Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

slodyszek rzepakowy

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
5256 odpowiedzi na ten temat

#1301 marek0531

marek0531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • 9712041

Napisany 05 maj 2012 - 13:40

Opryski rzepaku i innych oleistych Chciałem się jeszcze zapytać jakie opryski stosujecie na pryszczarka?? Co jest najlepsze, bo pryskałem tydzień temu fury i dursbanem nasłodyszka to dużego efektu to nie dało. Robaki nadal się pokazują;/ I jeszcze jakie od grzyba na opadanie?

Edytowany przez marek0531, 05 maj 2012 - 13:43.

• 0

#1302 STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 06 maj 2012 - 07:17

Opryski rzepaku i innych oleistych który będzie lepszy na opadanie alert czy orius
  • 0

#1303 ROLNY

ROLNY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 06 maj 2012 - 09:24

Opryski rzepaku i innych oleistych Jakim opryskiem zwalczyć wielopąkowca w porzeczkach czarnych ?

Post nie na temat !

Edytowany przez murtek3, 06 maj 2012 - 10:18.

• 0

#1304 darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 719 postów

Napisany 06 maj 2012 - 09:59

Opryski rzepaku i innych oleistych chyba kolego temat pomyliłeś!!!
Tu jest forum roślin oleistych, a nie owoców miękkich
Wujek z pod Iławy miał niewielką plantację czarnej porzeczki, to obrywali nabrzmiałe pąki wiosną przed rozwinięciem liści :D
  • 0

#1305 szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 maj 2012 - 10:20

Opryski rzepaku i innych oleistych

traper, pictor czy amistar w pełnych dawkach, ale z tego co mówisz to chyba muszę poszukać innego dilera

@Yacenty wpadłem na Twój filmik z p.na platka ,to jest z tego roku? już atakujesz na platka jakimi srodkami jak możesz się pochwalić.A tak dodatkowo to nieżle zainwestowaleś w tego burego.
  • 0

#1306 BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • 4206902

Napisany 06 maj 2012 - 10:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja juz pryskalem na płatka w piątek wieczorem bo juz czas w naszym rejonie no i pojawilo sie dosc sporo chowacza podobnika i niewielkie ilosci pyszczarka. Pryskalem Acante 250SC 0,8 l/ha + Proteus 0,6 l/ha + 20 l/ha RSM32. Wczoraj bylem na polu i wszystko ladnie spadło :)

• 0

#1307 krzycho9711

krzycho9711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 06 maj 2012 - 11:08

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak to jest z tym opryskiem na płatka , bo zwalczanie chowacza i pryszczarka to rozumiem ale oprysk fungicydem ? czy to jest oprysk obowiązkowy skoro nie widać chorób? i czy jak teraz się nie popryska to po wystąpieniu objawów choroby np za dwa tygodnie można pryskać bo na środkach ochrony jest napisane żeby stosować do fazy opadania pierwszych płatków? a i po takim oprysku rzepak jak długo jest chroniony? proszę fachowców o odpowiedź.
  • 0

#1308 darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 719 postów

Napisany 06 maj 2012 - 11:53

Opryski rzepaku i innych oleistych Z fungicydami to jest tak, że im mniej widocznych chorób tym lepiej i masz skuteczniejszą ochronę. Ja tylko patrzę na daty kolejnych zabiegów, a nie czy coś jest czy coś niema. Z reguły jak coś jest to już musztarda po obiedzie. Przed zbiorami widać to zwłaszcza przy czerni, czy suchej zgniliźnie. Ja od kilku lat nie mam problemu puki co z grzybkami w rzepaku, a spóźnienie się z zabiegiem jak byłem pod "władzą" ojca powodowało dość spore straty - już nie wspomnę o nie zastosowaniu ciągłej ochrony. Tato tak czasem patrzył "a jeszcze trochę a jeszcze nic nie ma" i lipa! Ja patrzę na "zegarek, czy już czas".
  • 0

#1309 krzycho9711

krzycho9711

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 06 maj 2012 - 12:35

Opryski rzepaku i innych oleistych A jakie zabiegi wg Twojego kalendarza planujesz jeszcze do zbioru? i czym pryskasz na płatek? tak się dopytuje bo za dużego doświadczenia nie mam z rzepakiem.

Nie cytuj poprzedniego posta !

Edytowany przez murtek3, 06 maj 2012 - 12:41.

• 0

#1310 szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 maj 2012 - 15:10

Opryski rzepaku i innych oleistych @barabus- acanto to środek strobilurynowy jest na ulotce jak go stosowac na rzepak ma rejestracje czy sam tak wykombinowałes.?i ile kosztuje 1l.?
  • 0

#1311 BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • 4206902

Napisany 06 maj 2012 - 15:18

Opryski rzepaku i innych oleistych Acanto ma od tego roku rejestrację w rzepaku, polecił mi znajomy, dałem go 0.8 l/ha, ro wyszlo 200gr/ha strobiluryny. Wyszło 115 zł/ha

Edytowany przez BARABUS, 06 maj 2012 - 15:20.

