Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8777 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 15:33

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj w końcu udało mi się wjechać z opryskiwaczem (wcześniej było za mokro).
Kawałki które nie zdążyłem popryskać jesienią ,wiosną potraktowałem mieszanką 0,35 l Galera + 1,5 Labrador.
Jak myślicie jak to będzie działać przy takich temperaturach .Wczoraj i dziś 12-15 C w dzień ,1-3 C w nocy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 15:56
  •  

#142 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 15:53

Opryski rzepaku i innych oleistych Niby Galera potrzebuje min. 5 stopni C. Jak nie będzie przymrozków oprysk będzie działał. U mnie rzepak idzie już w pąki, więc na galerę za późno.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#143 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 16 kwiecień 2010 - 18:56

Opryski rzepaku i innych oleistych na etykiecie jest zapis o 8 stopniach C, też musiałem poprawić kilka ha po foxie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 19:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Miejmy na dzieje że zadziała.Bo po zeszłym roku w temacie chwastów dostaje drgawek :)

#145 Share Norbii11

Norbii11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 20:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Pomocyyyy
Kiedy opryskać rzepak fungicydem?? Na stronach ekspertskich którzy prowadzą badania piszą aby niezwłocznie wykonać oprysk (alert 0,6l/ha). Zawsze pryskałem gdy opadają pierwsze płatki rzepaku wiec teraz nie wiem co robić;/ fachowców prosze o rade. Pozdrawiam

#146 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 16 kwiecień 2010 - 21:15

Opryski rzepaku i innych oleistych ja pryskałem tedzień temu, dawałem 1l tebu.

#147 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 06:51

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie przez pogode to nikt nic nie zrobił jeszcze w polu po za zastosowaniem N mi udało się prysnąć rzepak tydzień temu odżywkami i asahi ,zdało by się go skrócić ale nie da sie bo jak nie leje przez trzy dni to znowu przymrozki tak jak dzisiaj :)

#148 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 09:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja pryskałem 11 0,5 Alert i 0,4 Tebu plus odżywki.

#149 Share Norbii11

Norbii11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 20:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Dziękuje za info ale z tego co się dzisiaj dowiedziałem to lepiej sobie odpuścic pryskać gdy rzepak jest w fazie zielonego pąka bo go może lekko poparzyć wieć popryskam czymś lepszym jak będą opadać pierwsze płatki. pozdrawiam

#150 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 20:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Dziś wreszcie upragniony słoneczny dzień, który pozwolił niemalże wszystkim rolnikom z mojej wioski na wyjechanie z opryskiwaczem. Ja pryskałem na wszystkie chwasty pszenicę. Mam nauczkę, gdyż nie opryskałem na jesieni. Masakra.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 07:02

Opryski rzepaku i innych oleistych to tak jak u mnie ale ja nie pryskałem wczoraj i dobrze bo w nocy było -3 ;)

#152 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 13:44

Opryski rzepaku i innych oleistych mam pytanie czy pryskacie rzepak od grzyba jeśli tak to kiedy i jakie środki polecacie?

#153 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 18:01

Opryski rzepaku i innych oleistych jak drogo i dobrze to Toprex jak taniej i dobrze to Alert, z tym że jesśli chcesz jednocześnie skrócić to Toprex lub coś z tebukonazoli Orius, Tarcza,Caramba, Horizon jeśli tylko zabezpieczyć przed chorobami to najtaniej Alert.

#154 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 19:14

Opryski rzepaku i innych oleistych no myślę, że już wielki czas na oprysk.

#155 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 19:51

Opryski rzepaku i innych oleistych A pryskacie już na choroby grzybowe i antywylegaczem ???

#156 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 19:56

Opryski rzepaku i innych oleistych ja rzepak oprskalem riza ( tebuonazol ) + amtywylegacz + odrzywka
alertrm bede pryskal naopadanie platkow
apszenice na chwasty juz skonczylem + antywylegacz 1 zabieg

#157 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 07:14

Opryski rzepaku i innych oleistych @Lukaszjarm poczytaj instrukcje stosowania alertu to sie dowiesz że mie można pryskac rzepaku jak kwitnie bo ma 30 dniowy okres karencji dla pszczół, a jak załatwisz komus pszczoły to bedziesz miał przej...

#158 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 18:41

Opryski rzepaku i innych oleistych alert jest z I klasy toksyczności więc na kwitnienie to morderstwo pożytecznych pszczółek a za to powinien być kryminał, więc przemyśl to jeszcze

#159 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 07:13

Opryski rzepaku i innych oleistych dobrze piszesz, ja nawet jak pryskam rzepak mospilanem w czasie kwitnienia to dzwonię do znajmoego pszczelaża pytam sie czy pszczoły juz wróciły i dopiero jadę pryskać, jeden wieczór mozna przebolec ze pryskało sie do późna, bo szkoda pszczół. Szlak mnie trafia jak widzę że niektórzy pryskają w dzień i to jeszcze BI58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 22 kwiecień 2010 - 13:49

Opryski rzepaku i innych oleistych @Lukaszjarm Alert to śmierć dla pszczół ,śmierć pszczół to Twoja porażka jako rolnika.Alert możesz wykorzystać do pierwszego zabiegu w pszenicy ozimej,a na rzepak w fazie opadania płatków zastosój np.Impact 125SC ok.70zł/ha