Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8781 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2013 - 21:12

Opryski rzepaku i innych oleistych To czym pryskasz nie Pictorem i nie Alertem, to czym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 16:10
  •  

#1862 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 13 luty 2013 - 22:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam w jakiej fazie rzepaku pryskacie panowie odrzywkami zawierajacymi bor??

Edytowany przez mathewc385, 13 luty 2013 - 23:43.

#1863 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 14 luty 2013 - 09:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Tebu i atak a w tamtym roku stratego z tebu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 14 luty 2013 - 09:25

Opryski rzepaku i innych oleistych Alert na BBCH 57-65 to się zgodze skuteczny jest to prawda. Choć ja już od 2 lat stosuje Yamato w dawce 1,5l i też jestem zadowolony.

@ mathewc385 bor najlepiej stosować tak naprawdę do końca kwitnienia. Ale najbardziej krytyczne okresy niedoboru mogą wystąpić na początku wegetacji i w fazie pąkowania. Najlepiej odrzywki zawierające bor stosuj razem z fungicydami w fazie wydłużania pędu głównego BBCH 47 oraz w fazie kwitnienia BBCH 60. Ale nie morzesz zapomieć o innych istotnych mikroelementach takich jak: cynk, mangan oraz miedz. Jak już bawisz się w takie żeczy to profesjonalnie.

#1865 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 14 luty 2013 - 09:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzieki Major za odpowiedz

Dzieki Major za konkretna odpowiedz

#1866 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 14 luty 2013 - 13:33

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam was. Pomału zaczynam rozglądać się za środkami ochrony roślin a rzepak mam posiany pierwszy raz i tu moja wielka prośba do was:
Prosiłbym o napisanie kilku waszych przykładów z lat wcześniejszych jak chroniliście swoje uprawy (grzyby, owady oraz odżywki). Nie chodzi mi o nazwy substancji czynnych lecz o środki i co z czym mieszaliście. Śledzę ten temat od dłuższego czasu, robie małe notatki, tylko tyle tego jest że już nie wiem co dać jako pierwsze i w jakiej fazie rozwojowej.

#1867 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 14 luty 2013 - 13:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Kolego w takiej sytuacji najlepiej gdybyś zaopatszył się w program ochrony. Tam jest wszystko opisane, jak, co, kiedy? Bo jak każdy z osobna zacznie ci przedstawiać swoje technologie ochrony i złote myśli to tak zamotasz się w temacie że sam nie będziesz wiedział co słuszne.

http://www.hortpress...na_rok_2013.php

Przydaje się w każdym gospodarstwie.

#1868 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 14 luty 2013 - 14:50

Opryski rzepaku i innych oleistych A zwłaszcza boru i innych odżywek powinno stosować się do początku kwitnienia, bo potem nie ma sensu.
Z tego co pamiętam z szkoleń to tylko do początku kwitnienia, później może nawet zaszkodzić.

Edytowany przez tomek73, 14 luty 2013 - 20:40.

#1869 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:56

Opryski rzepaku i innych oleistych co Wy na to na pierwszy zabieg caryx 1l + 125gram tebokunazolu

#1870 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:15

Opryski rzepaku i innych oleistych kolego Major z tym zamotaniem to masz racje, strasznie dużo trzeba wiedzieć (lub by pasowało wiedzieć) na początek :unsure: A co byś poradził w miare dobrego na pierwszy wyjazd opryskiwaczem (jak będą zieline liście na całej powierzchni)?? Wiem że bor, miedź, magnez i co na grzyba i robala?
Na jesień pryskałem toprex-em na przchamowanie oraz na jednoliścienne i dwuliścienne (wyglądało że jest czysto) Rzepak był ładny, nie widziałem aby mu czegoś brakowało (ładny zielony kolor do pierwszych mrozów) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 14 luty 2013 - 22:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Sytuacja wygląda następująco: tak naprawdę fungicyd z funkcją regulatora (carex, toprex, caramba, tebukonazol) stosujemy dopiero w fazie wydłużania pędu głównego. Ale najczęściej jeszcze przed tym zabiegiem trzeba walczyć z szkodnikami łodygowymi( Chowacz czterozebny, chowacz brukwiaczek ) i do tego zabiegu możemy dodać odrzywkę (bor, molibden, miedz, żelazo). Z preparatów na te szkodniki polecam Proteus w dawce 0,5l lub mieszanina Dursbanu (nie delta) w dawce 0,6 + perytroid (Sherpa, Sumi-alfa, inny) w dawce 0,15-0,20.

