Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#981 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 19 luty 2012 - 19:29

darolee liczyłeś ile dajesz samego azotu ? jakie osiągasz plony przy takim nawożeniu ? :blink: ile dajesz PK ? wstaw jakieś foty rzepaku po zastosowaniu takich dawek B)

Ano liczyłem ile daje hehe.
Co do plonu to w zeszlym roku niestety mialem posiany na mozajce. Srednio mi wyszedl 4,8/ha. W mocniejszej części pola wychodziło mi jakieś 5,6t/ha (+/- 100kg z tego co sobie kiedyś wyliczyłem na podstawie odstawienia do skupu)
Co do PK, to fosforu nie daje w ogólę, bo mam go w brud. Ale coby nie bylo za dobrze w kieszeni te kasę przeznaczam na wapno. Walę samą sól 300kg/ha. No i oczywiście co jakiś czas badania gleby. Z resztą kupuję teraz nowy rozsiewasz, to bedę miał możliwość zmiennego dawkowania, to i koszt nawozu sie zmiejszy na słabszej ziemi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 08:20
  •  

#982 Share woojtek123

woojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 luty 2012 - 21:09

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam desykację rzepaku robię już od dość dawna .Pierwszy raz to był jary rzepak który spryskałem na tym dość dobrze wyszedłem ukosiłem 2.5 tony z ha wtedy ozimy rzepak wymarzł mało kto miał 1.5 tony z ha .W następnym roku pojechałem zimowy ile było krytyki ,ile się rzepaku zmarnowało to samo przy oprysku na grzyba na kwiatek, zaglądali porównywali na dziań dzisiejszy większość z nich jedzie na grzyba i dosusza . Przy równo dojrzewającym rzepaku wyłącz sieczkarnie na 10 20 metrów pooglądaj co tam z tyłu wyleciało razem ze słomą na pewno coś tam znajdziesz i to nie mało. Co do koszenia jest spora różnica wystarczy posłuchać kombajnu na dosuszanym a surowym rzepaku jest lżej ,spali mniej paliwa itd. plon na pewno nie będzie mniejszy.Po zabiegu koszę od 10 do 20 dni różnie to bywa łodyga dołem jest jeszcze zielona.Ostatnio do zabiegu używam Roundup TransEnergy 3 litry na ha

#983 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 luty 2012 - 07:13

Opryski rzepaku i innych oleistych a nie zaklejasz tylko dosuszasz u mnie koleś zasiał pierwszy raz rzepak i zamiast desykowac a miał chwast to ktoś mu nagadał żeby zakleił i tak zrobił tragedia chwast przerósł rzepak i koszenie było katorgą

na jakiej wysokości kośicie rzepak u nas dośc wysoko tak żeby zebrac dobrze a dużo łodyg nie brac na młocarnie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#984 Share woojtek123

woojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam raz zastosowałem claister razem z roundupem nie za bardzo to wyszło wtedy akurat trochę powiało straty były na etykiecie pisze miesiąc przed zbiorem w tedy to może by działało szkoda kasy.Zbieram tylko nasiona jadę na drugim biegu przyśpieszacz opór 7 km na godzinę

#985 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 21 luty 2012 - 09:42

na jakiej wysokości kośicie rzepak u nas dośc wysoko tak żeby zebrac dobrze a dużo łodyg nie brac na młocarnie

Ja też koszę jak najwyżej, aby tylko wszystko zebrać

#986 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 05 marzec 2012 - 10:52

Opryski rzepaku i innych oleistych mam pytanie czy ktoś stosuje toprex 375 na wiosnę i w jakiej dawce

#987 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 13:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja stosuje na wiosnę 0,5 l/ha ładnie wyrównuje łan
słyszałem dużo głosów, że to przereklamowany środek ale mi się podoba jego działanie.
Trend is your friend

#988 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 05 marzec 2012 - 14:24

Opryski rzepaku i innych oleistych chodziło mi o dosuszenie zielonych łuszczyn przy nierówno dochądzącym rzepaku a co do klepiska to i tak sie młoci na całkowicie popuszczonym i na minimalnych obrotach bębna

#989 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:26

Opryski rzepaku i innych oleistych poradźcie czym i najważniejsze KIEDY wiosna pryskać na grzyba??? rzepak jesienią dostał tebukonazol przezimował ładnie
Rolnik z powołania :-)

#990 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 20:33

Opryski rzepaku i innych oleistych Co polecacie na wiosnę na skracanie+grzyb?
Myśle o dwóch środkach caryx albo toprex a co wy stosujecie na wiosnę z fungicydów?
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 07 marzec 2012 - 20:19

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy pryskać i ewentualnie czym na fiołka w rzepaku bo jesienią go nie wzieło? Jaką ma szkodliwość dla plonu?

