Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

11186 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1700 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 17:14

Stosuje ktoś butisan star powschodowo? Czekałem po siewie żeby prysnąc na 4-7 dzień w dawce 2,5l/ha dziś pojechałem na pole a tam częśc rzepaku juz na wierzchu. Pozostało mi czekać do jesieni jak rzepak będzie miał 4 liście tylko że wtedy muszę zwiększyć dawkę. Może lepiej zostawić go na przyszły rok a teraz kupić np galerę?

butisan star możesz dawać powschodowo w dawce 3 l ha ale jak jesteś jeszcze w przedziale 4-7 dni to możesz dać śmaiło od 2 do 2,5 litra i powinno być ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 08:01
  •  

#1502 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 19:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja rzepak zasiałem w poniedziałek, a dziś sobota i zrobiłem oprysk Butisanem, czyli wychodzi że to piąty dzień. Na ulotce pisze że oprysk można wykonać między 4-7 dniem, czyli chyba dobrze zrobiłem :) przecież wiadomo jest że po 5 dniach pojawiają się już pierwsze rośliny na wierzchu, po wczorajszym deszczu pojawiło się ich sporo, chyba nic mu nie będzie po oprysku Butisanem skoro zmieściłem się w terminie ?

#1503 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 01 wrzesień 2012 - 21:02

Opryski rzepaku i innych oleistych barabus tyle rzepaku siejesz i o takie rzeczy pytasz? pewnie że się nic nie stanie i troche na środku zaoszczędzisz. bo między 4-7 dniem najniższa dawka.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1504 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 21:06

Opryski rzepaku i innych oleistych Spoko, na pewno go nie przypali po Butisanie Star.

P.S Szwagier się żalił że słabo Butisan podziałał na chabra (niebieski kwiatek) w tym roku :)

Edytowany przez szymon17, 01 wrzesień 2012 - 21:16.

#1505 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 wrzesień 2012 - 21:32

Opryski rzepaku i innych oleistych czym moge poprawić po Commandzie Top przeciw rzodkwi świrzepie bądz gorczycy polnej bo po liścieniach zauważyłem ze to nie są od rzepaku tylko te dwa chwasty biore pod uwagę.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 11 kW zielony, mało używany 1900zł. Polecam.

#1506 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 22:47

Opryski rzepaku i innych oleistych proxy zwalcza go teridox, lecz teraz go nie zastosujesz ponieważ trzeba go aplikować doglebowo. Pamiętam że gdzieś kiedyś czytałem iż w Niemczech i w Francji podstawowym środkiem od którego zaczyna się sporządzanie mieszanin herbicydowych w rzepaku ozimym jest właśnie dimetachlor, U nas w Polsce raczej popularniejsze są chlomazon lub metazachlor.

#1507 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 23:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Tylko dimetachlor jest u nas bardzo słabo dostępny dostępny. Albo kupujesz okropnie drogi colzor trio, albo bawisz się w sprzedaż wysyłkową u tych cwaniaków, co załatwili sobie wyłączność.

#1508 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 07:27

Ja rzepak zasiałem w poniedziałek, a dziś sobota i zrobiłem oprysk Butisanem, czyli wychodzi że to piąty dzień. Na ulotce pisze że oprysk można wykonać między 4-7 dniem, czyli chyba dobrze zrobiłem :) przecież wiadomo jest że po 5 dniach pojawiają się już pierwsze rośliny na wierzchu, po wczorajszym deszczu pojawiło się ich sporo, chyba nic mu nie będzie po oprysku Butisanem skoro zmieściłem się w terminie ?

pierwszy raz zastosowałem Butisan i stąd moja niepewność :) zawsze pryskałem przed wschodami

#1509 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1700 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 10:44

Opryski rzepaku i innych oleistych ja od 4 lat pryskam butisanem star i złego słowa powiedzieć nie moge... no jedynie ze jest drogi. :P

#1510 Share newhollandtd80

newhollandtd80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 11:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Pryskał może ktoś z was Fox 480 SC rzepak na jesieni , co wiecie na temat tego oprysku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share stianek

stianek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 13:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam i proszę o pomoc.
Chcę opryskać rzepak w fazie 2 liści właściwych. Zakupiony został Metazanex 500SC. Dawka na opakowaniu pisze 2,5l-3 l/ ha. Czy nie zaszkodzi rzepakowi jak dam dawkę 2,5 l/ ha? Pisano tu na forum o niższych dawkach i trochę mnie to niepokoi, nie wiem co zrobić.
Pomóżcie bo chwasty rosną i coś trzeba działać.