#1872 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 15 luty 2013 - 07:28

Opryski rzepaku i innych oleistych I to mi fajnie napisałeś, na początek wystarczy do mojej skromnej wiedzy :) i tak zrobię. Ten pierwszy oprysk ma sie rozumieć wykonać jak będzie zielono (bo te liście co są teraz to chyba przemarzną i zgniją, źle wyglądają). A następny jak będzie rósł w górę? Sory że takie pytania ale jestem raczkujący w uprawie rzepaku a w okolicy kilku miejscowości nie ma nikt (u nas rolnictwo staje się pomału hobby dla wielu dziadków)
Zanim pojmę o co dokładnie chodzi, to i tak minie kilka lat :unsure: Na wstępne opanowanie chorób w zbożach zajęło mi to trochę czasu
O dalsze wskazówki będę pytał w miarę upływu czasu aby nie namieszać POZDRAWIAM i DZIĘKI

#1873 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1674 postów

Napisany 15 luty 2013 - 12:00

Opryski rzepaku i innych oleistych radzę kupić jakąś książkę o uprawie rzepaku i się tego trzymać, błędów nie narobisz a nasze rady mogą nie pasować do klimatu w którym gospodarzysz, wystarczy kilkadziesiąt km a różnice w początku wegetacji mogą sięgać kilkunastu dni. wczoraj byłem w okolicach przemyśla, w Radymnie zero śniegu, 60 km dalej jest jeszcze kilkanaście centymetrów

#1874 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 15 luty 2013 - 13:45

Opryski rzepaku i innych oleistych No tak a u mnie bialutko na polach, dopiero zaczyna topnieć :)

#1875 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 15 luty 2013 - 14:14

Opryski rzepaku i innych oleistych A na odchwaszczenie wiosną czym polecieć, Galera?? Potem Dursban 0.6l + Fastac 0.2+ siarczan magnezu + bor + odżywka NPK, następnie Caryx 0.3 + tebukonazol 0.7 + odżywka np, i zostanie coś na płatek Mospialn i Yamato?
Jak się widzi??

#1876 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1674 postów

Napisany 15 luty 2013 - 14:21

Opryski rzepaku i innych oleistych co wy w tym yamato widzicie, przecie jest to wymieszany tebukonazol z topsinem

#1877 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 15 luty 2013 - 14:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Nieźle to wykombinowałeś! . A jakie masz chwasty na plantacji bo może wystarczyło by samym Lontlerem opryskać bo Galera to strasznie drogo cie wyjdzie.
Carex w dawce 0.3 nawet w mieszańce nie będzie prawie działał. Na wiosnę musisz zastosować go conajmniej 0,75l + 0,5l tebukonazolu jak już tak chcesz. W niższych dawkach nie uzyskaż pożądanego efektu. W etykiecie caryxu na wiosnę zalecają do stosować 1,5l. To daje do myślenia że niskie dawki nie będo efektywne.

#1878 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 15 luty 2013 - 14:34

Opryski rzepaku i innych oleistych Chwasty niewiem zabardzo jakie są zawsza była galera, ale może spóbować tym Lontlerem? Jaka to pełna nazwa?? Co do ja Yamato też nie jestem zabardzo przekonany ale wcisneli dla ojca w tamtym roku to się psikło.

edit: Lontler wychodzi 145zł/ha przy dawce 0.4l/ha a Galera 137zł/ha przy dawce 0.35l/ha.

Edytowany przez Tomek90, 15 luty 2013 - 14:38.

#1879 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 15 luty 2013 - 14:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie wiedziałem że to już taka drożyzna. Zawsze wydawało mi się że sam Lontler wyjdzie taniej.
A co do chwastów to dobrze by było gdybyś orientował się jakie masz na plantacji . Może ci to pomoże ja się z niego uczyłem.
http://www.sumi-agro...as_chwastow.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 15 luty 2013 - 14:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Hehe Atlasy Chwastów są w domu w razie czego, ale u mnie jeszcze pare cm śniegu leży, ale jakie by nie były to moge czymś zejść niżej w odchwaszczaniu??