Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#921 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:49

Opryski rzepaku i innych oleistych bierzesz rurkę od wody z większej robisz obejmę z większej wspawujesz nakrętkę w to jakąś śrubkę z motylkiem żeby można było regulować wysokość a do tej obejmy z jakiegoś drutu 6 robisz formę na kształt naczynia i wkładasz w to miskę... zakładasz to wszystko i możesz nawet w 2 m rzepaku co jakiś czas podnosić w górę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 05:54
  •  

#922 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Takie rzeczy, to ja za free dostaję od mojego sprzedawcy środków ochrony. Bez roboty i też po temacie ;)

#923 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:09

Opryski rzepaku i innych oleistych miski to i ja dostaję i już pełno ich w domu ale stelaż sobie sam zrobiłem porządny nie jakąś tyczkę plastikową gdzie po zaczepieniu opryskiwaczem już jej nie będzie.... a tak stoi mocna stabilna..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Wy dostajecie a my musimy kombinować ;)
Rolnik z powołania :-)

#925 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 02 luty 2012 - 01:08

Opryski rzepaku i innych oleistych NIe ja dostałem na "kiju" regulowane naczynie

#926 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 04 luty 2012 - 13:58

Opryski rzepaku i innych oleistych moje miski max 2-3 tygodnie na polu i ida do ludzi,a ja mam tylko nadzieje,ze wreszcie trafie zbieracza i mu przy..... np.wale ;)

#927 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 04 luty 2012 - 18:05

Opryski rzepaku i innych oleistych a trzeba je czyms przykryc czy maja stać otwarte ?

#928 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 04 luty 2012 - 20:25

Opryski rzepaku i innych oleistych otwarte

#929 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 05 luty 2012 - 17:08

a trzeba je czyms przykryc czy maja stać otwarte ?

Solek, nie obraź się, ale te robale nie są tak inteligentne aby zesunąć przykrywke i wejść do środka miseczki.
Nieco własnej inicjatywy.
Prosta logika przyda się na przyszłość.

I pare kropel detergentu dodajcie do wody znajdującej się w żółtej misce.

#930 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 05 luty 2012 - 17:45

Opryski rzepaku i innych oleistych ja te miski chyba raz postawiłem i uznałem że to bez sensu i dla amatorów, no chyba że ma się słaby wzrok, jak jest się już w miarę doświadczonym plantatorem to i bez miski można się obejść :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Gratuluję podejścia!
To właśnie doświadczony plantator będzie stosował narzędzia pomocniecze, jak miska.

#932 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:25

ja te miski chyba raz postawiłem i uznałem że to bez sensu i dla amatorów, no chyba że ma się słaby wzrok, jak jest się już w miarę doświadczonym plantatorem to i bez miski można się obejść :P

także gratuluję skoro jako "doświadczony plantator" jesteś w stanie określić na oko np pojawienie się chowacza 3 chrząszczy w ciągu trzech dni na plantacji i trafić z zabiegiem.....

#933 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:45

Opryski rzepaku i innych oleistych ładujesz środek o przedłużonym działaniu w roślinie, nawet robactwo może się troche wykluc, Tylko fakt taki że u mnie w dwóch sąsiednich gminach jest raptem z 800 ha rzepaku wszystkiego to tego brukwiaczka tak nie zawiele ale prewencyjnie się stosuje i tyle. Przyznam wam chyba jednak racje, za ostro z tym doświadczeniem

#934 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Ale o jakim przedłużonym działaniu mówisz??? Proteus jak na razie chyba najsilniejszy środek na robale w rzepaku ma niby działać do 3 tyg a tak naprawdę jak mówią w rozmowach prywatnych przedstawiciel firmy góra 10 - 12 dni, a pryskać musisz od samej wiosny aż do pełnego wykształcenia łuszczyn... Słyszałeś o takich robalach pomijając już brukwiaczka ale też czterozębnego chowacza, tantnisia, pryszczarka, słodyszka rzepakowego. i żaden środek nie jest w stanie utrzymać rzepaku przez 3 miesiące...

#935 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:04

Ale o jakim przedłużonym działaniu mówisz??? Proteus jak na razie chyba najsilniejszy środek na robale w rzepaku ma niby działać do 3 tyg a tak naprawdę jak mówią w rozmowach prywatnych przedstawiciel firmy góra 10 - 12 dni, a pryskać musisz od samej wiosny aż do pełnego wykształcenia łuszczyn... Słyszałeś o takich robalach pomijając już brukwiaczka ale też czterozębnego chowacza, tantnisia, pryszczarka, słodyszka rzepakowego. i żaden środek nie jest w stanie utrzymać rzepaku przez 3 miesiące...

no ale te miski to raczej na brukwiaczka pierwszy zabieg, no i w pierwszym proteusa stosuje, czterozębny to raczej z nalotem pierwszych słodyszków itd. ogólnie to w tamtum roku 5 razy pryskałem, 1. proteus (brukwiaczek) 2. pyretridy (słodyszek)3. pyretroidy + dursban (słodyszek)4. mospilan (na słodyszka i podobnika) i 5. mospilan (na podobnika i kapustnika) , a ten proteus to faktycznie tak długo nie trzyma.
nieraz też trzeba wjechac z zabiegiem a tu dzeszcz przez tydzień i słabo

#936 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:22

Opryski rzepaku i innych oleistych tu się mogę zgodzić że najważniejsze są miski w pierwszym a później to takie przeglądowe jeśli się wykona pierwszy to następne jedzie się w miarę upływu terminu działania poprzedniego. Ale też dzięki miskom jak pogoda jest nie sprzyjająca można ocenić czy nalot jest czy go nie ma i można przyspieszyć lub opóźnić zabieg... a co do środków które stosujesz to i u nas to samo tylko że na pierwszy zabieg idzie dursban a proteus w póżniejszym na trzeci...

tylko wiesz ja stawiam jedną miskę na polu najbliżej domu i jak się coś pojawi jadę wszystko jak leci... nie bawię się w nie wiadomo ile tego...

P.S ogólnie rzecz biorąc doszliśmy do porozumienia...

Edytowany przez chomik111, 06 luty 2012 - 21:22.

#937 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Na początku dursban później patriot a na końcu proteus, trafić z terminem i jest czyściutko przynajmniej było w tym roku. Bez misek, na grzyba tebukonazol na kwitnący i git. Na wiosne graman i galera. To cały oprysk na rzepak u nas

#938 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 06 luty 2012 - 23:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Pewnie, że w pierwszym zabiegu miska najbardziej przydatna, bo wtedy znależć chowacze to mistrzostwo. Owszem, są techniki zabiegu licząc średnie temperatury, ale z miską jest jasna sytuacja. Również w kolejnych. Robaczek sie utopi i widzisz ile sztuk ..a nie fika to tu to tam :) I nie trzeba łazić "pół dnia", tyliko sobie zerknę chwilkę i wszystko jasne ;)

A @silvia może u Ciebie było czyściutko. U mnie w zeszłym roku naloty non stop. Można było pryskać codziennie :) Ciekawe jak bedzie w tym roku. Mam nadzieję, że żepak wytrzyma te morozy!

#939 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 07 luty 2012 - 08:33

Opryski rzepaku i innych oleistych Ważne też by rzepak nie kwitł najwcześniej ani najpóźniej. Jak ze wszystkimi to sie robactwo rozkłada na różne pola. I mają wybór. A dodawaliście zapach cytrynowy może do oprysków?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 07 luty 2012 - 11:15

Opryski rzepaku i innych oleistych Pierwsze słyszę o tym zapachu :blink: Może coś więcej co to ma odstraszyć i na jak długo?