Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#901 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 09 listopad 2011 - 13:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak tam te opryski jesienne ?? podziałał coś u Was ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 21:29
  •  

#902 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 07:39

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie po Bormax 1l molibdenit 0,4l mocznik 10kg siarczan magnezu 10kg zbytniej różnicy nie ma. Może minimalnie mniej żółtych liści. Ale to praktycznie niezauważalne. Zobacze na polu gdzie był jeszcze plonvit phospho. Ale coś blogerzy przestali wysyłać nowe zdjęcia praktycznie. Czyżby te piękne rzepaki zmizerniały?

#903 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 12:10

Opryski rzepaku i innych oleistych silva, na podlasiu wszystkie rzepaki fioletowe+ wiele innych kolorów, brak wody od wschodów czyli nie ma się czym pochwalić. U @Huberta na pewno podobnie i nie sądze by pakował w rzepak odżywki bo bez deszczu to i tak nic nie da.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 13:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Ale szukam wytłumaczenia dlaczego tak jest. U nas pogoda podobna. Choć ostatnio dużo wilgoci z mgły. Myślałem że to to że później siany. Bo u nas w okolicy praktycznie poza kilkoma wyjątkami (u nas u gościa który nic nie żałuje choć czasami trafią sie pojedyńcze rośliny fioletowe) też fioletowo. Ale widziałem u sąsiada rzepak siany koło 10 września a może później to też już rzepak wielokolorowy. Dlaczego są te wyjątki?

#905 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 13:30

Opryski rzepaku i innych oleistych ja mam około 2 ha z całości co też jest fioletowe, moim zdaniem to jest brak wody i nie za wysoka temp gdzie fosfor jest mało dostępny... i przy takiej temp nie ma sensu jechać z odżywkami trzeba poczekać do wiosny wyższych temp i zobaczymy co z tego będzie....

pamiętam w tamtym roku miałem 2 ha też fioletowego rzepaku na jesieni a na wiosnę dostał saletrosan i trochę ciepła i jak przyszło do zbiorów sypnął około 4.5 t/ha

silva po prostu zimno i niedostępność fosforu poczekajmy do wiosny..

Edytowany przez chomik111, 10 listopad 2011 - 13:31.

#906 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 10 listopad 2011 - 13:46

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie w okolicy (war-maz) też wszędzie fioletowo, na niektórych polach mniej na innych bardziej. Chociaż to go przy hamowało bo do tej pory był by naprawdę wyrośnięty. Mam 2,5 ha pierwszy rok na spróbowanie. W tamtym roku na wiosnę obornik, teraz sporo NPK i według mnie nic nie powinno mu brakować a tu jednak jest trochę fioletowego, choć i tak w porównaniu do innych mało.

#907 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 15:52

Opryski rzepaku i innych oleistych

Ale szukam wytłumaczenia dlaczego tak jest. U nas pogoda podobna. Choć ostatnio dużo wilgoci z mgły. Myślałem że to to że później siany. Bo u nas w okolicy praktycznie poza kilkoma wyjątkami (u nas u gościa który nic nie żałuje choć czasami trafią sie pojedyńcze rośliny fioletowe) też fioletowo. Ale widziałem u sąsiada rzepak siany koło 10 września a może później to też już rzepak wielokolorowy. Dlaczego są te wyjątki?

U mnie praktycznie już miesiąc przymrozki toteż jakiekolwiek dokarmianie czym kolwiek nie ma sensu.

#908 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 18:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Tzn nie na wszystkim pryskałem. prysnąłem aby 10 ha a 15 jeszcze zostało bo właśnie przymrozki łapały i nie chciałem ryzykować. Tylko sie dziwie że w koło tez wszędzie prawie fioletowo a u nas nie. Mimo ze nie jest ani największy ani najmniejszy.

