Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8774 odpowiedzi na ten temat

#161 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 18:45

Opryski rzepaku i innych oleistych Wysoką klasę toksyczności ma pewnie za karbendazym.

Wydaje mi się, że info o toksyczności dla pszczół pojawiło się od chwili decyzji o wycofywaniu karbendzymu z rynku.

Ciekaw jestem czy faktycznie wali pszczoły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 09:34
  •  

#162 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 08:43

Opryski rzepaku i innych oleistych impact bardzo ciężko dostać;/ ale podobno bardzo dobry;) ale Pictor jest jeszcze lepszy tylko ta cena...;/ 150 złotych na hektar

#163 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 24 kwiecień 2010 - 19:09

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie Pictor jest 1430zł/5l. Faktycznie jest taki dobry? bo jeszcze go nie stosowałem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 19:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosowałem Pictor 2 lata temu i nie byłem zadowolony, :D może dlatego że zastosowałem przed kwitnieniem [wg instrukcji] Alert dużo lepszy i pół ceny :).W tym roku chyba Domnik i impuls ale nie jetem pewny bo gdzieś przesiałem rozpiskę :)

#165 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 20:13

Opryski rzepaku i innych oleistych A taki fungicyd:Brasifun 250 FS ,tylko nie wiem jaka cena i czy coś to będzie warte?.I dodaje jeszcze ulotkę Alertu ,bo piszecie o stosowaniu go na opodające płatki jak to jest środek na zgnilizne ,głównie jesienią. http://www2.dupont.c.../Alert375SC.pdf

#166 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 25 kwiecień 2010 - 18:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Ile razy już rzepak pryskaliście? I czym, na co? Wujek już 3 razy pryskał i chyba koniec. Nazwy takie jak Horizon, Fury, Dorsban. Nazwy mogłem trochę przekręcić z pamięci pisze. 5l i 200ml.

#167 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 20:26

Opryski rzepaku i innych oleistych http://www.dowagro.c...fromPage=GetDoc Dla zainteresowanych Dursbanem.

#168 Share farmer07

farmer07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 03 maj 2010 - 15:26

Opryski rzepaku i innych oleistych Pictor stosuję jak tylko się pojawił - to już chyba ze trzy lata i jestem z niego niesamowicie zadowolony. Próbowałem różnych wynalazków od oprysków typu Sarfun poprzez Alert, Tebu, Zamir ale po nich efekty były takie sobie natomiast Pictor trzyma rzepak zdrowy aż do początku lipca.

W tym roku trochę zawiodłem się na Fury, pryskałem w tym tygodniu wieczorem na słodyszka a rano jak zobaczyłem to bardzo dużo przeżyło i nic im się nie stało a zdechłego to trzeba było naprawdę dobrze poszukać żeby go znaleźć - nie potrafię wytłumaczyć dlaczego się tak stało - dopilnowałem temperatury a oprysk wcześniej został dobrze rozmieszany. Chyba powrócę do Fastacu lub Decisu tym przynajmniej jak się pryska to czuć że śmierdzi!

#169 Share Norbii11

Norbii11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 maj 2010 - 20:29

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja chyba pojade Toledo w dawce 1,5 l/ha = 90zł/ha. Rzepak średniej klasy wiec chyba nie warto szaleć z opryskiem? Czy się myle?

#170 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 04 maj 2010 - 10:59

Opryski rzepaku i innych oleistych A zestawem alert 0,5l plus horizon0,5l można pryskać w fazie opadania płatków?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 04 maj 2010 - 20:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Alertem zabijesz pszczoły przeczytaj uważnie ulotkę

#172 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 04 maj 2010 - 20:14

Opryski rzepaku i innych oleistych pszczoly niech sie bujaja wazny jest plon rzepaku a jesli pszczolami sie przejmujesz to pryskaj po nalocie
ja bede pryskal alertem 1,2 L/ha

#173 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 04 maj 2010 - 20:58

Opryski rzepaku i innych oleistych ja to na twoim miejscu popryskał bym apyrosem, którego tak polecasz :)

#174 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 04 maj 2010 - 21:11

Opryski rzepaku i innych oleistych a co k...wa ma apyros do pszczol

#175 Share farmer07

farmer07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 04 maj 2010 - 22:43

Opryski rzepaku i innych oleistych

A zestawem alert 0,5l plus horizon0,5l można pryskać w fazie opadania płatków?

Nie polecam pryskania na płatek fungicydami zawierającymi tebukonazol - następuje zmniejszenie plonu, nie duże ale da się zauważyć tzn. że w sumie przyrost plonu nie jest tak duży jak po innych fungicydach - to tak jak byś potraktował pszenice w czasie kwitnienia antywylegaczem - nie wskazane - jest tyle preparatów na rynku że spokojnie można wybrać coś innego.

Alertem zabijesz pszczoły przeczytaj uważnie ulotkę

Kiedyś alert nie był kiedyś tak toksyczny dla pszczół - zmieniły się przepisy chyba dwa lata temu ale skład alertu się nie zmienił (chodzi o karbendazym). Kiedyś miałem stary zapas fastacu i dokupiłem trochę nowego - na starym pisało że prewencja dla pszczół 1 godzina a na nowym 48 godzin. Najlepiej to zapytaj się jakiegoś speca od chemii - może tam gdzie kupowałeś środki.

pszczoly niech sie bujaja wazny jest plon rzepaku a jesli pszczolami sie przejmujesz to pryskaj po nalocie
ja bede pryskal alertem 1,2 L/ha

Bez pszczół to miał byś plon rzepaku o ok 30% mniejszy - ciekawe który fungicyd da Ci taki przyrost???!!!! Poza tym za zatrucie pszczół są spore kary i pewnie rzepaku by ci zabrakło żeby się wypłacić!!!

#176 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 maj 2010 - 14:04

Opryski rzepaku i innych oleistych tak mi sie powiedzialo z tymi pszczlolami . bede pryskal alertem + mavrikiem na owady ( nie szkodzi pszczolom)

#177 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 05 maj 2010 - 19:09

Opryski rzepaku i innych oleistych @Lukaszjarm poszukaj w necie co powiedzial Albert Einstein o pszczołach, bo pewnie sądząc po twoich prostackich wypowiedziach to nawet nie wiedz kto to jest Albert Einstein. O takich ludziach jak ty to nie mam dobrego zdania. Pomyśl choć raz.

#178 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 maj 2010 - 19:32

Opryski rzepaku i innych oleistych poosa 21
o co ci chodzi nie udawaj mi tutaj profesorka i takie wypowiedzi to dla siebie zostaw buraku
jak masz cos do powiedzenia to mow na temat

#179 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Ale poziom wypowiedzi. Niszcząc pszczoły w jednym roku nie spodziewaj sie plonów w przyszłości. Jestem człowiekiem o wyższej kulturze i w głupie pogadanki nie bede udeżał z byle kim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:13

Opryski rzepaku i innych oleistych czlowieku wysokiej kultury czy ja powiedzialem ze te pszczoly7 zabije . przeczytaj sobie wszystkie wypowiedzi na owady bede stosowal mavrik ( nie szkodzi pszczolom)
a alertem kazdy pryska pryskal i bedzie peyskal a ty moze wogole zadnych ŚOR nie stosujesz bo praktycznie kazdy pszczolom szkodzi .