Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#841 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 18:59

to moj rzepak bellvue inne odminy trochę mniejsze rzepak dostał ostatnio 0,5 l bI 58 , o.8l środka zawierającego tebukonazol plus o,3 stabilanu i tak rośnie niesamowicie chyba już niczym sie go nie zatrzyma
http://www.fotosik.p...a6ffe670a6.html
http://www.fotosik.p...362be903c6.html
http://www.fotosik.p...9ae457f721.html

ile kolego siałeś go na ha ??? wygląda strasznie gęsty :/

to cos drogo ten Agil Cie wyniósł. Ja płaciłem 105zł/ltr przeciw perzowi dawałem górną dawke czyli 1,5 litra/ha, 3 dni po oprysku i nic na rzepaku nie zauwazyłem.

Dzięki bardzo koledzy, tak mnie powiedzieli 238zł/litr niby ale nie wiadomo jak przyjdzie dostawa bo musze poczekać, pewnie koło 250 jak piszesz a Siarczanu Magnezu dam tyle ile zalecaja na worku może mniej, bo zauwazyłem przebarwienia niektórych liści, bladozielone w środku miedzy nerwami.

jak drogo ?? skoro litr kosztuje koło 100 zł to 0.7 l kosztuje 70 zł proste ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 06:29
  •  

#842 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 19:08

Opryski rzepaku i innych oleistych thug jak dawka wysiewu była na ha tego rzepaku że ona taki gęsty??????????

#843 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 19:40

Opryski rzepaku i innych oleistych Wiecie może co temu rzepakowi jest? http://www.agrofoto..../316466-rzepak/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share Marshalini

Marshalini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:42

czy do takiej mieszaniny(tebu+odżywki wieloskładnik + bor) można dać 0,5 litra bi 58 nowy? bo na kawałek mi dursbanu zbraknie
rzeapk jest trochę duży i nie wiem czy samo tebu starczy czy można domieszać zwykłego antywylegacza w jakiejś małej dawce np 0,2 l??

Bi lepiej pryskać osobno. Dość wrażliwe na mieszanie z innymi środkami.
Jak chcesz pryskać to na próbę wymieszaj trochę w wiadrze i zobacz czy się coś nie wytrąca.

#845 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 28 wrzesień 2011 - 21:18

ile kolego siałeś go na ha ??? wygląda strasznie gęsty :/

jak drogo ?? skoro litr kosztuje koło 100 zł to 0.7 l kosztuje 70 zł proste ;p

siałem go po próbie kręconej około 2.7 kg ha czyli nie za gęsto

Thug

#846 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 22:30

Opryski rzepaku i innych oleistych No z tymi robalami to pocisnęliście:p
Jakie to są robaki??
Jak są to jakieś pchełki albo mszyce to ok, niech sobie są.
Tylko jak to będzie śmietka, gnatarz czy galasówek?? Wtedy opryski są raczej wskazane...
Postawcie żółte naczynie:)

#847 Share maneus

maneus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 05:07

Opryski rzepaku i innych oleistych A kolego nie masz racji - pchełka też może nieźle rzepak uszkodzić.
U nas widziałem pchełki i gnatarze. Poszedł zwykły perytroid.

Edytowany przez milanreal1, 05 październik 2011 - 12:07.
cytowanie poprzedniego posta

#848 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 29 wrzesień 2011 - 12:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Mam pryskać foxem rzepak dość spory jaką dawkę dać na fiołka? może dać eżektr dwustrumieniowy? jest dość sucho to czekać czy psikać? i o jakiej porze zabieg ?

#849 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 19:54

Opryski rzepaku i innych oleistych menus ale pchełki są bardziej groźne dla rzepaku w fazie wschodów i krótko potem do dwóch trzech liści, wystarczy zaprawić od pchełki i jak dobra pogoda się trafi to jej nie będzie. Teraz to najgrożniejszy jest galasówek i w taką pogodę ciepłą i słoneczną jest na pewno.. ja swój rzepak pojechałem proteusem a część nawet wcześnie sumi alpha a teraz poprawka proteusem a do tego jeszcze odżywki i na ten rok to raczej było by na tyle.

#850 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 19:36

Opryski rzepaku i innych oleistych kolego a jak poznać że ten galasówek jest w uprawie ??

Edytowany przez milanreal1, 05 październik 2011 - 12:07.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 20:41

Opryski rzepaku i innych oleistych najlepiej na plantacji postawić żółte naczynko nalać troche wody na dno żeby robaczki się topiły i w ciągu trzech dni jak będzie 5 chrząszczy to pryskać.... ale przy takiej ciepłej i słonecznej jesieni to mogę powiedzieć że napewno jest

#852 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 01 październik 2011 - 18:07

Po co pryskać na robale skoro liście i tak po zimię będą nowe ? Dodatkowe koszta .....

Mógłbyś sprecyzować jakie to koszta? Bo skoro najtańszy petrytoid za 5-10zł na ha dodany do zabiegu na samosiewy czy grzyba to dla ciebie koszta to...
Szkodniki żerujące na liściach podódują zachamowanie wzrostu i rozwoju roślin a tym samym wykształcenie gorszego sytemu korzeniowego i gorszy start rzepaku wiosną, uszkodzone rośliny o wiele łatwiej są porażane przez grzyby i o wiele gorzej zimują. Jak dla mnie jeśli opryskiem za max 10zł mogę zabezpieczyć rozwój rzepaku i zabezpieczyć koszta jakie poniosłem do tej pory na siew, zwalczanie chwastów czy nawożenie to niema nad czym dyskutować. Ale rozumiem że dla niektórych 10zł to już niepotrzebne koszta i wolą patrzeć jak rzepak znika.
Straty jakie występują na wskutek żerowania pchełek czy miniarki są bardzo poważne, nie wspominając już o
tantniśu krzyżowiaczku, czy gantarzu albo śmietkach.

