Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8780 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 10:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Po 6h przed przymrozkiem fungicydowi nic nie będzie. Pewnie obniży się efekt dziania przy takich temperaturach jak mamy, ale szlak go nie trafi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 09:39
  •  

#1042 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 11:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Pytanie bardzo dobre, przyjmuje się, że powinna to być srednia dobowa. wprzypadku Caryxu, metkonazol działa i wchłania się bardzo szybko, jest triazolem więc potrzebuje tak naprawdę do szybkiego wchłonięcia kilku godzin 10 i powyżej. Im dłuzszy okres z takimi temp. tym lepiej. Chlerek mepiquatu działa w niższych temp. Trzeba pamiętać, że ten zabieg reguluje wzrost i chroni przed chorobami, dlatego najlepiej jak obie s.a. maja optymalne warunki do skutecznego działania.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#1043 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 kwiecień 2012 - 11:54

Opryski rzepaku i innych oleistych co w przypadku kiedy caryx chce połączyć z innym fungicydem zawierającym tylko tebukonazol? Można już pryskac?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 12:09

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie ma sensu łączenie Caryxu z tebukonazolem ponieważ tebukonazol potrzebuje do działania jeszcze wyższej temperatury. Rozumiem, że chodzi o obniżenie kosztu zabiegu ale jeśl rzepak jest w złej kondycji można obniżyć dawkę caryxu i zastosować go solo, efekt będzie napewno lepszy niż w mieszance.Jeśli chce Pan zrobić dobry zabieg lepiej zdecydować sie na jeden produkt, z konkretną dawką. U mnie jest 5 C, u mnie nie mozna pryskać. Moim zdaniem lepiej zaczekac i zrobić zabieg w temp. 8-10 C. łącznie z chowaczem.

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#1045 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 13:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Według prognoz ocieplenie ma być dopiero po świętach, za tydzień
Rzepak będzie już w fazie pąkowania (już na części roślin pojawiają się pąki), czy można jeszcze zastosować Caryx ?

#1046 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 14:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie wiem z jakiego terenu Pan pisze ale od jutra prognozują temperatury powyżej 7 C, więc lepiej nie czekać

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#1047 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 kwiecień 2012 - 14:51

Opryski rzepaku i innych oleistych jutro i środa na plus - z deszczem ale czwartek już poniżej 0 w dzień :(
http://new.meteo.pl/...type=2n&id=1129

nawet wiatr na akceptowalnym dla końcówek eżektorowych poziomie no ale ten deszcz i później zaraz mocne ochłodzenie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1048 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 17:09

Nie wiem z jakiego terenu Pan pisze ale od jutra prognozują temperatury powyżej 7 C, więc lepiej nie czekać

Podane przez Pana temperatury dotyczą średnich dobowych czy temperatury w chwili wykonywania zabiegu ? Na etykiecie środków z tebu podają minimalną temperaturę stosowania 12st. Nie ma informacji odnośnie działania środka gdy ta spadnie po zabiegu poniżej zalecanej.

#1049 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:36

Pytanie bardzo dobre, przyjmuje się, że powinna to być srednia dobowa. wprzypadku Caryxu, metkonazol działa i wchłania się bardzo szybko, jest triazolem więc potrzebuje tak naprawdę do szybkiego wchłonięcia kilku godzin 10 i powyżej. Im dłuzszy okres z takimi temp. tym lepiej. Chlerek mepiquatu działa w niższych temp. Trzeba pamiętać, że ten zabieg reguluje wzrost i chroni przed chorobami, dlatego najlepiej jak obie s.a. maja optymalne warunki do skutecznego działania.

Jestem w województwa lubuskiego rzepak juz ma paka ma wysokość 20 cm czy jak sa takie temperatury w dzien 12 w nocy 3.4 stopnie to mozna pryskac caryxem

#1050 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 22:01

Opryski rzepaku i innych oleistych Jaki środek polecacie na perz (dzierżawa = łąka) ? Zakupiłem jakiś czas temu Targę, lecz nie wiem czy w takiej fazie rzepaku można jeszcze go opryskać ?
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 kwiecień 2012 - 22:08

Opryski rzepaku i innych oleistych wg mnie już trochę pózno na pryskanie na jednoliścienne w rzepaku teraz już nie mam rzepaku w zeszłym roku jednak miałem podobną sytuację i też jeszcze chciałem pryskać ale doradca z dużej firmy rolnej był na polu to zobaczyć i odrdził mi zbyt późno

