Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#8541 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 10 październik 2016 - 06:22

Nie wskazane mieszać herbicydu z grzybówką i resztą zrób 2 zabiegi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 23:23
  •  

#8542 Share mat93

mat93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 10 październik 2016 - 06:38

czyli co sugerujesz nie skracać na jesieni w moim przypadku ? jest to odmiana populacyjna więc obsada około 65 szt/m2

#8543 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 październik 2016 - 08:36

Chlopmalorolny, możesz miesząc, rzepak przyjmie praktycznie każdą mieszankę, tylko upewnij się że BOR który masz, można mieszać w jednym roztworze, bor ma to do siebie że może zważyć roztwór i będzie do niczego.

Mat93, poczekaj, mój rzepak też był nierówny, z powodu suszy, przyszedł deszcz to pięknie powschodził i się wyrównał, sam niedawno pryskałem regulatorem. Taka dawka jak podałeś mu nie zaszkodzi.

Edytowany przez matiuss, 10 październik 2016 - 08:39.

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8544 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 10 październik 2016 - 09:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Caryx działa od 5 stopni ale tylko jako regulator natomiast metkonazol substancja grzybowa która jest w caryxie działa dopiero od 10 stopni. Także jeśli zależy wam na samym przychamowaniu lepiej zapodać mu medax albo czekać do wyższej temp. po to by również caryx zadziałał jako fungicyd.

#8545 Share Kriiso1987

Kriiso1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 październik 2016 - 10:39

Witam co to za robak i jak sie to zwalcza pozdrawiam niżej załączone zdjęcieDSC_0249.JPG

#8546 Share WaldemarNowicki

WaldemarNowicki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 10 październik 2016 - 10:58

Opryski rzepaku i innych oleistych Miniarka kapuściana
Alfazot 025 EC, Bulldock 025 EC, Golden Alpha 100 EC, Rodan 400 EC, Fastac 100 EC, Karate Zeon 050 CS, Fury 100 EW, Ammo Super 100, EW Decis 2,5 EC, Nurelle D 550 EC, Talstar 100 EC, Ripcord Super 050 EC i Cyperkill Super 25 EC.

#8547 Share Kriiso1987

Kriiso1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 październik 2016 - 11:53

dzięki za szybka odp

#8548 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 październik 2016 - 18:18

Koledzy mam problem z rzepakiem. Nie opryskałem go na chwasty, ponieważ bardzo słabo nierówno wschodził i nie byłem pewny czy go wogóle zostawię. Przez ostatni tydzień zaczęło padać praltycznie codziennie. Rzepak który wzeszedł normalnie (ok 40 %)  ma teraz 5-6 lisci natomiast reszta dopiero wschodzi. Mam kupiony metazchlor i Navigator tylko nie wiem czy jeszcze mozna tym pryskać.  Co byście mi poradzili w tej sytuacji zrobić ? 

#8549 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 11 październik 2016 - 18:22

0,3 nawigatora i 1 litr metazachloru. Ja przesiewałem 3 września i będe pryskał może w sobotę. Rzepak ma 4-5 liści. A dwa tygodnie temu pryskałem rzepak 5-7 liści i dałem 1,3 metazachloru

#8550 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 12 październik 2016 - 15:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja nie mogę odżałować że nie przesialem we wrześniu ale po raz zmylił mnie rzepak wschadzacy we wrzesniu spodziewalem się że będzie go więcej po dwa powiedzialem sobie że trzeci rok z rzędu nie będę przesiewac no i mam..wszystko do likwidacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8551 Share m3tysek

m3tysek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 październik 2016 - 15:38

Witam wszystkich:)

Byłem dzisiaj oglądać całe pole rzepaku, bo z drogi wyglądał bardzo ładnie. Okazało się że tam gdzie było trochę grudy navigator przepuścił mi chwast o to fotka WP_20161012_002.jpg i teraz moje pytanie czy jest sens to likwidować czy zima sobie sama z nim poradzi jest tego z 10ar. Chodząc po polu zobaczyłem że są pogryzione liście obstawiam że jest to mszyca WP_20161012_005.jpg WP_20161012_006.jpg WP_20161012_008.jpg WP_20161012_010.jpg WP_20161012_012.jpg oraz miejscami widziałem ślimaka i jakąs larwe na ostatnim zdjęciu  czym go ratować teraz bo jest trochę zimno oraz bardzo mokro xD pozdrawiam

