Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 19:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Mają mi przywieść bor 21% SOL VIT po 11,19 zł za kg. Zamówiłem 100 kg. teraz poszukać trzeba Mo, Mn, Cu, i jeszcze jakieś.
Mam jeszcze pytanie:
Ponad tydzień temu pryskałem tubukonazolem i ccc przy 4 liściu . A teraz w przyszłym tygodniu będę chciał polecieć Modusem i odżywkami. Pytanie ile tego Modusa dać na hektar, bo wiem że pryskają., ale nie bardzo wiem w jakich dawkach. Mówią że 0,2 l/h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 20:25
  •  

#1622 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 21:44

Opryski rzepaku i innych oleistych W jaki plon celujesz że tak mocno przepuszczasz pieniądze przez dysze? Moddus to wątpliwa propozycja w rzepaku - brak działanie fungicydowego. Koszt 0,2l moddusa równy jest 0,2l toprexu, który dodatkowo także ochroni przed grzybem (a ochroni go o wiele niż tebu). Ale i on jest już teraz wątpliwy ekonomicznie, już skracałeś. Chyba że siałeś wyjątkowo wcześnie, wtedy coś można pomyśleć.

A co do nawożenia innymi pierwiastkami mikro niż bor jesienią - pakowanie się w niepotrzebne koszta. Jak już koniecznie chcesz pryskać to kup jakiś gotowy mix i zastosuj go w 1/3 lub 1/2 dawki + bor 0,5-1,5kg/ha (zależy od pH i od nawożenia organicznego/borem z nawozu npk).

#1623 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 06:27

Opryski rzepaku i innych oleistych panowie co to za chwast ? mam tego miejscami dość sporo i się zastanawiam co z tym zrobić ? pryskane było w 5 dniu po siewie, na wilgotną ziemię Butisanem Star 416 SC w dawce 2,3 l/ha, ziemia klasy 4a,b, czy warto sobie zaprzątać tym głowę ?
http://imageshack.us...9/img7408z.jpg/

Co do skracania to ja po niedzieli prawdopodobnie pojadę z regulatorem i witaminkami,

1l/ha Caryx
2kg/ha MaxiBor
2l/ha MikroKali
0,2l/ha Adob Mo

Edytowany przez BARABUS, 27 wrzesień 2012 - 07:33.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1624 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 10:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy można mieszać decis, odżywki i tebukonazol ?

#1625 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 10:43

panowie co to za chwast ? mam tego miejscami dość sporo i się zastanawiam co z tym zrobić ? pryskane było w 5 dniu po siewie, na wilgotną ziemię Butisanem Star 416 SC w dawce 2,3 l/ha, ziemia klasy 4a,b, czy warto sobie zaprzątać tym głowę ?

drogi kolego służę pomocą, to jest chaber bławatek, którego butisan star nie zwalcza, zwalcza go bardzo dobrze Cyklon, Navigator, Destroyer, Galera, Kecz, Baron, Cliophar. Na twoim miejscu dałbym Navigator 0,3l/ha
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1626 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 11:41

Opryski rzepaku i innych oleistych Barabus, czy to co wymieniłeś to wszystko co rzepak dostanie w tym roku?

Edytowany przez metiu20, 27 wrzesień 2012 - 11:42.

#1627 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 11:54

Opryski rzepaku i innych oleistych raczej to wszystko

#1628 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 wrzesień 2012 - 12:46

Opryski rzepaku i innych oleistych @BARABUS: 2kg/ha maxiboru to chyba troche z dużo jak na jeden oprysk. Maxibor ma 20% boru, a zalecają 100g boru/ha na jeden oprysk. Najlepiej jakbyś tą dawkę rozbił na 2 opryski.

#1629 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 19:05

Opryski rzepaku i innych oleistych Dodałbyś Mn i cynk.

