Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#1881 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2013 - 15:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Co do fungi w rzepaku to myślałem na wybijanie w pęd dać sam tebukonazol (Orius) w pełnej dawce, a na opadanie płatka, metkonazol (Caramba). Dobry wybór?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 15:06
  •  

#1882 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 15 luty 2013 - 19:11

Opryski rzepaku i innych oleistych tylko, że opakowanie galery jest na prawie 3 ha a lontrel też jest pół hektarowy. Ale to zależy jakie masz chwasty i ile ha.

#1883 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 15 luty 2013 - 19:25

Opryski rzepaku i innych oleistych jesli jest przytulia na polu to zapomnijcie o lontrelu wiosna.pozostaje galera i nawigator chodz nie ma rejestracji

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1884 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 15 luty 2013 - 19:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja w ubiegłym roku prysnałem tylko galera przytulie wychamowało ale przed zbiorem wylazłą na rzepak nie było jej wiele wiec ogólnie oki. Pole poza przytulia było czyste. Ale jak wiadomo galera tak ma ze tylko moze zachamowac nie zniszczy w 100% przytuli.

#1885 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 15 luty 2013 - 19:50

Co do fungi w rzepaku to myślałem na wybijanie w pęd dać sam tebukonazol (Orius) w pełnej dawce, a na opadanie płatka, metkonazol (Caramba). Dobry wybór?

szczerze-kiepski. cały czas opierasz sie na jednej grupie chemicznej.a pewnie jesienia skracałeś jeszcze tym samym co?

#1886 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:13

jesli jest przytulia na polu to zapomnijcie o lontrelu wiosna.pozostaje galera i nawigator chodz nie ma rejestracji

Pryskałes Navigatrorem na wiosnę? Nie ma skutków ubocznych?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#1887 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2013 - 20:17

szczerze-kiepski. cały czas opierasz sie na jednej grupie chemicznej.a pewnie jesienia skracałeś jeszcze tym samym co?

Tak, ale jestem zadowolony i z tego co patrzyłem to te substancje zwalczają choroby, które akurat w tym czasie występują. Tylko już się w zeszłym roku w zbożach przejechałem na tym (powinno zwalczyć ale tak nie było), więc teraz wolę zapytać. Co Twoim zdaniem powinienem wybrać?

#1888 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 15 luty 2013 - 20:38

Opryski rzepaku i innych oleistych to powiedz w jaki plon celujesz i ile chcesz wydać.rozwiązań jest bez liku

#1889 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:39

Opryski rzepaku i innych oleistych wiem od sprzedawcy ze navigatorem mozna jechac wczesna wiosna.sam nie probowalem i nie wiem czy moga byc uboczne skutki

#1890 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:59

Opryski rzepaku i innych oleistych tylko przy navigatorze trzeba uważać na spadki temperatury poniżej 5 stopni i przymrozki (a wiadomo jak jest wiosną) bo może obniżyć plon. Tak pisze etykieta :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1891 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2013 - 18:50

to powiedz w jaki plon celujesz i ile chcesz wydać.rozwiązań jest bez liku

3t/ha by mnie satysfakcjonowały. Ja nie udaję że robię, a rośliny nie udają, że rosną i takie mam motto, więc inwestować tak aby wynik końcowy był jak najlepszy. Może mnie ograniczać dostępność środków u okolicznego dystrybutora ŚOR i pogoda, ale na to nie mam wpływu. To opiszę co i jak robiłem.

Odmiana Monolit obsada 40-45szt./m2
Nawożenie:
przedsiewnie 500kg lubofosu pod rzepak /ha
dolistnie 2x25kg mocznika dolistnie. /ha

Wiosna (w planach).
1 dawka przed ruszeniem wegetacji. Saletrosan 178kg/ha + Saletra 178kg/ha N= 106kg /ha i S = 23kg/ha
2 dawka 2-3 tygodnie po 1 Saletra 215kg/ha N= 73kg/ha

