Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#1781 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 21 październik 2012 - 22:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie ma sensu śniegi z deszczem idą. A te przebarwienia fioletowe są od tego że noce są zimne i fosfor jest nie przyswajalne. Rok temu było podobnie z odmiana visby pytałem wielu osób i mi odradzono powiedzieli że lepiej przeznaczyć to na wiosne. Tak było zrobione przezimowal świetnie, tylko ze rok rokowi nierówny choć i tak myślę że w tym momecie jest to zbędne. Poczekać do wiosny z tym o ile będzie nam to dane 21.12.2012 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 16:37
  •  

#1782 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 22 październik 2012 - 18:25

Opryski rzepaku i innych oleistych ok. dzięki

#1783 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 22 październik 2012 - 21:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Co za białe małe robaki mogą jeść korzenie rzepaku i w nich siedzieć ??

Edytowany przez rafto, 22 październik 2012 - 21:05.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1784 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 22 październik 2012 - 21:42

Opryski rzepaku i innych oleistych szczerze to już nie pamiętam ile ten rosasol kosztował @rafto np. chowacz galasówek

Edytowany przez atomik, 22 październik 2012 - 21:47.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1785 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 24 październik 2012 - 14:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Jeśli larwa żeruje na zewnątsz korzenia to chowacz galasówek. jeśli siedzi w środku w pobliżu szyjki korzeniowej to chowacz brukwiaczek. A co do zapytań o dokarmianie rzepaku w obecjej chwili nie ma to sensu. Lada dzień przyjdą przymroski więc będo to pieniądze wyrzucone w błoto. Jeśli się rzepak robi fioletowy to oznaka niedoboru fosforu. A jak wiadomo fosfor jest pierwiastkiem którym bardzo ciężko dokarmić dolistnie. Skuteczność dokarmiania to zaledwie kilka procent. W obecnej chwili jest dość wilgotno, oznacza więc to że brak tego makroelementu w ziemi. Zalecam więć fosoran lub Polidap na wiosnę.

#1786 Share wojtekkk123

wojtekkk123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 październik 2012 - 19:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Members nie podważam twojej wiedzy ale Chowacz brukwaiczek nie żeruje o tej porze , jego biologia jest bardzo prosta, lot następuje już przy temperaturze 6 stopni jaja są składane do łodygi ok 1 cm poniżej wierzchołka pędu , larwa po przepoczważeniu co trwa 14-20 dni, a potem owad zimuje w ziemi . co do chowacza galasówka to już musztarda po obiedzie bo żeruje do listopada max,
jeżeli chodzi o dokarmianie to jak najbardziej tylko jest jeden warunek min 6-8 dni do regularnych mrozów bo tyle rzepak potrzebuje na wbudowanie składników w komórki . jeżeli mrozy wystąpią wczesniej możemy doprowadzić do rozhartowania rośliny a co za tym idzie osłabiamy zimotrwałość

#1787 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 październik 2012 - 22:13

Jeśli larwa żeruje na zewnątsz korzenia to chowacz galasówek. jeśli siedzi w środku w pobliżu szyjki korzeniowej to chowacz brukwiaczek. A co do zapytań o dokarmianie rzepaku w obecjej chwili nie ma to sensu. Lada dzień przyjdą przymroski więc będo to pieniądze wyrzucone w błoto. Jeśli się rzepak robi fioletowy to oznaka niedoboru fosforu. A jak wiadomo fosfor jest pierwiastkiem którym bardzo ciężko dokarmić dolistnie. Skuteczność dokarmiania to zaledwie kilka procent. W obecnej chwili jest dość wilgotno, oznacza więc to że brak tego makroelementu w ziemi. Zalecam więć fosoran lub Polidap na wiosnę.

No to teraz kolego strzeliłeś samobója. Może i fosfor jest słabo przyswajalny dolistnie ale i tak lepiej niż fosfor dany pogłównie w formie sypkiej. Fosfor wcale nie migruje w glebie! Stosowanie fosforu ma sens tylko doglebowo.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1788 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 24 październik 2012 - 22:45

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie jestem pewny czy zrozumiałeś mojego wcześniejszego posta. Fosfor nie migruje w glebie bo jest pierwiastniem słabo ruchliwym ale zato jego formy wprowadzane w postaci superfosforanu silnie ulegają uwstecznieniu i są wykorzystywane w pierwszym roku zaledwie w 10-20%. Co to oznacza? A właśnie to żeby na roślinach niedochodziło do niedoboru tego pierwiastka musi on znajdować się wcześniej w glebie. A jak wiadomo dolistnie jest całkowicie niemożliwe zaspokoić pełne zapotrzebowanie na ten makroelement. Dlatego stosowanie tego rodzaju nawozów nalistnych ma charakter doraźny i dużo nie pomoże przy wyskoim niedoborze w momęcie gdy rośliny wykazują antycyjanowe przebarwienia liści.