#8552 Share mateuszR1493

mateuszR1493

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 październik 2016 - 16:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Co szło przed navigatorem? To jest chyba przetacznik, w takiej fazie ciężko będzie go zwalczyć. Z tych tańszych rozwiązań metazanex 2l lecz temp musi być odpowiednia

#8553 Share m3tysek

m3tysek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 październik 2016 - 16:32

Co szło przed navigatorem? To jest chyba przetacznik, w takiej fazie ciężko będzie go zwalczyć. Z tych tańszych rozwiązań metazanex 2l lecz temp musi być odpowiednia

Pierwszy raz posiałem rzepak i nie został popryskany po siewie bo nie wiedziałem co z nie go będzie sam siałem:) Opryskany został 2-4 liścia navigator 360 sl + fuego 500 sc i później na samosiewy jenot 100ec dziwne bo inne pola są czyste a tam gdzie było trochę grudy blisko rowu to jest chwast ...... A co zrobić z ta mszycą czym polecacie ja spryskać bo w tym roku już był robiony zabieg na szkodniki (Insodex480ec) może teraz Decis Mega 50 EW ??

Pozdrawia

Edytowany przez m3tysek, 12 październik 2016 - 16:38.

#8554 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 12 październik 2016 - 18:29

Opryski rzepaku i innych oleistych To jest przetacznik, nie fiołek.

#8555 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 październik 2016 - 10:39

Matysek, Decisem możesz śmiało pryskać od pchełki. 

Co do przetacznika to jest środek od BASFu, Butisan Star Max, ma w rejestracji przetacznika w rzepaku, ale pytanie czy będzie się to opłacało cenowo, zwłaszcza że przetacznik w rzepaku nie jest jakąś wielką konkurencją dla rzepaku.

Famkeen, pryskaj śmiało Navigatorem + Metazachlorem. Ważne tylko żeby temp. dobowa była dodatnia, skończyć pryskać na 4h przed wieczornym spadkiem temp i żeby w nocy temp. też utrzymywała się powyżej 0.

Edytowany przez matiuss, 13 październik 2016 - 11:34.

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

#8556 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 13 październik 2016 - 12:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Czym teraz najlepiej skracać rzepak i w jakich dawkach. Myśle że caryx by się nadał tylo jaka dawka?
Rzepak po ostatnich deszczach bardzo odbił mimo zimna.

#8557 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 październik 2016 - 12:52

Paweł, można skracać Antywylęgaczem CCC + Tebukonazol  lub Caryx + Tebukonazol ( Caryx jest słabym fungicydem dlatego lepiej dodać do niego Tebu). 

Antywylęgacz CCC 0.5L + Tebu 0.6 L ( dawka 0.6 L Tebukonazol 430 lub 1 L  Tebukonazol 250)

Caryx 0.7 L  + Tebu 0.6 L ( dawka 0.6 L Tebukonazol 430 lub 1 L  Tebukonazol 250)

Caryx sam 1.4 L

Do tego najlepiej dodać jakiś adjuwant do roztworu. U nas ostatnio pojawił się nowy produkt z Biostymy, AquaFol 7C, mogę go śmiało polecić.

Tylko w tym momencie działanie skracające będzie już słabe, skaracanie działa im wcześniej tym lepiej, mniej więcej do 10 liścia rzepaku.

Edytowany przez matiuss, 13 październik 2016 - 12:54.

#8558 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 13 październik 2016 - 13:46

na jednym kawałku na niektórych roślinach widać niedobór boru (rozcinałem korzenie).

Jutro nadają coś ok 10 stopni, zrobić drugi zabieg borem czy sobie odpuścić ?

#8559 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 październik 2016 - 13:52

duży ten kawałek? niektóre rośliny to ile? Wszystko to kwestia ekonomii, co się bardziej opłaca. Nie spalisz więcej ropy, nie zużyjesz więcej środków i czasu niż te roślinki warte? Może po prostu nie opłaca się jechać pryskać jak to 10 roślinek na krzyż ma niedobór.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8560 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 13 październik 2016 - 17:03

kawałek 3 ha nie całe także warto może zrobić poprawkę, rozważam na daniu na wszystkie rzepaki jeszcze jednej dawki boru bo jak dotychczas dałem tylko 70g