• 0

#1312 darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 719 postów

Napisany 06 maj 2012 - 16:33

Opryski rzepaku i innych oleistych A no właśnie jak masz roślinę bez objawów chorób możesz zastosować środki bardziej prewencyjnie (ja jadę Pictorem na początek opadania płatków), które zawierają np. strobilurynę, która zapewnia dłuższą ochronę zabiegu. A tak musisz śmigać triazolami, które są bardziej interwencyjne i działają krócej, poza tym nie zawsze daje to 100% zwalczania i często zarodniki gdzieś tak przetrwają i choroba powraca do zbiorów. Dlatego opryskiwanie "z zegarkiem w ręku" moim zdaniem ma lepszy efekt.

Tylko mam nadzieję, że walka z chowaczami i pryszczarkami nie będzie tak beznadziejna jak w zeszłym roku. Bo już w tym roku mi się dały we znaki słodyszki ;)

Edytowany przez darolee, 06 maj 2012 - 16:41.

• 0

#1313 edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • 2878956
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 06 maj 2012 - 21:16

Opryski rzepaku i innych oleistych Rzepak zasiałem pierwszy rok , troche głupie pytanie... :lol:
Oprysk na płatka ( zamierzam kupic pictor + proteus ) wykonać , gdy zauwarze jak płatki opadają ,tak? nic sie niestanie jak wykonam wczewsniej albo z opóznieniem ? ^^

PS: tak wiem głópie pytanie , głópia odpowiedz :P

Edytowany przez edpawel, 08 maj 2012 - 11:31.

• 0

#1314 JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 407 postów

Napisany 07 maj 2012 - 14:36

Opryski rzepaku i innych oleistych pictor max 0,4l/ha oraz proteus w zalecanych dawkach na opadanie płatka
  • 0

#1315 patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 maj 2012 - 14:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam mam do was pytanie, nigdy nie stosowałem oprysku na opadanie płatak, w jakiej fazie kwitniencia powinienem zastosować oprysk i jakiego preparatu mógłbym użyć? Słodyszek mi już nie żeruje przynajmniej jest go bardzo mało bo zastosowany został proteus 1l/ha. Jeszcze bede pryskał alertem przeciwko suchej zgniliźnie i czy mogo połączyć te dwa opryski ze sobą? I zastanawawiam się czy duży wpływ w tej fazie będzie miała siarka?
  • 0

#1316 krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów

Napisany 09 maj 2012 - 19:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam, mój rzepaka luszczyny brązowe i się skreca jest w kształcie rogala. Co może być przyczyną ? Jakimi teraz odzywkami jechać (czyli jakie pierwiastki najlepiej), i co na opadnie płatków ?

• 0

#1317 rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 09 maj 2012 - 21:25

Opryski rzepaku i innych oleistych może sąsiad pryskał przy wietrze chwastoxem i go skręca albo nie domyłeś opryskiwacza <_< Ja mam troszkę rzepaku i się szczerze mówiąc boję wjechać w rzepak bo ostatnio pryskałem 15 ha chwastoxem i żeby później nie wyszło że właśnie coś takiego mi się dzieje :unsure: odpuszczając zabieg fungi. z isekt. duża może być strata w plonie ?? jak domywacie swoje opryskiwacze ?? jakieś środki dodawacie do płukania i mycia filtrów ??
  • 0

#1318 Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 maj 2012 - 21:33

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj czyściłem opryskiwacz po Mustangu Forte przed wjechaniem w rzepak, a więc tak:
1. Nalałem wody z 50 l może trochę więcej, za stodołę i wypryskałem przez dysze, reszta co została wypuszczona prze zawór.
2. Płukanie zbiornika, rozwadniacza, wąż z wodą i jazda płukanie od środka po ścianach zbiornika, wyjazd za stodołę puszczone na rozwadniacz, wtedy na dysze, reszta przez zawór.
3. Nalanie ok 50 l wody, tak samo najpierw rozwadniacz, potem przez dysze i reszta spuszczona zaworem.

Opryskiwacz 500l, ostatnio tak samo płukany po Atlantisie + Mustang Forte, rzepakowi nic nie było pryskane w fazie zielonego pąka.
  • 0

#1319 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 982 postów

Napisany 10 maj 2012 - 05:10

Opryski rzepaku i innych oleistych najlepiej to opłukać raz opryskiwacz i dwa razy popryskać pszenice odżywkami potem popłukać jeszcze raz i można bezpiecznie jechać w rzepak. ( przyjarałem kiedyś 10 ha. Niedomytym opryskiwaczem a płukałem go chyba ze trzy godziny niestety jeszcze wtedy beż żadnych dodatków.
  • 0
przepraszam że nie biorę udziału w konkursie ale w skrzynce na kluczyki nie mam wolnego miejsca na kolejny kluczyk :(

Google AgroFoto Ads Opryski rzepaku i innych oleistych

• Reklama google
Dzisiaj, 04:27
  •  

#1320 bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 10 maj 2012 - 05:35

Opryski rzepaku i innych oleistych jaka prędkością i jakim ciśnieniem pryskacie?
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s