Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2012 - 13:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Dałem tylko że długo chorował jesienią po oprysku i nie za wielki miejscami jest stąd moja obawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 23:30
  •  

#1082 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 13:51

Opryski rzepaku i innych oleistych takie sa uroki jesiennej doglebówki niestety.

#1083 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2012 - 14:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Chciałem dobrze zobaczymy jak będzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1084 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 14:40

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak kazdy, zalezy jak rok na te opryski, zawsze warto choć część pewniejszych działek prysnąć a takie które mogą wymoknąć to pod galere na wiosne.

#1085 Share MrZgredy

MrZgredy

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 15:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Siemka pryskał już ktoś na chowacz? a jak tam przezimowały wasze rzepaki? Nasz Cadore poszedł pod gruber facet jak z ubezpieczalni przyjechał to mówił że wszędzie to tylko California przetrwała u nas we wsi to faktycznei tylko California została

#1086 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2012 - 15:53

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie california przezimowala nawet dobrze w porownaniu do innych , tez mialem diggera i troche go przymrozilo ale ladnie odbija ;)

#1087 Share MrZgredy

MrZgredy

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 16:43

U mnie california przezimowala nawet dobrze w porownaniu do innych , tez mialem diggera i troche go przymrozilo ale ladnie odbija ;)

No u nas teżkalifornia przetrwała nawet dobrze;) tylko najgorsze jest to obawianie czy te przymrozki co mogą być w maju jak w zeszłym roku czy go nie zniszczą to jest najgorsze;/ a pryskacie już na chowacza?

#1088 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2012 - 17:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam, rzepak dośc ładnie rośnie pomijając dzisiejszy sniezek i temp. na poziomie 1stC.

Rzepak jest ogólnie średni obsada nierównomierna dlatego chcę w najblizszym możliwym czasie opryskać go Wuxalem Mikro ok. 0,75l/ha (zalecają 0,5-1l) plus jakiś triazol Riza lub Tebu jaki najtańszy tebukonazol zastosowac żeby pobudzić pędy boczne bo zaczyna wybijac w pędy miejscami już wybił, wiec najwyzszy czas na ten zabieg. Mam również siarczan magnezu mogę takową mieszaninę zrobić? Bo mam obawy.

Jakie polecacie triazole?

Edytowany przez proxy8441, 08 kwiecień 2012 - 17:53.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1089 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 23:45

Opryski rzepaku i innych oleistych generalnie wziąłem sobie w tym roku na tapetę mikro- to jestem w szoku, w zasadzie wszystkie można w d....sobie wsadzić. Jest tam wszystko a w zasadzie nic! niby rzepakowe, niby zbożowe ....ściema na całego.

"Optymalnym terminem opryskiwania jest rozwój pąków kwiatowych. Wykonuje się jeden
lub dwa zabiegi roztworem wprowadzającym w łan 0,4-0,5 kg B/ha"

Nie pisz proszę ...znaczy pisz tylko...... co 0,4kg w czystym ;) mocno między producentami czasem się różnią składy % znaczy g/w 1L(kg)

Mam pytanie odnośnie chwastów jesienią pryskałem buttisanem 2 l/ha+comand0,2 l/ha i czy muszę poprawkę galerą robić czy będzie ok?

Taka rakieta to nawet rolnika na polu zabija ;) Jak nie masz przytuli, a pewnie nie masz(choc sobie zerknij), czy tez rumianu, czy maruny, to daj se spokój. tobołka i tasznika nie zwalczysz galerą, bo po tym to nie wiem jakie chcesz mieć chwasty? ...mak zostaw na kompot ;)

Siemka pryskał już ktoś na chowacz? a jak tam przezimowały wasze rzepaki? Nasz Cadore poszedł pod gruber facet jak z ubezpieczalni przyjechał to mówił że wszędzie to tylko California przetrwała u nas we wsi to faktycznei tylko California została

Robaczki to różnie latają. Ja nie pryskałem (na Żuławach)...bo mi w misce tylko muchy teraz się topią. Po świętach się ociepli to zobaczymy. A co do Californii to dla mnie historia. Są lepsze odmiany. Nie będę mówił jakie, bo zależy od regionu. Ja tam dla siebie mam....ale wracając z gór 8 marca byłem w szoku co do rzepaków....aż serce ściskało :(

Edytowany przez darolee, 08 kwiecień 2012 - 23:47.