Edytowany przez milanreal1, 25 październik 2012 - 19:09.
cytowanie poprzedniego posta

#1789 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 25 październik 2012 - 12:37

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie też coś się wgryzuje tak jak pisaliśćie 1-2 cm poniżęj stożka biała larwa czy to zwalczyć teraz?dziś temp odczuwalna może 2-4 C

#1790 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 25 październik 2012 - 13:04

Opryski rzepaku i innych oleistych W chwili obecnej nie sądze by co kolwiek pomogło. Na tego rodzaju szkodniki są najlepsze fosforoorganiki ale to preparaty systemiczne i działają w temp. powyżej 10 stopni C. Perytrojdy i nikotynoidy działają powierzchniową więc larwie która siedzi pod ziemią dużo nie narobią. Nie pozostaje ci nic innego jak zaczekać do wiosny i wtedy określić sytuacje na ile jest groźna.

Edytowany przez milanreal1, 25 październik 2012 - 19:11.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1791 Share wojtekkk123

wojtekkk123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 październik 2012 - 17:53

Opryski rzepaku i innych oleistych major_90 ma rację ,ale jeżeli jest duże nasilenie to proponował bym 0,6l/ha pyrynexu lib dursban temperatury są już niskie ale koszt zabiegu nie jest duży i trochę może pomóc środki te działają najlepiej w 15-20 stopniach podkreślam najlepiej!!! w niższych temperaturach też będą działać

#1792 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 październik 2012 - 19:13

Nie jestem pewny czy zrozumiałeś mojego wcześniejszego posta. Fosfor nie migruje w glebie bo jest pierwiastniem słabo ruchliwym ale zato jego formy wprowadzane w postaci superfosforanu silnie ulegają uwstecznieniu i są wykorzystywane w pierwszym roku zaledwie w 10-20%. Co to oznacza? A właśnie to żeby na roślinach niedochodziło do niedoboru tego pierwiastka musi on znajdować się wcześniej w glebie. A jak wiadomo dolistnie jest całkowicie niemożliwe zaspokoić pełne zapotrzebowanie na ten makroelement. Dlatego stosowanie tego rodzaju nawozów nalistnych ma charakter doraźny i dużo nie pomoże przy wyskoim niedoborze w momęcie gdy rośliny wykazują antycyjanowe przebarwienia liści.

Akurat Ty nie zrozumiałeś, albo ja napisałem zbyt niezrozumiale. Chodziło mi o ten fosforan podany wiosną, wiele on nie da(jak sam napisałeś nie migruje w glebie) czyli fosfor który podasz będzie tylko na powierzchni gleby.. Sól potasowa jak najbardziej, fosforan nie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1793 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 25 październik 2012 - 19:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Pyrinex spekulowal bym moim zdaniem powinna być mieszanka przynajmniej dwóch środków która będzie tworzyć bardzo mocnego smierdziucha. Dam Ci mieszankę która zadziała napewno lecz trochę chyba drozej wyjdzie nie orientuje się w cenach (alfa hit 200 ml + bi 58 150 ml + sherpa 100 ml) /ha podczas wykonywania zabiegu obowiązkowo maska. 2 lata temu stosowane o podobnej porze dokładnie 29.10.2010.

#1794 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 25 październik 2012 - 20:01

Opryski rzepaku i innych oleistych Co to jest alfa hit, Nigdzie nie mogę tego znaleść. Jaką ma substancję aktywną.

#1795 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 25 październik 2012 - 21:11

Opryski rzepaku i innych oleistych On jest na muchy karaluchy, sadofos jest ta sama substancja trochę gorsza. W tym roku pryskalem tylko alfa hitem i czysto resztę bo zbrakło sadofos trochę więcej ponieważ ma trochę mniej substancji.

To jest właśnie to opakowanie http://www.skleperpo...uct&prod_id=503

#1796 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 26 październik 2012 - 19:17

Opryski rzepaku i innych oleistych to dzięki będe kombinował

#1797 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 29 październik 2012 - 13:53

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy stosował ktoś z państwa środek o nazwie "asahi sl" jeżeli tak to prosiłbym o jakieś wnioski czy oplaca sie oraz czy są takie efekty jak piszą w ulotce.

#1798 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 29 październik 2012 - 20:14

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja zamierzam asahi zastosować wiosna. Rozmawiałem na jednym ze szkoleń z doktorkiem z poznania i sobie go bardzo chwalił. Generalnie na moje nie ma znaczenia jakie bio-stymulator zastosujesz bo jest ich na rynku mnóstwo, ważne aby coś dać. Ale to teoria osobiście praktyka dopiero będzie.

#1799 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 29 październik 2012 - 21:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Asahi stosowałem i to wielokrotnie ale w szczególnoći w uprawie buraka. Ale cała prawda o tym produkcie jest taka: stosuje się go w pszypadku gdy roślina poddana jest jakiemuś czynikowi stresowemu. (np: uszkodzenie przez przymrozek, fitotoksyczna reakcja na herbicyd, w przypakdu niedoboru pierwiastków pokarmowych ale zabieg łącznie z odrzywką nalistną.) Nie ma go po co stosować gdy roślina rozwija się normalnie w prawidłowych warunkach, zabieg wtedy jest nieekonomiczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1800 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 19:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Byłem dzisiaj na polu rzepaku, gdzie 19 pryskałem fosforem z intermagu. Rzepak był strasznie fioletowy i byle jak wyglądał.
Dzisiaj byłem w szoku. Rzepak ładny zielony, żadnych objawów braku niczego. Całkiem inne pole.
Nawet do KWS wysłałem wiadomość co może być z tą odmianą.