#1630 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 19:59

Opryski rzepaku i innych oleistych Mn i cynk jest zawarty w MikroKali, to taki nawóz płynny
"MIKROKALI - PŁYNNY NAWÓZ DOLISTNY O BOGATYM SKŁADZIE ( Mn-2,6%, Cu-0,7%, Zn-1,2%, Fe-0,9%, Azot ogólny N-4,8% )"

co do boru to może rzeczywiście za dużo....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 wrzesień 2012 - 20:10

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie rzepak visby siany około20 sierpnia ma tera 6-8 lisci tydzien temu pryskałem na samosiewy i teraz planuje dac tebu 0,8l, bormax 1,5l, mikrocompleks po 10kg i teraz pytanko czy warto dorzucic po 12kg mocznika ? przedsiewnie poszło po 350kg 5-20-30

#1632 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 20:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Ale dobrze by było żeby dać Mn i Zn po jakieś 100 gram, a w mikro kali jest Mn z 3 g a Zn z 1,5 grama. Razy 2 l to i tak minimalna ilość wyjdzie. Dlatego ja odszedłem od tych odżywek gotowych i kupuję mono i sam mieszam. To kosztuję moze z 12 zł za litr. Oni zalecają dać do 2 litrów na jesień. http://www.adob.com....bmninternet.pdf

Edytowany przez tomek73, 27 wrzesień 2012 - 20:51.

#1633 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 28 wrzesień 2012 - 15:03

Opryski rzepaku i innych oleistych czy jak niektóre rośliny rzepaku mają 8 i 9 liść to tebu i ccc nie wpłynie negatywnie?

#1634 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 17:51

panowie co to za chwast ? mam tego miejscami dość sporo i się zastanawiam co z tym zrobić ? pryskane było w 5 dniu po siewie, na wilgotną ziemię Butisanem Star 416 SC w dawce 2,3 l/ha, ziemia klasy 4a,b, czy warto sobie zaprzątać tym głowę ?

Co do skracania to ja po niedzieli prawdopodobnie pojadę z regulatorem i witaminkami,

1l/ha Caryx
2kg/ha MaxiBor
2l/ha MikroKali
0,2l/ha Adob Mo

Caryx w Niemczech ma rejestrację na 0,6-0,8 l/ha, u siebie dziś opryskałem część ale z dawką 0,65 l/ha bo znajomi co pryskali w zeszłym roku ok. 0,9 l/ha twierdzą jeszcze że to było troszkę za dużo.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1635 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:40

Opryski rzepaku i innych oleistych to ile w końcu dać tego Caryxa bo już sam nie wiem, na etykiecie pisze ze 1l/ha na jesień ?????

zapomniałem napisać że jeszcze siarczan magnezu do oprysku dojdzie w dawce 5kg/ha

#1636 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 20:08

Opryski rzepaku i innych oleistych "Imagel T" aplikacja firmy Yara używał ktoś z państwa?

"Imagel T" aplikacja firmy Yara używał ktoś z państwa?

#1637 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 28 wrzesień 2012 - 20:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja zakupiłem już Toprex, Osd bor, chelat Mn, i dodam jeszcze trochę Osd mineral plus 10kg siarczanu Mg, dać jeszcze trochę mocznika?

#1638 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 08:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Ile wy macie liści że teraz zaczynacie pryskać na skracanie. Bo pryska się do 4-6 liścia, Przy 5 najlepiej.
Ja pryskałem 4-5 liść z 2 tygodnie temu.

#1639 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 09:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja pryskałem wczoraj i dzisiaj, jeden ma 4 inny ma 8. Dziękuję!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 17:56

to ile w końcu dać tego Caryxa bo już sam nie wiem, na etykiecie pisze ze 1l/ha na jesień ?????

zapomniałem napisać że jeszcze siarczan magnezu do oprysku dojdzie w dawce 5kg/ha

Ja opryskałem dziś w dawce 0,6 l/ha, dla sprawdzenia możesz cześć opryskać w mniejszej dawce i zobaczysz różnice.

Ja jak kupowałem środek to sprzedający proponował 0,8 l/ha ale zaufany doradca polecił 0,6 l/ha i też tak zrobiłem. Większa dawka za mocno hamuje rzepak i dzieje się sytuacja że rzepak nie puszcza głównego pędu tylko boczne.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878