#992 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 21:17

Opryski rzepaku i innych oleistych na fiołka jest dobry navigator ale do stosowania jesiennego a na wiosnę może odważysz się dać fox.

#993 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 08:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie opryskałem na jesień rzepak Butisanem star i moje pytanie jest takie czy jak bede chciał po nim posiać pszenice to trzeba wykonywać orke czy można tylko agregatem podorywkowym przejechac?

#994 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 10:58

Opryski rzepaku i innych oleistych Co sądzicie o mieszaninie Caryxa 0,3l + Tebu 0,7l na ha w pierwszym zabiegu? Taka mieszanina jest opisana w Top agrar lub Nowoczesnej uprawie już dokladnie nie pamiętam. Stosuje ktoś Modusa w Rzepaku na wiosnę lub antywylegacz?

#995 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 22:17

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie stosowałem takiej mieszaniny jak piszesz, pewnie wyjdzie taniej. Kwestia jeszcze jak taka dawka Caryxa działa w kwestii regulacji wzrostu, bo wówczas wchodzi kwestia zastosowania słusznego bądź nie antywynalazcza. Choć nie wiem czy przy dzisiejszych odmianach w ogóle jest sens stosowania antywynalazczy. To już nie są stare 2m rzepaki :) Mam porównanie pomiędzy Caryxem i Toprexem i wydaje się mi jak pisałem wcześniej, że caryx jesienią, toprex wiosną (sąsiad w zeszłym roku stosował odwrotnie i sam stwierdził, że chyba u mnie lepsze rozwieszanie - a dobry kolega więc akurat w kwestii rzepaku odmiana ta sama podobne nawożenie oraz ziemia w porównywalnych klasach)

#996 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 11:15

Panowie opryskałem na jesień rzepak Butisanem star i moje pytanie jest takie czy jak bede chciał po nim posiać pszenice to trzeba wykonywać orke czy można tylko agregatem podorywkowym przejechac?

Nie ważne czy orka czy agregat, ważne aby była przeprowadzona na głębokość 12-15 cm
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#997 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 11:30

Panowie opryskałem na jesień rzepak Butisanem star i moje pytanie jest takie czy jak bede chciał po nim posiać pszenice to trzeba wykonywać orke czy można tylko agregatem podorywkowym przejechac?

Jak siejesz agregatem uprawowo siewnym, to w ogóle nic nie ruszaj tylko od razu siej. Jak ruszysz, to możesz niepotrzebnie wysuszyć ziemię. A przy wjeździe od razu masz idealnie zasiane!

#998 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 08:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie wiem czy wystawiliście naczynia już czy nie ale ja w piątek postawiłem i dziś jak sprawdziłem w każdym było co najmniej 30 chowaczy;/ gdyby nie deszcz pryskałbym już dziś. A jak u was wygląda?

#999 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 09:30

poradźcie czym i najważniejsze KIEDY wiosna pryskać na grzyba??? rzepak jesienią dostał tebukonazol przezimował ładnie

Od fazy BBCH 32-51 wiosną zalecamy preparat Caryx, który ma świetne działanie fungicydowe na suchą zgniliznę, czerń krzyżowych czy szarą pleśń. Oprócz tego Caryx posiada w swoim składzie regulator wzrostu, działający już od 5°C zmniejszając dominację pędu głównego, a "inwestując" w rozgałęzienia boczne.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share SAME100

SAME100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 09:12

Opryski rzepaku i innych oleistych a czy ktos z was zwalcza na wiosne samosiewy zbóż , jesli tak to jaki srodek polecacie?