Opryski: Jesień:
Chwasty zwalczone i nie będę o nich wspominał mam nadzieję że nie będę musiał poprawiać, przed zimą było czysto.
W fazie 5-6 liści dałem 0,75l Orius-u 250 EW (rośliny ładnie przysiadły) do tego oprysku dodatkowo dodałem bor i siarczan magnezu, oraz Fastac 100 EC.
Wiosna:
Insekty będę z nimi walczył mam już kilka środków rozpisanych.
Co do fungicydów to proszę o poradę, czytałem trochę na ten temat i nadal jestem za tebukonazolem na początku, a na opadanie płatka pasowałby Pictor, ale on ma rejestrację do początku kwitnienia i teraz mam już konkretny mętlik.
Ogólnie początki są trudne, a nawet trudniejsze niż myślałem, z doświadczenia mogę już powiedzieć, że rzepak ma ogromny apetyt. :)

#1892 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:26

Opryski rzepaku i innych oleistych z tego co piszesz to masz szanse na wiecej jak 3t/ha :) W podobnej sytuacji byłem rok temu mój pierwszy rzepak, po zimie wygladał tragicznie jesienia był tylko tebu, bor i siarczan przedsiewnie cześciowow 500 lubofosu, a czesciowow 350 polifoski 6. Wiosna dostał w ostatnich dniach przymrozków 300 saletry - 102N po 3 tygodniach 250-300 saletry zależnie od obsady . Galera na chwasty, tebu pierwszy zabieg fungicydowy, w miedzy czasie były ze 2 zabiegi na szkodniki perytroidami + siarczan+bor+ odzywki+ mocznik 12,5kg/ha i podczas gdy były juz zawiazane pierwsze straki czyli opadaja pierwsze płatki prysnałem Pictorem. NA ziemi klasy IVb uzyskałem plon 3,95t/ha, a tez zakładałem aby 3t wyciagnac :)

Edytowany przez bialy2005, 16 luty 2013 - 19:30.

#1893 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2013 - 19:34

Opryski rzepaku i innych oleistych Piękny wynik, gratuluję, aby tak dalej. :) Widziałeś różnicę między 500kg Lubofosu, a 350kg Polifoski 6?

#1894 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:36

Opryski rzepaku i innych oleistych moim zdaniem szkoda na drugi zabieg dawać pictora skoro na pierwszy tylko tebukonazol chcesz dać, lepiej pierwszy zrobić toprexem lub caryxem a drugi lajt, na przykład prochloraz z tebukonazolem,

#1895 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:37

Opryski rzepaku i innych oleistych nie widziałęm różnicy.

#1896 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2013 - 19:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Aha, to chyba lubofos taniej wychodził.
@malkolm Pisze właśnie po to, żeby poznać waszą opinię i wprowadzać zmiany, ja niedoświadczony mogę myśleć, że to będzie świetne rozwiązanie, a wcale tak nie jest. Co do producentów środków, to każdy chwali swoje i trudno się zdecydować co wybrać. Każdy też ma inne zdanie, więc może jeszcze inni się wypowiedzą. :)

#1897 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 luty 2013 - 19:59

moim zdaniem szkoda na drugi zabieg dawać pictora skoro na pierwszy tylko tebukonazol chcesz dać, lepiej pierwszy zrobić toprexem lub caryxem a drugi lajt, na przykład prochloraz z tebukonazolem,

malkolm jestes w bledzie.najwazniejszy zabieg wiosna to zabieg na platek.toprex i caryx jak mowisz beda lepsze niz sam tebukonazol.nie stosuje sie wiecej niz dwa razy regulatorow typu toprex tebukonazol ,caryx w jednym sezonie wiec tebukonazol odpada na platek

#1898 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 16 luty 2013 - 22:28

Opryski rzepaku i innych oleistych rózne kombinacje juz przerabiałem
amistar z impactem
pictor
zamir
acanto z tebu
najlepiej wychodzi strobiluryna z triazolem na opadaniu płatków a nie na żółty pąk.

#1899 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2013 - 23:17

Opryski rzepaku i innych oleistych OK, a konkretnie co polecasz na 1 zabieg i na 2, jakie środki nazwy handlowe masz na myśli? Bo z tego co napisał @sławek2209 nie należy stosować 2 razy "regulatorów" wzrostu, odniesiesz się jakoś do tego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1900 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 16 luty 2013 - 23:36

Opryski rzepaku i innych oleistych @bialy2005 a gdzie siarka ?? dawałeś w czymś ją ???