Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8777 odpowiedzi na ten temat

#1661 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 18:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Tak śmiało można mieszać, możesz też np. siarczanu magnezu dodać tak jak my to zrobiliśmy. My tez pryskaliśmy wczoraj i rzepak ma w większości 6 liści. U niektórych roślin pojawia się już nawet ósmy, ale lepiej późno jak wcale to jest bezapelacyjnie oczywiste

Edytowany przez metiu20, 30 wrzesień 2012 - 18:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 15:55
  •  

#1662 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 19:36

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam. Mam kilka pytań. Pryskałem rzepak przedwschodowo środkiem Kilof 480EC z Navigatorem 360SL. Na jednym kawałku dałem za dużo i wystąpiły przebarwienia :( . Znikną?

Dzisiaj opryskałem wszystko Wuxal-em TOP N 5l/ha+Tilmor 0,8l/ha+Decis 2,5 EC 0,25l/ha (tylko tyle ile mi starczyło).

Niestety nie wyrobiłem się z zabiegiem na samosiewy (środek Fusilade Forte). Pryskać nim za kilka dni? Dodatkowo muszę jeszcze opryskać Wuxal-em Folibor. Może spróbować to zmieszać i wykonać jeden zabieg?

#1663 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 21:47

Stosuje już 2 rok caryx w dawce 1l/h i nie zauważył problemu braku pędu głównego może po prostu przemarzł stożek wzrostu a nie za duża dawka caryxu. On działa bardzo dobrze jako regulator wzrostu ale trochę za słabo jako fungicyd. Dlatego w tym sezonie rozbiłem mieszankę z tebukonazolem.

w jakich proporcjach stosowałeś tebu i caryx?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1664 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 22:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Caryx 0,7 - 0,8l + tebukonazol 0,3-0,4l.

#1665 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 23:48

Opryski rzepaku i innych oleistych ja zapodaje jak tylko wiatr pozwoli toprex 0,3 misibor 1kg i siarczan mag. Mn nie mogę dostać u mnie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1666 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 01 październik 2012 - 10:08

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie ma sensu miesazanie Caryxu z tebukonazolem w takich dawkach ponieważ nie poprawia się ani działania regulującego wzrost ani fungicydowego. Ten sam efekt można uzyskać przy 0,7-0,8 Caryxu solo.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#1667 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 01 październik 2012 - 10:25

Opryski rzepaku i innych oleistych a ja tam daję sobie spokój z samosiewami nie jest ich wiele i zima załatwi sprawę bo to bo jarych po drugie po co mi koszty i regulować wzrostu też nie mam zamiaru jak przyjdzie taka zima jak tegoroczna to nic nie pomoże ani caryx toprex i inne rzeczy a ile sie jest w plecy mój sąsiad od lat nic nie stosuje jesienią wszystkiego pilnuje wiosną i ma plony ok ja w zeszłym roku latałe po polach caryxem odzywkami środkami na jednoliścienne i wszystko padło a on na jesieni nic nie robił i miał lepszy rzepak od mojego odmiana ta sama bellvue on sie śmiał że po co ja tyle ładuje na jesieni w ten rzepak i mówi lepiej go dobrze ubezpiecz a resztę zrobisz na wiosnę i miał rację ale każdy robi jak chce

Thug

#1668 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 01 październik 2012 - 19:27

Opryski rzepaku i innych oleistych A o jakich plonach piszesz.

#1669 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 01 październik 2012 - 19:57

Opryski rzepaku i innych oleistych thug ja reż mam takiego sąsiada że nic nie robił na jesieni. Nawet nie pryskał od chwastów. Przynajmniej jak zaorał to tylko nasiona policzył.
A ja specjalnie nie dbałem, dałem prawie wszystko, ale nie zbyt dopilnowałem terminów i wazy rozwojowej rzepaku. Ukosiłem po 2,5 tony i jeszcze ubezpieczenie dostałem..Teraz pilnuję terminów i jak się zbliża to jadę w pole.
Wszystko jak się uda, nie ma reguły.
atomik MN poszukaj w gogle, mi przysłali z pod Poznania a firma chyba z Torunia. Caldena odżywki Agravita. Dużo taniej niż mam na miejscu. Doszło do połowy ceny niż koło mnie. Zwłaszcza że wysoka zawartość % w litrze.

#1670 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 październik 2012 - 20:01

Opryski rzepaku i innych oleistych koledzy mam problem w rzepaku pryskany zaraz po siewnie metazanex 1,5 + kilof 0,15 no i przepusciło mi to komose !!!!!! jest teraz wielkosci rzepaku a przeciez jest na liscie wrazliwych metaznaexu. Smiech na sali rzepak mijscami mi łapie białych lisciu a chwastów nie wzieło :( Czym to mozna poprawic ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1671 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Rz miałem też problem z komosą. Miałem jej więcej niż rzepaku.Tak z 40 ar. Nic nie robiłem sama zmarzła w zimie. Tak mi doradca polecił.

#1672 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:18

Opryski rzepaku i innych oleistych biały2005 pryskałem identycznym zestawem na wilgotną glebę 10.08. potem 12.08 zaczeło lać i lało cały tydzień i było ok. nie widziałem pola od tygodnia sprawdzę w sobotę i dam znać. dużo zasiałeś? pytam ponieważ pola mamy niedaleko.

#1673 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:21

Opryski rzepaku i innych oleistych tyko albo aż 6,5ha to dopier mój drugi rok uprawy rzepaku

#1674 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:25

Opryski rzepaku i innych oleistych ja pierwszy raz 5ha - wygląda nieżle - odmiana monolit. jakie okolice łukowa?

#1675 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:27

Nie ma sensu miesazanie Caryxu z tebukonazolem w takich dawkach ponieważ nie poprawia się ani działania regulującego wzrost ani fungicydowego. Ten sam efekt można uzyskać przy 0,7-0,8 Caryxu solo.

W jakich polecasz proporcjach bo solo to grzybki rzepak zjedza? To jezeli tebukonaloz niepoprawi działania fungicydowego to moze lepiej w odwrotnej 0,7 tebukonazol + 0,3 caryx

Edytowany przez patrykDF, 01 październik 2012 - 21:27.

#1676 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Wojcieszków - Adamów u mnie Visby F1 tez nie jest zle :)

#1677 Share golab

golab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja zas mam taki problem ze mam wyjatkowo nie rowny rzepak. Sa okazy ktore maja juz po 7 lisci jednak sa takie ktore dopiero wyksztalcaja 1 pare lisci wlasciwych. I teraz mam pytanie odnosnie skracania doradca powiedzial ze toprexem moge pryskac gdy juz wyksztalci 1 pare lisci, jednak stosuje sie go do fazy 6 lisci. Moge jeszcze zastosowac tilmor bo jest on do fazy 8 lisci tylko czy moge stosowac go na rzepak w fazie 2 lisci?

#1678 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:47

Opryski rzepaku i innych oleistych biały2005 ja pryskałem na skracanie 1.0l/ha Rizą + odżywki 12.09., mospilan+agil (samosiewy) 10.09

#1679 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:50

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie leopard na samosiewy a kilka dni temu tebu 0,75 do tego mikrokompleks 10kg, bormax 1,5l i mocznik po 15kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1680 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 01 październik 2012 - 21:04

Opryski rzepaku i innych oleistych to po trasie na garwolin, czy żelechów? kolega przymierza się do kupna w Saninie ok 200ha od agencji