Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share pablito01

pablito01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 maj 2012 - 08:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Panie mare0531 co ty za głupoty wypisujesz! Dursban nie ma rejestracji w rzepaku i jest straszną trucizna dla pszczoł!!!! Jak wytrujesz komus pszczoly i Ci to udowodnią (co jest bardzo łatwe) to stracisz dopłaty obszarowe na 5 lat z uwagi na nie przestrzeganie warunków cross compliance. Rób tak dalej !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 20:50
  •  

#1322 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 10 maj 2012 - 08:19

Opryski rzepaku i innych oleistych odgrzebałem artykuł z Top agrar z 2006 o wpływie oprysków fungicydowych na plonowanie rzepaku i tak

1. Alert dał zwyżkę o 200kg
2. Amistar 240kg
3. Caramba + pictor (w dwóch oddzielnych opryskach) 310 kg
4. jaiś z tebukonazolem 200kg

cena rzepaku była liczona po 94 zł i wówczas najwyższy zwrot dał oprysk nr 4 pózniej 1, 2 i 3(najwyższy koszt zabiegów)

#1323 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 10 maj 2012 - 11:55

Dursban nie ma rejestracji w rzepaku i jest straszną trucizna dla pszczoł!!!!

Mylisz się, właśnie że ma. Jest tylko adnotacja "Nie opryskiwać bezpośrednio przed kwitnieniem i w trakcie kwitnienia rzepaku ozimego."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1324 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 10 maj 2012 - 13:06

Opryski rzepaku i innych oleistych Pryskałem ostatnio pszenice aminopielkiem i Mustangiem forte czy jak nie domyje opryskiwacza mogę zaszkodzić rzepakowi?
Na etykiecie nie pisze że są z grupy sulfomoczników (czy jak to się tam pisze), ale nie jestem pewien.

#1325 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 10 maj 2012 - 13:39

Opryski rzepaku i innych oleistych ja po zmianie kazdego środka chemicznego dokladnie myje opryskiwacz no chyba ze te zrodki maja ten sam sklad substancji czynnych

#1326 Share zetor1991

zetor1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 10 maj 2012 - 19:11

pictor max 0,4l/ha oraz proteus w zalecanych dawkach na opadanie płatka

fajnie tylko ze proteusa mozesz uzywac dopiero po wieczornym oblocie pszczol rano lub w nocy dlatego polecam mospilan:P

#1327 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:37

Opryski rzepaku i innych oleistych A mówią że proteus jest bezpieczny dla pszczół ;) proteus + orius + bor wykonany pod sam wieczór ;) mało jest więc można było sobie pozwolić na przesunięcie do późniejszej godz ;) miałem nie inwestować w ten rzepak ale szkoda by było go tak zostawić miejmy nadzieję że będę na koniec w miarę zadowolony ;) żeby tylko koszty się wróciły ;) w końcu to jest moje poletko doświadczalne oraz przerwanie monokultury zbożowej :rolleyes:

Edytowany przez rafto, 10 maj 2012 - 21:14.

#1328 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:48

Opryski rzepaku i innych oleistych PROTEUS 110 OD
OKRES PREWENCJI DLA LUDZI, ZWIERZĄT IPSZCZÓŁ
okres zapobiegający zatruciu: NIE DOTYCZY

na dursbanie delta 200 cs tez pisza
OKRES PREWENCJI DLA PSZCZÓŁ (okres zapobiegający zatruciu)
nie dotyczy
ale dodaja: Nie stosować w czasie kwitnienia rzepaku

#1329 Share wrc1994

wrc1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 maj 2012 - 09:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie można stosowac jeszcze asahi na płatka ??
Mam miejscami poprzypalany rzepak(karłowaty i nie może zakwitnąć), prawdopodobnie od leoparda bo zastosowałem zbyt późno. Na słabszej ziemi jest gorzej porażony odmiana digger, natomiast na lepszej ziemi jest posiany visby i ucierpiał tyllko na nakładach. Mam zamiar pryskać traperem w dawce ok 0,7l i mospilanem i nie i nie wiem czy jest sens dac asahi, czy będzie to miało jakieś znaczenie.