#1512 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 14:24

Opryski rzepaku i innych oleistych niższe dawki tak, ale przedwschodowo gdy mieszasz z innymi środkami, np z chlomazonem. Jeśli jednak pryskasz w fazie 2 liści to ta dawka nie zaszkodzi. Tak pryskaliśmy w zeszłym roku i nic się nie stało. Musisz się pilnować jedynie z czasem zabiegu. Pryskaj zaraz gdy większość rzepaku będzie miała 2 liście i gdy chwasty będą jeszcze małe. My spóźniliśmy oprysk i nie wzięło rumianów, a niektóre mocne siewki innych chwastów przepuściło. Dodatkowo noc po oprysku była zimna- ok 0 stopni co też nie było dobre. Zastanawiam się jednak czy nie lepiej byłoby jeszcze trochę poczekać i opryskać mieszanką metazanexu z navigatorem czy galerą. Sam metazanex nawet jakby idealnie trafić z opryskiem moim zdaniem nie poradzi sobie całkowicie z chwastami tupu rumian. Trzeba by liczyć na idealne warunki, może wtedy. Niech inni jeszcze doradzą!

#1513 Share stianek

stianek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 14:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Dziękuję.
W takim razie pryskam tym Metazanexem 500, rumianów nie ma więc może uda się a póżniej to jeszcze trzeba będzie na samosiewy zbóż i perz.

#1514 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 15:08

proxy zwalcza go teridox, lecz teraz go nie zastosujesz ponieważ trzeba go aplikować doglebowo. Pamiętam że gdzieś kiedyś czytałem iż w Niemczech i w Francji podstawowym środkiem od którego zaczyna się sporządzanie mieszanin herbicydowych w rzepaku ozimym jest właśnie dimetachlor, U nas w Polsce raczej popularniejsze są chlomazon lub metazachlor.

Zobacze jak się sprawa rozwinie oby nie za bardzo, pierwsze przymrozki powinny ten problem załatwić (rzodkiew świrzepa i gorczyca polna) raczej myśle o gorczycy polnej tylko że miejscami podejżewam że jest jej dużo.

Zna ktoś jakiś środek którym mógłbym przeprowadzić zabieg korekcyjny przeciw ww chwastom?

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 11 kW zielony, mało używany 1900zł. Polecam.

#1515 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 16:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Proxy na gorczycę mogę Ci polecić Kerb 50 WP, zwalcza gorczycę a na rzodkiew nie mam pomysłu co Ci poradzić...

#1516 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 23:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Czemu nie mozna stosowac metazachloru po 3 dniach od siewu? Wszyscy tego zabraniaja. Gdzies wyczytałem, że chodzi o kiełkowanie i ewentualne uszkodzenia kiełków rzepaku. A Butisan Star, w ktorym jest zawarty metazachlor ma rejestracje na stosowanie go w kazdym terminie od siewu. Głównie chodzi mi tu o termin 4-7 dni po siewie czyli akurat w momencie kielkowania.

#1517 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 08:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Co do Butisanu Star to spokojnie można go stosować w terminie 4-7 dni po siewie, nawet kiedy rzepak już kiełkuje, a jego dawkę w tym czasie można obniżyc nawet do 2l na lekkich glebach. Dawka ta jest optymalna dla rzepaku, kiełkujących już w tym czasie chwastów i napewno z ekonomicznego punktu widzenia.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#1518 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 03 wrzesień 2012 - 11:13

Tylko dimetachlor jest u nas bardzo słabo dostępny dostępny. Albo kupujesz okropnie drogi colzor trio, albo bawisz się w sprzedaż wysyłkową u tych cwaniaków, co załatwili sobie wyłączność.

chyba nie jesteś na czasie

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl

#1519 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 03 wrzesień 2012 - 18:23

Opryski rzepaku i innych oleistych mam pytanie, rzepak hybrydowy większoś ma już cztery listki ale są jesze takie co wschodzą to czy to jest już czas na fungicyd z funkcją regulatora wzrostu tak jak toprex czy coś podobnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 20:18

Opryski rzepaku i innych oleistych biorąc pod uwagę wigor jesienny hybrydowego musisz już myśleć o regulatorze, pierwsze musisz wiedzieć czy to są 4 liście wraz z liścmi dwoma pierwszymi czyli liścieniami czy też juz liście właściwe jeśli liście właściwe ma juz 4 to poczekaj aż ten piąty i szósty się bedzie wykształcał i smiało z regulatorem a jeśli coś jeszcze wschodzi to trudno powiedzieć muszisz oszacować ile % w skali pola jeszcze wschodzi.

Naskom ile około ten kerb kosztuje na hektar i jakie dawki? Bo na stronie Dow Agro Science nie ma chyba etykiety z zwalczanych chwastów ani dawkowań.

Edytowany przez proxy8441, 03 wrzesień 2012 - 20:24.