znowu można pryskać Alertem na płatek?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#1937 Share hubertus1990

hubertus1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 luty 2013 - 22:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Prosił bym o pod powiedziec jakie środki zastosowac na wiosne od grzyba szkodników chwastów i regulacji wzrostu i odrzywki.???
Na jesień pryskałem agilem horizonem siarczanem magnezu i boromaxem.
Słabo mi po schodził nie inwestowałem za bardzo z nawozeniem tez nie szalałem.

#1938 Share Gurul

Gurul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 luty 2013 - 18:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Co polecacie na wiosne Asahi czy Tytanit?

Edytowany przez Gurul, 19 luty 2013 - 18:34.

#1939 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 19 luty 2013 - 19:12

Opryski rzepaku i innych oleistych kolego @magnum tylko zwróc uwagę na to że cena rzepaku w żniwa każdego dnia się zmienia i leci na dół akurat w moich stronach tak bywa. A czekając aż doschnie mi rzepak np. 10 dni a wjeżdżając w niepryskany po 5 dniach to jest różnica cenowa. Raz że łapiesz się nie większą cene, dwa są jakieś potrącenia, trzy najważniejsza roślina w naszym gospodarstwie została zebrana i cztery zabieg na dosuszanie też kosztuje około 50zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1940 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:45

Opryski rzepaku i innych oleistych Kolego koniu kompletnie nie rozumiem zdania "A czekając aż doschnie mi rzepak np. 10 dni a wjeżdzając w niepryskany po 5 dniach to jest różnica cenowa" Jak Ty kosisz to przecież nikt nie jedzie dopiero desykować bo to nie ma sensu, nie ma aż takiej róznicy w dojrzewaniu rzepaku. Poza tym desykacja nie może Ci opóżnić zbioru w żaden sposób bo desykujesz te 10 dni przed planowanym koszeniem i nawet jakbyś nie czekał tych 10 a tylko 4 dni to itak ten rzepak będzie suchszy niż jakbyś go kosił bez jakiej kolwiek desykacji, i uzyskasz jeszcze wyższą cenę niż faktycznie uzyskałeś bo tak naprawdę kosisz dokładnie w ten sam dzień co kosiłeś a środek desykacyjny zawsze już coś zdziałał niż by go nie było wcale. :) I tym sposobem masz wyższą cenę,mniej zielonych zanieczyszczeń, i stres z głowy a 50 zł to nic bo zwróci Ci się to nie raz.

Edytowany przez magnum123, 19 luty 2013 - 19:49.