#1330 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 11 maj 2012 - 19:05

Opryski rzepaku i innych oleistych JPH2

czemu pictora 0,4l max? zalecaja 0,5l a znowu 0,3 moze isc z nastepnym fungicydem

masz jakies doswiadczenia z pictore?tez chcem jechac pictorem bo przeliczajac wszystkie dobre srodki to jakos pictor wychodzi najkozystniej tylko czy te 0,4l ochroni go wmiare potrzeb myslalem zaoszczedzic i zrobic 0,45L a 0,4 sie obawiam bo mam bardzo ladny rzepak 45ha i niechcem potem pluc sobie w brode podczas mucenia

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2012 - 19:38

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam.Otóż opryskałem jęczmień jary trendem+ granstarem. i wszystko ładnie,tylko proso zostało.Czy znacie jakiś środek który je zwalczy?

#1332 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 11 maj 2012 - 20:40

PROTEUS 110 OD
OKRES PREWENCJI DLA LUDZI, ZWIERZĄT IPSZCZÓŁ
okres zapobiegający zatruciu: NIE DOTYCZY

na dursbanie delta 200 cs tez pisza
OKRES PREWENCJI DLA PSZCZÓŁ (okres zapobiegający zatruciu)
nie dotyczy
ale dodaja: Nie stosować w czasie kwitnienia rzepaku

środek może i pszczoły nie zabije, ale koleżanki w ulu tak, bo będzie miała inny zapach :( dbajmy o pszczoły, bo z roku na rok jest ich coraz mniej, ja uważam że nie należy kwitnącego rzepaku pryskać.

#1333 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 maj 2012 - 21:59

Opryski rzepaku i innych oleistych A jak pryskać to o odpowiednich porach, pszczoły kończa oblot po godz 18, a trzmiele nawet do 22. No teraz troche wcześniej bo jednak dzień tak długi nie jest. Najlepiej samemu obserwować do kiedy na polu widac pszczoły.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1334 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 12 maj 2012 - 08:37

pictor max 0,4l/ha

Od 3 czy 4 lat stosuję zalecaną dawkę 0,5l/ha i jest bardzo ładnie. Nie wiem skąd wziąłeś ten max 0,4?

jaka prędkością i jakim ciśnieniem pryskacie?

zapewne różnymi pryskamy. Zobacz jakie masz rozpylacze, sprawdź zakresy ciśnień na stronie producenta i tyle.

Dursban nie ma rejestracji w rzepaku i jest straszną trucizna dla pszczoł!!!!

Dursban 480 ma wznowioną rejestrację na rzepak od marca, Dursban delta miał cały czas w tym roku. A to że się nie pryska przy kwitnieniu, bo trucizna dla pszczół to druga sprawa.

A mówią że proteus jest bezpieczny dla pszczół ;)

Ja tam pszczoły i pszczelarzy szanuję. Chodzi szeroka opinia, iż pszczoła trafiona "bezpiecznym" dla niej środkiem owadobójczym nie zostanie wpuszczona do ula. Więc z ukłonami dla mych zapylaczy pryskam wieczorami. We środę u mnie była idealna pogoda - w nocy zupełnie nie było rosy wiec z tego skorzystałem ;)

