Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Można rozpuszczać jednowodny siarczan magnezu w gorącej wodzie ?? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 23:04
  •  

#1162 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 07:39

Opryski rzepaku i innych oleistych

Witam,
Dziś słodyszek pojawił się średnio po 1 szt, a miejscami nawet 2 i 3 szt, pod wieczór potraktowałem rzepak Proteustem + mocznik. Co mnie ciekawi:
Produent podaje, że środek działa systemicznie, ale już nie podaje okresu działania środka, a dalej:
"W przypadku konieczności wykonania większej liczby zabiegów, stosować przemiennie z insektycydami z innych grup chemicznych. Minimalny odstęp między zabiegami: 5-7 dni." ....coś mi się wydaje, że słaba ta systemiczność.....
więc, co polecacie na drugie podejście przeciw słodyszkowi...jeśli oczywiście się pojawi?
PS. Pod koniec kwitnięcia planuje dać: Konker 415 SC + Karate Zeon 100 CS....a co z tego wyjdzie czas pokaże
pozdr.

Kolego proteus działa około 14 dni ale to też zależy od pogody i temperatury na drugi zabieg może być mospilan albo mavrik jako kontaktowo

Witam, pryskałem Leopardem na samosiewy zbóż. Jak długo odczekać, żeby można prysnąć nawozem dolistnym z mikroelementmi?

Dlaczego nie zmieszałeś wydaje mi się że to zmniejszyło by stres rzepakowi, po wchłonięciu się leoparda możesz dać odżywkę

#1163 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 09:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam mam pytanko czy mogę dać taką mieszankę na rzepak który już ruszył w pęd ok 25cm ,
Tarcza łan 1l/ha + 4% roztwór mocznika i siarczanu + 1,5 ekosolu R

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1164 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 10:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie wiem co robić 10 kwietnia pryskałem na słodyszka dursban + sumi alfa i byłem dzisiaj i jest ich znowu dość sporo pryskać znowu czy juz poczekac jak zakwitnie i mospilanem przeleciec dodam ze rzepak juz prawie kwitnie

#1165 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 11:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Robal to robal. Wg mnie mimo wszystko pryskać. Bo później możesz nie mieć co.

#1166 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 16:33

Opryski rzepaku i innych oleistych witam,czym pruskacie na chowacza??? dursban + ????

#1167 Share SAME100

SAME100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 17:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie jezeli tydzien temu pryskałem na słodyszka mospilanem to czy musze jechac znowu? bo zauwazyłem znow ze jest go sporo, rzekomo mospilan miał zabezpieczyc rzepak na 2 tyg.

#1168 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 17:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja tez ostatnio robilam opryski na chwasty. Ale jak sie nazywal ten preparat to niewiem.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#1169 Share kubatedi

kubatedi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Przed wiosennym siewem na polu było dużo perzu ale skultuwatorowałem i zasiałem ale proble jest w czym innym .CZY OPRYSK NA PERZ POWINNO SIE WYKONYWAĆ PO CZY PRZED PODORYWKĄ ? ( jesli po podorywce to oczywiście poczekam aż nowy wyrosńie) także czekam na rady ??????

Edytowany przez kubatedi, 21 kwiecień 2012 - 13:22.

#1170 Share mlodyK

mlodyK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 05:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam!
Miałem dzisiaj wykonywać zabieg na robaka ale wczoraj i dzisiaj przegonił mnie deszcz. Jeśli zrobi się ciepło prysne pyrinexem 0,5 l oraz jakimś kontaktowym 0,1 fury lub fastac. pod koniec kwietnia prysne jakims kompocikiem typu: tarcza łan (1,0 l), solubor (1-2 kg), jakiś nawóz dolistny typu perfektmikro, może trochę siarczanu magnezu jednowodnego. Chcę również dodać fylloton, bo ponoć ostatnio po tym biostymulatorze nie było wogóle porażenia pryszczarkiem w rzepaku. Ostatnio też przeczytałem o tym w naszej roli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share Kamilll

Kamilll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 07:14

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam.Moje doświadczenie z rzepakiem zaczęło się w tym roku.I mam takie pytanie.Jak pryskałem rzepak od grzyba na jesieni to i na wiosnę też trzeba, tak?

#1172 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 11:59

Opryski rzepaku i innych oleistych zdecydowanie tak 2x

#1173 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2012 - 12:56

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie , w srode pryskalem rzepak maximus pk 5-15-35 2kg/ha+mikro,siarczan mg 5kg/ha,bormax 1lha oraz tebu 1l/ha i rzepak zaczyna mi bladnąć po oprysku , tam gdzie nie bylo opryskane rzepak jest taki bardzo zielony , opryskiwacz byl dobrze wymyty , co to moze byc ;/?

#1174 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 14:13

Opryski rzepaku i innych oleistych A temperatura za dnia i w nocy? Jaką porą był robiony zabieg? Jaki jest rzepak?

Moge mieszać Galere z Bormaxem 1L?

Edytowany przez silva, 21 kwiecień 2012 - 14:14.

#1175 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2012 - 14:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Temp ok 14 stopni niebo zachmurzone, zabieg wykonywalem o godzinie cos 18-19 w nocy 6 stopni bylo, rzepak powoli pokazuje zielone paki , ojciec pryskal godzine przed tym attributem pszenice i moze opryskiwacz zle domyl :/ rzepak stanol tak jakby bo tu gdzie nie opryskane to rzepak jest wiekszy i zieloniutki

#1176 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 17:46

Opryski rzepaku i innych oleistych No taka temperatura nie spowodowałaby blaknięcia. Ciekawa rzecz, bo rzepak jest średnio wrażliwy na attribut, no a to tylko lub aż niedomycie. Ale wiadomo jak nie trzeba to wezmie a jak trzeba to nie ;) Trza poczekać teraz to już i tak nic nie zrobisz.

Edytowany przez darolee, 21 kwiecień 2012 - 17:47.

#1177 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 21 kwiecień 2012 - 17:53

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie handlowiec zawsze powtarza żeby do oprysków od grzyba nic nie dodawać bo może poparzyć

#1178 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 19:08

Opryski rzepaku i innych oleistych Niby nie jest wrażliwy ale po atribucie w pszenicy nie powino sie siać rzepaku. To mógł być jak najbardziej powód.

#1179 Share pronarek80a

pronarek80a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 19:45

Opryski rzepaku i innych oleistych mój rzepak ma ok 25 cm czym go najlepiej opryskac od slodyszka, chowacza i grzyba ? w jakich dawkach ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 20:25

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja 18 kwietnia zastosowałem dursban delta (1,5l/ha)+bastfoliar 10l/ha, mocznik 8kg/ha, siarczan magnezu 5kg/ha.

Jak tylko pogoda pozwoli to chce zastosować środek grzybobójczy horizon 250 EW 1l/ha+decis 2,5 EC 0,35l/ha+mocznik 10kg/ha+siarczan magnezu 5kg/ha+tytanit 0,2l/ha+bormax 2l/ha+molibden 0,5l/ha.

Niestety muszę poprawić środkiem owadobójczym, bo sporo słodyszka jeszcze jest.