#909 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 18:56

Opryski rzepaku i innych oleistych silva, nie martw się , fioletowy sypnie 5t a zielony tylko 3. :lol:

#910 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:25

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie no wcale nie przecze tego. Myśle że spadków w lonach dużych to nie zrobi. Zależy jak sie kto postara na wiosne. No chyba że już liście mu powysychały na żółto całkie, z braku azotu to chyba trzeba będzie go silniej reanimować na wiosne. Oj jeszcze zobaczymy jaka zima bo może być że wszystkie znisczyi tylko szyjki pozostaną. Ale życze Ci i 5t a nawet lepiej :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 23:25

Opryski rzepaku i innych oleistych silva wystarczy że zostaną same szyjki korzeniowe z zielkowymi liśćmi.... dacie mu azot na wiosnę odżywki i odpowiednią ochronę przed robakami i przy sprzyjącej pogodzie będzie powyżej 4,5 tony z ha

#912 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 02:25

Opryski rzepaku i innych oleistych Tylko czy tak dobrze przezimują te rzepaki? Jedni mają fioletowe, jednym wysadził łodygę(szyjka korzeniowa może nie wytrzymać). Są jeszcze takie rzepaki co nie poszły w łodygę a mają wielkie liście i sporą obsadę na m2 - przecież one też mogą się podusić. To wszystko zależy od zimy.
Rzepak teraz zaczyna zimowanie, a nam pozostaje czekanie:)

Edytowany przez stachu2005, 11 listopad 2011 - 02:28.

#913 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 10:08

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie rzepak strasznie poszedł w zielone, siany terminowo 25 sierpnia, opryskany po siewie, na samosiewy dostał początkiem października, dostał tebu i jeszcze 0,4 ccc i tak jest duży i tak, fiolet się trafia nie dużo ale jest, trafia się w tych miejscach, gdzie jest gęstszy i gdzie ziemia jest słabsza i szybciej wysycha, zaobserwowałem też różnice w rzepakach sianych bezorkowo, i faktycznie są one mniej fioletowe, myśle że spowodowane jest to mało ilością deszczy, a także dziwną pogodą jesienną jak na te rok.

#914 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 10:26

Opryski rzepaku i innych oleistych Opryskałem mieszanką dolistnych najgorsze kawałki 31 października i powiem Wam że zobaczyłem wielką różnice. Nie ma prawie fioletu. Nie widać niedoborów azotu również, jedynie te które już wcześniej wyschły liście. Tylko teraz postawił liście to troche chyba nie bardzo jak na mrozy. Kiedyś mieszanke podawałem. mocznik 10kg, siarczan magnezu 7w. 10kg, plonvit phospho 3kg, bormax 1l, molibdenit 0,4l. Chyba ten fosfor w plonvicie dał efekt.

#915 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 20:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Mam odmianę Kolumb od Syngenty i rośnie w kujawsko pomorskim. Siany 2,18 kg/ha co daje średnio 47 roślin /m^2. Dolistnie dostał Agroleaf Potas i Agroleaf Fosfor w ilości po 2 kg/ha. Do tego Yara vita rzepak 1 kg/ha i nie mam fioletu na polu. Miejscowo na zagnaniu i przy miedzy jest miejscami lekko fioletowy.
Pierwszy raz uprawiam rzepak i nasuwają mi się następujące błędy jakie popełniłem: brak nawożenia azotem na pociętą słomę po przedplonach oraz brak dodania siarczanu magnezu przy zabiegach dolistnych.

Od dawien dawna nie pada ale Raps jakoś się trzyma.

Jesiennie dostał też Panterę na samosiewy 1 l/ha i caryx 1 l/ha oraz Butisa Star - mam zastrzeżenia do skuteczności tego środka!
Ubezpieczony w PZU, czeka na zimę a później na wiosnę i mam nadzieję na przyzwoity plon.

Edytowany przez LeF, 24 listopad 2011 - 08:22.

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#916 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 17:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Wiosną po ruszeniu wegetacji, wraz ze szkodnikami umieszaj molibden z borem, manganem oraz potasem.
Bardzo ważne pierwiastki w później zachodzących procesach.
To tak na początek z zabiegami.

#917 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 15:40

Opryski rzepaku i innych oleistych Mógłby ktoś podrzucić link z jakimś sklepem internetowym gdzie mogę kupić żółte naczynia?:)

#918 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 15:47

Opryski rzepaku i innych oleistych idź do zwykłego gospodarstwa domowego i kup sobie zwykłą żółtą miskę... okrągłą albo prostokątną jaką tyko będziesz chciał...

i po co szukać w necie jakiś specjalnych wynalazków...

#919 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 16:03

Opryski rzepaku i innych oleistych A fazie kwiatostanu będę musiał kombinować jakieś podstawki a tak prawdopodobnie znajdę już naczynia z gotowymi:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Ale wygodny się Polski Rolnik zrobił :D idz kup żółta małą miskę,przykręć do jakiegoś kija wbij w Ziemie jak rozmarznie i po temacie.