#1090 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 11:57

Opryski rzepaku i innych oleistych @darolee chodzi ci o to, czy da się wprowadzić 0,4 kg boru i w czym? Bo nie rozumiem twojej wypowiedzi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 12:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Zawartość w nawozach waha sie 11-17% czyli w 1kg 110-170g i daje sie tego 2-3l gdzie a w 1l jest z 1,6kg nawozu borowego. Dlatego dajemy zazwyczaj ok 2l czasami 3 Więc nie wiem co w tym niejasnego.

Edytowany przez silva, 09 kwiecień 2012 - 12:40.

#1092 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 kwiecień 2012 - 14:26

Opryski rzepaku i innych oleistych mogę jutro opryskać preparatem Riza lub Tebu + Wuxal Mikro jeśli dziś był mróz ok. -4stC? Czy rzepakowi to niezaszkodzi? Może mieć np. uszkodzenia "pory" spowodowane przymrozkiem przez co można mu zaszkodzić? Czy lepiej odczekać.

Czy Toprexem bo mam resztke mogę również opryskac rzepak wybija w pędy jedne zaczynają dopiero.?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1093 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 17:49

Opryski rzepaku i innych oleistych @silva też nie wiem o co chodziło @darolee, co do obliczeń to trzeba również zwrócić uwagę na tą % zawartość, czy objętościowo czy wagowo, bo to różnica ;)

#1094 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 06:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie wiem jak w innych bo u mnike w Bormaxie jest masoych 11% tylko właśnie jeden litr waży z 1,6kg a kupuje sie na litry.. W innych firmach też jest podobnie ale nie wiem czy wszystkich.

#1095 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 11:28

Opryski rzepaku i innych oleistych A propo pogody, polecam nową prognozę na http://www.agro.basf...n?regionId=4263 dostępne są prognozy na 4 i 8-dni oraz mapy pogodowe dla całej Europy.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#1096 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 18:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie co powiecie o zastosowaniu na rzepak Super5 1kg/ha + sulbor 2kg?

#1097 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 22:11

Opryski rzepaku i innych oleistych A po co Ci miedź i cynk w rzepaku? A jaka cena tego nawozu super5? Bo na pszenice skład nie głupi. A solubor to nie wiem czy pobierze 2l na raz.

#1098 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 19:56

Opryski rzepaku i innych oleistych chłopaki a można wjechać w rzepak z rsm z 6-cio otworowymi końcówkami jak rzepak zaczyna lekko pąkować ale pączki schowane jeszcze w listeczkach czy już muszę się na węże przerzucić??

#1099 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:37

A po co Ci miedź i cynk w rzepaku? A jaka cena tego nawozu super5? Bo na pszenice skład nie głupi. A solubor to nie wiem czy pobierze 2l na raz.

Chciałem kupić bor, mangan i molibden ale w punkcie SOR niemieli nic poza borem a ze Super 5 stosuje w pszenicy to wziąłem. Rzepak dość sporo pobiera cynku, a przy wysokim nawożeniu azotowym należy zastosować miedz. Jeżeli pisze brednie to poprawcie mnie gdzieś o tym czytałem i chyba w szkole tez o cos wspominali. Cenę Super 5 na ten rok nie znam jeszcze nie mam faktury. Rok wcześnie jak dobrze pamiętam to ok 24zł/kg. Boru sporo bo są duże niedobory.

Edit
Cena super 5 na ten rok 21zl/kg

Edytowany przez patrykDF, 12 kwiecień 2012 - 20:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:40

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj poleciało na rzepak:
- mocznik - 20 kg
- siarczan magnezu - 7,5 kg
- Ekosol R/Z - 1 l
- Agravita Bor 21 - 1 kg
- Caryx 240 SL - 0,4 l
- Domnic 250 EW - 0,6 l
- Dursban 480 EC - 0,6 l
- Fury 100 EW - 0,1 l

Temperatura w momencie zabiegu 16 st. C, przez ostatnie 2 dni temp. w dzień powyżej 15 st. C, nocami 5 - 6 st. C.