Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 maj 2012 - 18:24

Opryski rzepaku i innych oleistych ja dałem 0,8 Acanto + 0,6 Proteusa + 20l RSM32 / ha już tydzień temu, u mnie rzepak na dziś dzień już właściwie bez kwiatka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 03:17
  •  

#1342 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 maj 2012 - 19:26

Opryski rzepaku i innych oleistych @BARABUS daj fotkę rzepaku, aż jestem ciekawy :)

#1343 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 maj 2012 - 19:34

Opryski rzepaku i innych oleistych wrzucę w poniedziałek ponieważ jestem poza domem i polami (weekend), tak wyglądał tydzień temu dzień po oprysku, na pędzie głównym nie było już za wiele kwiatków http://www.agrofoto....zepak-visby-f1/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 maj 2012 - 19:40

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak czytam to teorii na dobry i skuteczny oprysk jest tyle ile pryskajacych :)

#1345 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 12 maj 2012 - 20:03

Opryski rzepaku i innych oleistych my pryskaliśmy mospilanem i tebu wieczorem ale w nocy burza była:/

#1346 Share ursusc360git

ursusc360git

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 maj 2012 - 20:30

Opryski rzepaku i innych oleistych mam pytanie czym zwalczyć komose w ziemniakach ??? proszę o odpowiedzi

#1347 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 12 maj 2012 - 20:46

Opryski rzepaku i innych oleistych mam pytanko koledzy czy mospilan długo w roślinie siedzi bo , dzień po opysku sporo podobnika było, byc może jak ugyzie to padnie? troche tylko może kiepsko ze wzgędu na pszczoły bo w godz popołudniwych prysnąłem sugerując się etykietą ale mam nadzieje że mi wybaczą.
Ale coś czuje że chyba poteusem tzeba będzie popawic.

#1348 Share crimer

crimer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 maj 2012 - 09:01

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie mam do was pytanie. Jestem z woj. podkarpackiego, wszystkie rzepaki w około juz prawie przekwitły niektóre jeszcze maja cos wiecej kwiatów. Rzepaki sasiadów zakwitły jakies 2 dni wczesniej, moj rzepak zakwitł prawie w 100% około 2 maja i nadal kwitnie uprawiam trzy odmiany: Canti, Pamela i polska odmiane Kane. Wszystkie wyglądają tak samo pięknie kwitną i maja ładny żółty kolor, ostatnią dawkę azotu dałem około 3 tygodnie przed kwitnieniem a zaden z sasiadów jej nie dawał i moze tym jest to spowodowane. Heh i teraz troche głupie pytanie z mojej strony: to dobrze czy źle,że ten rzepak jeszcze kwitnie?:)

#1349 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 13 maj 2012 - 10:05

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy dobrze pewnie jesli ma dużo nawozu to bedzie kwitł dłużej ale efek zobaczysz dopiero w zbiorniku :)

Edytowany przez milanreal1, 14 maj 2012 - 14:26.
cytowanie poprzedniego posta

#1350 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 13 maj 2012 - 10:13

Opryski rzepaku i innych oleistych W twoim rejonie wegetacja jest opóżnina w stosunku do mojego rejonu-woj. opolskie,u mnie rzepaki już przekwitają,nie wiem jakie masz odmieny pod względem dojrzewania- wczesne ,śr.póżne czy póżne.W kazdym bądż razie będziesz miał dobry plon.moze być trochę opóżniony zbiór w stosunku do sąsiadów,przypilnuj teraz oprysku na owady i choroby grzybowe- b. ważne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 13 maj 2012 - 12:29

Opryski rzepaku i innych oleistych crimer co za nawóz azotowy i w jakiej dawce stosowałeś na 3 tyg przed kwitnieniem ?? ;)

#1352 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 13 maj 2012 - 18:04

Opryski rzepaku i innych oleistych ile zł/ha wychodzi pictor lub tebu?

#1353 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 maj 2012 - 18:10

Opryski rzepaku i innych oleistych wybrałes akurat skrajne cenowo zabiegi :) pictor około 160 przy 0,5l a tebu 50zł przy 1l/ha

#1354 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 13 maj 2012 - 18:35

Opryski rzepaku i innych oleistych Spece z rożnych uczelni mówią, że azot doglebowo od kwitnienia jest trochę bez sensu. A skoro tak mówią, to ja ze względów ekonomicznych, a zwłaszcza, że nie muszę dodatkowo jeździć im wierzę ;)

#1355 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 13 maj 2012 - 18:46

Opryski rzepaku i innych oleistych no to rzeczywiście trafiłem z tymi środkami, myślałem że maja podobne ceny, czy tebu mogę teraz zastosować razem z insekcydem(proteus), na opadanie? Może jakaś alternatywa o podobnej cenie.

#1356 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 13 maj 2012 - 18:52

Opryski rzepaku i innych oleistych Insektycydy najczęściej stosuje się z fungicydami.

#1357 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 13 maj 2012 - 20:37

Opryski rzepaku i innych oleistych ja stosowałem tebu z mosiplanem bo proteusem jechałem wcześniej i zapewne już by tak nie zadziałał

#1358 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 13 maj 2012 - 20:46

Opryski rzepaku i innych oleistych kramer

rozmawialem z wieloma doradcami i wyszlo ze gdy masz rzepak wolny od chorob i gdy srodek ma tylko zabespieczyc rosliny przed nimi a nie zwalczac chorobe to mozna zejsc do 0,3 pictora i dla pewnosci dodac 0,1 acanto czy cos ze srybiuryna akurat acanto wyszlo mnie 150zl litr a pictor 320zl brutto no i proteus 85zl

pozdrawiam

#1359 Share crimer

crimer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 maj 2012 - 20:52

Opryski rzepaku i innych oleistych

crimer co za nawóz azotowy i w jakiej dawce stosowałeś na 3 tyg przed kwitnieniem ?? ;)

heh no dałem jakies 150kg saletry/ha więc bez szału:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 13 maj 2012 - 20:57

Opryski rzepaku i innych oleistych darolee

z tym azotem doglebowo po kwitnieniu to czesciowo sie nie zgodze z toba i ze specami z uczelni poniewaz kilka lat temu w mojej okolicy byla susza i dalaem z tata 300 n w pierwszej dawce a druga niemoglismy dac bo byla susza i wtedy dokarmialismy go mocznikiem 3 razy niepamietam stezenia a puzniej deszcz przyszedl jak zaczol kwitnac i wtedy dalismy mu poglownie 180kg n chodz teraz wiem ze bylo trzeba dac max 150kg bo rzepak byl bardzo mocny dawal 5 ton tylko byl jeden problem byl tak dlugo zielony ze czesc wymucilismy a reszte dopiero po zbozach

Ogulnie jestem zwolenikiem 2 dawek szybko gora do paka ale jesli pogoda niepozwoli to zrobil bym tak samo jak kilka lat temu z tata

pozdrawiam