#1335 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 12 maj 2012 - 10:16

Opryski rzepaku i innych oleistych Dlatego 0,4l/ha pictora aby nie opóżniać na maxa zbioru rzepaku.Pictor w dawce 0,5l/ha wydłuża dojrzewanie rzepaku,owszem plon może być super, ale kto ma stalowe nerwy i i będzie czekał aż rzepak będzie gotowy do młócenia razem z pszenicą np we wrześniu?MoZe inni mają inne doświadczenia z tym środkiem,ale pan z Agro-As sam zwróciL uwagę na wysokość dawki ,a jest kompetentny w tej dziedzinie.Pictor ma działanie , jakby to powiedzieć, i do tyłu i na zapas i jeszcze działa na fomę w przeciw. do amistaru W zeszłym roku tez stosowany był amistar w dawce pon. zalecanej i było okey.Na Pictora jest w tej chwili za póżno, na moim terenie stosuje się go pod koniec kwietnia.
A co do teminów oprysków z tym to nie ma żadnych problemów,bo zawsze robione to jest od 18.30 wzwyż, chyba że lecą same odżywki ,ale rzepaki jeszcze nie kwitną.

#1336 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 maj 2012 - 10:45

Opryski rzepaku i innych oleistych Zostaje zawsze zabieg desykacji ze sklejaczem i można czekać na super plon bez nerwów. ;)

#1337 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 maj 2012 - 11:19

Dlatego 0,4l/ha pictora aby nie opóżniać na maxa zbioru rzepaku.Pictor w dawce 0,5l/ha wydłuża dojrzewanie rzepaku,owszem plon może być super, ale kto ma stalowe nerwy i i będzie czekał aż rzepak będzie gotowy do młócenia razem z pszenicą np we wrześniu?MoZe inni mają inne doświadczenia z tym środkiem,ale pan z Agro-As sam zwróciL uwagę na wysokość dawki ,a jest kompetentny w tej dziedzinie.Pictor ma działanie , jakby to powiedzieć, i do tyłu i na zapas i jeszcze działa na fomę w przeciw. do amistaru W zeszłym roku tez stosowany był amistar w dawce pon. zalecanej i było okey.Na Pictora jest w tej chwili za póżno, na moim terenie stosuje się go pod koniec kwietnia.
A co do teminów oprysków z tym to nie ma żadnych problemów,bo zawsze robione to jest od 18.30 wzwyż, chyba że lecą same odżywki ,ale rzepaki jeszcze nie kwitną.

100g strubiluryny, w 0.5l Pictora to nie licz że ci do września rzepak zielony potrzyma. ^^

#1338 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 12 maj 2012 - 12:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosuje na początku kwitnienia np. prochloaz + tebukonazol na koniec kwitnienia idzie 0,5 Pictora i nie kosze rzepaku w wrześniu. Nie wierz w to ze pictor działa tak długo.

#1339 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 12 maj 2012 - 16:44

Opryski rzepaku i innych oleistych zetor 1991

mylisz sie ze proteusa mozna uzywac wieczorem lub rana go trzeba urzywac tylko i wylacznie wieczorem i to max do 24 bo on dziala gazowo i w roslinie i jak opryskasz z rana to gaz zostanie w lanie pszczola przyleci i kitnie

Wkoncu wiem czym bede pryskal rzepak 0,3 pictor+0,1 acanto+0,5 proteus+1kg boru on w tej fazie dziala na plon bo bor nieprzemieszcza sie w roslinie i podobnie do sklejacza luszczyn zapobiega opsypywaniu no i basfolira

koledzy jeszcze taka ciekawostka do proteusa 0,5l to juz wystarczajaca dawka w rzepaku tylko nie wolno dodawac mocznik bo on tak schladza ciecz ze uposledza dzialanie proteusa

pozdrwiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share kramer

kramer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 maj 2012 - 18:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Dlaczego akurat 0,3 pictor + 0,1acanto ktoś ci tak doradził czy sam tak uznałeś że będzie dobrze jeśli sam to dlaczego akurat takie dawki ja mam w planie dać 0,8 acanto ale jeszcze sie zastanawiam i interesuje mnie czyjś sposób rozumowania

Edytowany przez milanreal1, 14 maj 2012 - 14:25.
cytowanie poprzedniego posta