Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8778 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:46

Opryski rzepaku i innych oleistych dzięki za odpowiedzi z tym kwitnieniem bo zaczął mi kwitnąć około wtorku tak na dobre a rzepak będę widział dopiero w następny weekend to chciałem mniej więcej wiedzieć kiedy mogę planować zabieg na opadanie? Lukaszjarm jaka jest dawka tego Alertu bo wyczytałem że 0,6 l/ha a cena to mniej wiecej 83zł za l. Pytałem w moim sklepie z SOR ro polecali PIctor który wychodzi około 160zł /ha

Doczytałem z etykiety że 1l/ ha to wychodzi o połowę taniej niż Pictorem

Edytowany przez solek01, 03 maj 2012 - 11:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 01:53
  •  

#1282 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Michałq u nas zawsze na pryszczarka Proteus praktycznie i zawsze sobie radzi.

#1283 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 03 maj 2012 - 12:36

Opryski rzepaku i innych oleistych Pryskałem 5 dni temu proteusem rzepaczek a dziś byłem i okazało się że nie podziałał. Robaki jedza mi rzepak. Co robić? Pryskać jeszcze raz? Zastanawiam się czy teraz w ogóle można jeszcze pryskać bo na polu żółto.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1284 Share marek0531

marek0531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 maj 2012 - 12:41

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam. Mam taki problem. Byłem przed chwilą na polu. Rzepak dopiero co zaczyna kwitnąć. Zauważyłem, że rozkwitające pąki łatwo opadają i mają taki kolor nie żółty, lecz wręcz pomarańczowy i pojawiają się czarne przebarwienia. Co to może być??

#1285 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 03 maj 2012 - 12:44

Opryski rzepaku i innych oleistych A dawłes bor?

#1286 Share marek0531

marek0531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 maj 2012 - 13:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Dawałem 6l ADOBu 36 extra dwa dni temu, który ma śladowe ilości boru i tydzień temu insol br tytan. A i jeszcze na jesieni była dawana polifoska petroplon z borem.

#1287 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 03 maj 2012 - 13:16

Opryski rzepaku i innych oleistych kledzy poradzcie cos,pol tora tygodnia temu pryskalem rzepak proteusem,w tym tygodniu w poniedzialek mospilanem i wczoraj karate i rzepak nadal nie kwitnie a slodyszka jest pelno nie wiem co zrobic chyba mi go zerzre,odp

#1288 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 03 maj 2012 - 13:20

Opryski rzepaku i innych oleistych połóż pod rośliną jakąś białą szmatke czy też kartkę papieru i zobacz czy ten słodyszek co jest na roślinie spada na ziemie. być może nie potrzebnie tyle pryskasz.... on może trochę pożerować ty go widzisz a słodyszek się pożywi opryskiem z rośliny i po jakimś czasie zdechnie nie koniecznie na twoich oczach.

#1289 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 03 maj 2012 - 19:10

Opryski rzepaku i innych oleistych robali jest w cholere juz czwarty raz bede pryskal
czy mozna do proteusa ewentualnie do karate dodac fungi Orius lub Impact?

#1290 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 maj 2012 - 19:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Najlepiej kolego Marek0531 zrób zdjęcie i pokaż nam to coś więcej będziemy mogli powiedzieć.
Nie pryskałeś czasami siarczanem magnezu????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie wiem czemu ale u mnie Dursbanem to już może z miesiąc temu było pryskane, powoli zaczyna miejcami rzeak kwitnąć ale nie ma zbytnio robaków. Czasami sie pojedyńcze trafiają. Narazie czekam bo nie ma chyba sensu ładować. Może uda sie już tylko od pryszczarka. U nas dużo rzepaków na polach. I dużo słodyszka tylko u gościa który wcale nie pryskał.

#1292 Share marek0531

marek0531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:10

Opryski rzepaku i innych oleistych @Szymon17 właśnie tydzień temu dodawałem siarczan magnezu do odżywki insol. Może to być powód? Jutro jak bd na polu to zrobię zdjęcie i wstawie:)

#1293 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:10

Opryski rzepaku i innych oleistych

Dawałem 6l ADOBu 36 extra dwa dni temu, który ma śladowe ilości boru i tydzień temu insol br tytan. A i jeszcze na jesieni była dawana polifoska petroplon z borem.

na kwitnacy rzepak dawales ADOOB 36 extra ???
mogles go przypalic takim zabiegiem

#1294 Share marek0531

marek0531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:14

Opryski rzepaku i innych oleistych Aha. Czyli jednak błąd zrobiłem;/ Czyli to mogłobyć od tego.

#1295 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:24

Opryski rzepaku i innych oleistych noo wedlug mnie na 99% to jest powod . ale moze reszta zakwitnie normalnie i bedzie ok

#1296 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 03 maj 2012 - 20:27

Opryski rzepaku i innych oleistych teraz to jedynie zostaje oprysk na pyszczarka bo u mnie już rzepak w pełni kwitnie

#1297 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 maj 2012 - 17:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Wydaje mi się że proteus działa na słodyszka jakoś paraliżująco to tak po moich obserwacjach wywnioskowałem, mianowicie po oprysku on nadal chodzi po roślinie ale nie wgryza się w pąki. Robaczek jeśli sobie chodzi po kwiatkach rozkwitniętych to szkody nie robi z czasem zdechnie i spadnie bądź zostanie w kwiatku jak u mnie i wygląda jak by go zjadał. Pamiętać trzeba by pilnować chowacza bo może nakłuć masę łuszczyn i zrobi dobry grunt dla pryszczarki, tej muchówki samej w sobie nie zwalczysz. Jak to mój dziadek powtarzał rolnictwo wymaga cierpliwości

#1298 Share nagrol

nagrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 maj 2012 - 19:34

Opryski rzepaku i innych oleistych ja ostatnio pryskałem pyrinexem , i było czysto po wczorajszej lustracji rzepaku powiem tak pędy głowne kwitnął , boczne kwiatostany po kilka robali na kwiatostanach , i pojade mospilanem bo to mam i tu moje pytanie do doświadczonych kolegów czy do tego zabie mogę coś dodać bo plan miałem taki tylko w czsdie się nie zmieściłem :) : na 2000 l. na 10 h. - 75 kg. siarczanu MgO. , 25 kg.Mikrokomplex i spróbowac dodać jeszcze 10 kg optiboru21 jak by się nic nie ważyło , i co dać na grzyba , pryskałem już Tebu ?? , Jak nie będzie jutro padać to zechce od wieczora wjechać, bo dwa dni mi nie daje .

#1299 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 maj 2012 - 21:29

Opryski rzepaku i innych oleistych @marek0531 na przyszłość na kwitnące pąki nie dawaj siarczanu ewentualnie bor. Pamiętaj jak pryskasz siarczanem(mocznikiem) troszkę wyżej lance bo po przypalasz i nie na mokre rośliny. Ja też pryskałem siarczanem i ładnie wyżera farbę z środka pompy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 05 maj 2012 - 08:30

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy ile dni po zastosowaniu trzyma pyrinex?