PS. Dalej pryskasz rzepak tylko dwa razy?

#853 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 03 październik 2011 - 18:59

Opryski rzepaku i innych oleistych W skład jesiennych zabiegów zawsze wchodzi perytroid.
Inaczej pole wygląda jak przysłowiowy ser szwajcarski.
Odbija się to na plonie tak +- 10% wg moich doświadczeń.
Wniosek, nie szkodować kilkunastu zł na ha.

#854 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 04 październik 2011 - 07:24

Opryski rzepaku i innych oleistych Tak jedziecie na tych bidaków, co nie pryskają jesienią na robaka, a u mnie z reguły jest to zbędne :)

#855 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 04 październik 2011 - 19:20

koledzy mam problem z rzepakiem jest już dość duży a do zimy troche czsu jeszcze jest.

zastanawiam sie czy nie zastosować oprysku który spowoduje zachamowanie jego wzrostu np. caryx, toperex tylko to są troche duże koszty a mam jeszcze zapas stabilanu można go zastosować na rzepak w jesieni?

Edytowany przez ENDURAK91, 04 październik 2011 - 19:31.

#856 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 04 październik 2011 - 20:37

Opryski rzepaku i innych oleistych darolee a na jakiej podstawie sądzisz że u ciebie jest zbędny??????? postawiłeś żółte naczynia???? sprawdzałeś codziennie ile masz chrząszczy???? oglądałeś rzepak codziennie czy nie pojawiła się śmietka, tantniś na liściach czy gnatarz rzepakowiec???? czy tylko tak mówisz że zbędny bo rzepak ładnie wygląda i nie jest zjedzony tak że z daleka widać dziury??

#857 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 05 październik 2011 - 15:22

koledzy mam problem z rzepakiem jest już dość duży
zastanawiam sie czy nie zastosować oprysku który spowoduje zahamowanie jego wzrostu np. caryx, toperex tylko to są troche duże koszty a mam jeszcze zapas stabilanu można go zastosować na rzepak w jesieni?

A stosowałeś już grzybówkę jesienną? ja osobiście zainwestowałem w caryx - wydaje mi się, że ma lepszy efekt skrócenia od toprexu. Toprex pójdzie na wiosnę, bo na fajny efekt wyrównywania łanu. A wracając do Twojego pytania, to chlorek chloromekwatu możesz stosować, tylko trochę sceptyczny jestem do tego. Zahamujesz wzrost ale nie obniżysz szyjki.

darolee a na jakiej podstawie sądzisz że u ciebie jest zbędny??????? postawiłeś żółte naczynia???? sprawdzałeś codziennie ile masz chrząszczy???? oglądałeś rzepak codziennie czy nie pojawiła się śmietka, tantniś na liściach czy gnatarz rzepakowiec???? czy tylko tak mówisz że zbędny bo rzepak ładnie wygląda i nie jest zjedzony tak że z daleka widać dziury??

Hmmm. Codziennie to nie byłem, bo bym chyba z rzepaku nie wychodził. Ale co dwa, czasem 3 dni. Nie będę się więcej rozpisywał bo czytając post mam wrażenie, że kolega posiada monopol teoretyczną i praktyczną na wiedzę rolniczą :)

#858 Share mlodyrolnik30404

mlodyrolnik30404

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 październik 2011 - 18:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam Panowie.
Potrzebuję pomocy, otóż otrzymałem w "spadku" pole rzepaku i muszę jakoś o to zadbać. Rzepak jest w fazie 5-6liści, nie był odchwaszczany, komosa zaczyna nad niego wyglądać, jest sporo gwiazdnicy pospolitej, są też samosiewy zbóż. Na moje oko rzepak potrzebuje też jakiejś odżywki.
A oto moje pytania:
-czy mogę go jeszcze czymś odchwaścić, czy raczej lepiej poczekać do wiosny, jeśli można odczwaszczać to proszę o propozycje środków (z tego co się orientowałem to galerą można) ?
-czy mogę go odżywić dolistnie roztworem mocznika siarczanu magnezu i do tego jeszcze jakaś odżywka ze sklepu?
No i najważniejsze, za jednym przejazdem tego wszystkiego nie zastosuję, lepiej dać najpierw odżywkę a na drugi dzień herbicyd czy raczej najpierw herbicyd a np. po paru dniach odżywkę?
Proszę o szybką pomoc, jeśli dopisze pogoda to już jutro chciałbym zacząć działać:)
Z góry dzięki za odpowiedz, jeśli są jakieś błędy to sory.

#859 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 05 październik 2011 - 18:25

Opryski rzepaku i innych oleistych W tej fazie rzepaku i chwastów to bym najpierw walnął grzybówkę z dokarmieniem. Potem dwuliścienne. Osobiście walnąłbym 3l butisan star. I obserwował chwasty wiosną jak puści(zwłaszcza przytulia, rumian lub maruna)to poprawić galerą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share mlodyrolnik30404

mlodyrolnik30404

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 październik 2011 - 18:37

Opryski rzepaku i innych oleistych A czy butisan da radę tak dużym chwastom? Bo to drogi środek i wolałbym go na próżno nie lać na pole.