Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

10956 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8268 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 20:46

Opryski rzepaku i innych oleistych JA stosowałem, tylko że dawałem Galere 0,25 i butisan 400 1,2-1,5 litra . W tym roku to samo będę dawał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 18:41
  •  

#1482 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 19:46

Opryski rzepaku i innych oleistych czym panowie w tym roku pryskacie rzepaczek na chwasty ? myślałem nad Butisan Star, troszkę drogi i nie wiem czy warto ? stosował ktoś ?? ewentualnie co polecacie innego ?

#1483 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4252 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 sierpień 2012 - 19:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja zamówiłem metazanex + kilof 1,5 +0,15 ( na 6,6ha 900zł) choc miałem dylemat czy nie zostawic na wiosne i sama galera pojechac bo w tym roku było oki, a działki mam czyściutkie bez presji chwastów.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1484 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 19:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja podobnie jak w roku poprzednim stosuję Command (0,2 l/ha) oraz Butisan (2 l). Jestem z nich zadowolony.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1485 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4476 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 20:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Command 0,2 l/ha nie za dużo troszeczkę, ja stosuję 0,5l/3ha i nie ma większych problemów. Jeżeli stosujecie Galerę nie mieszajcie jej z niczym bo rzepak ciężko to znosi , lepiej odczekać 2-3 dni i pojechać 2 raz z środkiem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1486 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 06:29

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy czy siał któryś z was rzepak jeżeli na wiosnę opryskiwał zborze atributem na chwasty? Wiecie może jakie są tego konsekwencje?

#1487 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 07:16

Opryski rzepaku i innych oleistych

Ja zamówiłem metazanex + kilof 1,5 +0,15 ( na 6,6ha 900zł) choc miałem dylemat czy nie zostawic na wiosne i sama galera pojechac bo w tym roku było oki, a działki mam czyściutkie bez presji chwastów.

po siewie tą mieszaniną zawsze pryskasz ?? rozumiem że za jednym przejazdem dajesz te dwa środki ?? ile litrów wody na ha ?? przy suchej jesieni też tak robisz ? ;)

Edytowany przez rafto, 18 sierpień 2012 - 07:18.

#1488 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 11:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Najlepsze rozwiązanie to chlomazon + metazachlor. W tamtym roku dawałem jeszcze teridox i super czysto bylo i tez tak zrobie w tym.

#1489 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4252 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 sierpień 2012 - 21:15

Opryski rzepaku i innych oleistych bede tym pryskał pierwszy raz bo dopiero drugi rok sieje rzepak :) substancje aktywne tak jak kolega wyzej :) Kazdy mówi ze to sprawdzona kombinacja która wzajemie sie uzupełnia

#1490 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 20 sierpień 2012 - 12:33

Opryski rzepaku i innych oleistych 1l metaz + 2l dervinol top to dobre rozwiązanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 22:15

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy commandem grounded (cammand + rapsan+adiuwant grounded) można pryskać 3-4 dni po siewie? Podobno można pryskać do wschodów rzepaku...

#1492 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 13:01

Opryski rzepaku i innych oleistych Kolego @eMWu koniecznie pryskać zaraz po siewie i kto Ci takich głupot na opowiadał.
Kolego @Sebastian w moim notesie mam napisanie że Devrinol Top 2,75-3L i Ja bym tym środek pryskał, samym na twoim miejscu zaraz po siewie. Taniej Ci wyjdzie jak popryskasz Command +Metazanex oczywiście zaraz po siewie.
Kolego @Barabus mój szwagier stosuje Butisan Star i jest bardzo zadowolony chociaż u niego zawsze wszytko dobre jest.

Edytowany przez szymon17, 24 sierpień 2012 - 13:06.

#1493 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 sierpień 2012 - 20:21

Opryski rzepaku i innych oleistych wczoraj posiałem rzepak i zamierzam pryskać butisan star tylko pytanie moje czy pryskać teraz po siewie? gleba jest strasznie przesuszona czy lepiej prysnąć powschodowo ?

#1494 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 24 sierpień 2012 - 20:47

Opryski rzepaku i innych oleistych @Szymon dałem 1,5 metazanexu+ 0,15-0,18l reactora

#1495 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 08:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Dawka O.K- najczęściej to polecają sprzedawcy kolego @Sebo. Patrzcie zawsze na substancje aktywną w środkach.
Butisan Star możesz pryskać kiedy chcesz kolego @marcinus.

#1496 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 06:13

Opryski rzepaku i innych oleistych witam ,jak lepiej zastosować galerę jesienią czy wstrzymać się do wiosny

#1497 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 19:24

Opryski rzepaku i innych oleistych czemu na metazanexie jest napisane aby stosować powschodowo gdy rzepak jest w fazie 2 liści??

#1498 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 19:37

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja galere stosuje zawsze jesienią . Jak dotej pory zawsze było ok , a sporo taniej od butisanu.

#1499 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 19:30

Opryski rzepaku i innych oleistych Cześć Wam. Pytanie mam do ekpertów. Czemu nie mozna stosowac metazachloru po 3 dniach od siewu? Wszyscy tego zabraniaja. Gdzies wyczytałem, że chodzi o kiełkowanie i ewentualne uszkodzenia kiełków rzepaku. A Butisan Star, w ktorym jest zawarty metazachlor ma rejestracje na stosowanie go w kazdym terminie od siewu. Głównie chodzi mi tu o termin 4-7 dni po siewie czyli akurat w momencie kielkowania. Pytam bo zawsze mam problem z pryskaniem bo nie wyrabiam sie w tych niby 3 dniach i nie wiem czy pryskac czy nie np. w czwartym dniu po siewie.

I jeszcze jedno pytanie odnosnie metazachloru. stosowal ktos go rok po roku? Nie bylo negatywnych efektow np. na uprawie nastepczej? Na etykiecie jest napisane, ze raz na 3 lata, nie czesciej.

A moze ktos z Was ma jakas fajna mieszanine bez metazachloru ktora moglbym zastosowac przedwschodowo ale juz po kielkowaniu? Albo ewentualnie powschodowo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 01 wrzesień 2012 - 14:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosuje ktoś butisan star powschodowo? Czekałem po siewie żeby prysnąc na 4-7 dzień w dawce 2,5l/ha dziś pojechałem na pole a tam częśc rzepaku juz na wierzchu. Pozostało mi czekać do jesieni jak rzepak będzie miał 4 liście tylko że wtedy muszę zwiększyć dawkę. Może lepiej zostawić go na przyszły rok a teraz kupić np galerę?