Thug

#1052 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 22:23

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam

ja pryskalem w tamtym roku pilotem jest to to samo co targa tylko 2 razy mocniejsze i na jednoliscienne i to bardzo puzno bo rzepak juz zaczynal kwitnac a owsik mi wyskoczyl i pszenica i tez mi nie zalecali ale rozmawialem z kolega ktory tez stosowal ten srodek i go zastosowalem i bylo ok nie zaobserwowalem skotkow ubocznych a teraz bym sie nawet nie zastanawial tylko lecial bo problem ci sie poglebi tylko ze ja dawalem 0,3l/ha a na perz chyba byla dawka 0,7 z tego co pamietam

#1053 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 07:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam, mój rzepak ma już około 25cm (najwyższy) i jest już dość spory pąk główny oraz zaczynają się pojawiać pąki boczne, czy na tym etapie jest sens pryskania tebukonazolem ?
Mam w planach wykonanie dziś po południu takiego zabiegu z dodatkiem boru, witaminek, coś na chowacza oraz grzyba. Czy temperatura dzienna 10 stopni, oraz nocna 2-3 jest wystarczająca na wykonanie takiego zabiegu ? Jak długo po zabiegu nie powinno padać oraz nie powinno być przymrozków choć u nas ich jak na razie nie było?

Edytowany przez BARABUS, 03 kwiecień 2012 - 07:50.

#1054 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 08:05

Opryski rzepaku i innych oleistych Przy takich temperaturach przede wszystkim zabieg na chowacza mija się z celem. Chyba że masz naczynie i w nim robale jakieś mutanty zimnolubne :) Myślę że chowacz chwilowo nie jest aktywny i przy wzroście temperatur znów się pojawi, dlatego proponuję poczekać. Co do fungicydu, to też bym poczekał na wyższe temperatury, jeśli to ma być I zabieg "właściwy". Chyba że są mocne objawy którejś z chorób. Po świętach ma się ocieplić. Ja bym poczekał, zresztą czekam :) Ale u mnie rzepak znacznie mniej rozwinięty.

#1055 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 11:58

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie czym prysnąć rzepak na chaber? chciałem galerą ale pogoda nie pozwoliła. Rzepak ma juz paki i teraz galera odpada.

#1056 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 12:32

Podane przez Pana temperatury dotyczą średnich dobowych czy temperatury w chwili wykonywania zabiegu ? Na etykiecie środków z tebu podają minimalną temperaturę stosowania 12st. Nie ma informacji odnośnie działania środka gdy ta spadnie po zabiegu poniżej zalecanej.

Podane przeze mnie temperatury dotyczą momentu zabiegu i najlepiej aby zabieg był wykonany przed południem, aby preparat miał odpowiednią temp do czasu wchłonięcia.

Jestem w województwa lubuskiego rzepak juz ma paka ma wysokość 20 cm czy jak sa takie temperatury w dzien 12 w nocy 3.4 stopnie to mozna pryskac caryxem

Jak najbardziej, można pryskać

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#1057 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 18:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Dziś było u nas słoneczko i 12 stopni ciepełka więc zdecydowałem się na oprysk bo u nas już właściwie to już ostatni dzwonek a pogody na najbliższy tydzień nie pokazują za bardzo, w nocy ma być minimum 5 stopni

oprysk to:
Domnic 250 EW 0,5 l/ha
Sarfun 500 SC 0,5 l/ha
Fury 100 EW 0,1 l/ha
Patriot 100EC 0,6 l/ha
Siarczan magnezu 6kg/ha
MaxiBor 1,5 kg/ha
Adob Mn 0,15 l/ha
MikroKali 4 l/ha

#1058 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 20:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie za dużo namieszałeś?

#1059 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:08

Opryski rzepaku i innych oleistych eee za dużo, a czego za dużo ? bardzo ładnie się zmieszało, nic się nie zważyło :) takie wytyczne dostałem od kolesia co mi to sprzedał.... ja tam się nie znam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:18

Opryski rzepaku i innych oleistych Pryskacie regulatorem wzrostu czy jeszcze czkacie? w jakiej fazie wzrostu albo jaka wysokość rzepaku jest ostatnim momentem do pryskania?? a dzisaj zauważyłem naloty słodyszka jutro jak pogoda pozwoli muszę prysnąć