Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#8461 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 październik 2016 - 09:55

Witam po pięknym i owocnym weekendzie. U nas od nocy deszczyk pada cały czas, pszenica zasiana w sobote licze na ładne wschody. W sobote poszedł zabieg skracający na rzepak, ccc+tebu+bor

Mi połączenie ccc+tebu sprawdza się rok w rok i jestem zadowolony a mam taką samą sytuację jak koledzy tutaj, niektóre rośliny powschodziły pięknie, a niektóre są jeszcze małe. Nie było już na co czekać z regulacją, a liczę że teraz po tym deszczu ten mniejszy rzepak troche jeszcze podskoczy. 

Nie martwcie się nierównym rzepakiem, jak popada powinien nadgonić, nie myślcie jeszcze nad oraniem, poczekajmy zobaczymy.

Co do ubezpieczeń, z tego co się orientuję ( bazuje bardziej na doświadczeniu w samochodówce) to Concordia, Generali, Proama najlepiej płaciły za szkody. Nie trzeba było się z nimi sądzić itd, zwykle od razu przyznawali zadowalające kwoty, co do PZU, z tego co wiem oni przyznają małe kwoty odszkodowań i trzeba się upominać i z nimi walczyć o wyższe kwoty. Część ludzi machnie ręką i da sobie spokój ( i na takich właśnie zarabiają) a część powalczy o swoje i dostanie co się należy (ale ile nerwów przy tym, wie tylko ten co to przeżył)

A co do orania uprawy w PZU:

"3. Jeżeli ubezpieczony zamierza dokonać zbioru ubezpieczonej, dotkniętej szkodą uprawy lub wykonać zabiegi agrotechniczne związane z zastosowaniem uprawy zastępczej, zobowiązany jest pozostawić poletko kontrolne, tj. pas nie zebranych plonów w środkowej części pola, o szerokości nie mniejszej niż 2 m, przebiegający przez całą długość pola.

4. Poletko kontrolne ubezpieczony powinien pozostawić w stanie nie zmienionym do czasu ustalenia przez PZU SA wysokości szkody, ale nie dłużej niż przez 14 dn od daty zawiadomienia o szkodzie."

Czyli zgodnie z tym, co podają w regulaminie słowa nie ma o zaoraniu uprawy, chociaż najlepiej i tak dowiedzieć się u agenta.

Edytowany przez matiuss, 03 październik 2016 - 10:02.

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 00:36
  •  

#8462 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 03 październik 2016 - 12:41

Przepuściło mi w 3 miejscach na polu komose białą. Z pryskaniem nie widze sensu bo nie ma tego aż tyle.

I moje pytanie czy przymrozek ją położy ?

#8463 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 październik 2016 - 12:51

Raptus, komosy przymrozek raczej nie położy.

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8464 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 03 październik 2016 - 13:07

Właśnie nie wiem bo sprzedawcy w sklepie i ogólnie mówią, że czekać na przymrozek

#8465 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 październik 2016 - 13:09

No cóż, ilu ludzi tyle opinii, według mnie jednak przymrozek komosy nie ruszy

#8466 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 03 październik 2016 - 13:16

W takim razie co robić 

#8467 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 październik 2016 - 13:20

Przepuściło mi w 3 miejscach na polu komose białą. Z pryskaniem nie widze sensu bo nie ma tego aż tyle."

Jeśli nie widzisz sensu pryskania, to nie pryskaj. 'Cieżko mi powiedzieć, jak to u Ciebie wyglada, czy warto czy nie

"W uprawach szkodliwość chwastu polega głównie na jego dużej konkurencyjności w stosunku do roślin uprawnych. Komosa biała rozmnaża się, rozwija i rozrasta bardzo szybko, pobierając z gleby duże ilości składników odżywczych i wody. Bardzo szybko zaczyna zajmować coraz większa przestrzeń, pozbawiając rośliny uprawne nie tylko wody i związków mineralnych, ale również miejsca do rozwoju i światła słonecznego. Komosa biała pozostawiona bez ingerencji, może doprowadzić nawet do zupełnego braku plonu (np. u kukurydzy), całkowicie zagłuszając uprawę."

Więc moze lepiej prysnać w tych miejscach gdzie się pojawiła, jeśli jej niewiele, to koszt też duży nie będzie, a przynajmniej będziesz spał spokojnie.

Edytowany przez matiuss, 03 październik 2016 - 13:25.

#8468 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 03 październik 2016 - 14:06

Opryski rzepaku i innych oleistych Tylko jaki środek zastosować

#8469 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 październik 2016 - 14:13

W czym ta komosa jest?

#8470 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 03 październik 2016 - 14:26

Ja ubezpieczam w concordii już długi czas i jest ok kiedyś pzu słabo mi wypłaciło i zrezygnowałem. Concordia wyplaca 15% sumy odszkodowania w przypadku konieczności zaorania na wiosnę pzu podobnie tyle że 2czy3% masz wkładu własnego w to odszkodowanie z tym limitem to trochę prawdy jest. Ps. jak chcesz concordię zapraszam sam zacząłem robić ubezpieczenia sobie znajomym pisz na pw dam namiary

Tak, tylko PZu zapłaci Ci w tydzień a Concordia płaci 6 tygodni i jeszcze trzeba  ich upomnieć. Po za tym Concardia posiada 98% kapitału niemieckiego a na powtórną kontrole przyjeżdżają Niemcy. Po za tym:

PZu:wypłata 25% lub 17% sumy ubezpieczenia w tym wkłady własny czyli wyjdzie to samo co w Concordi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8471 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 03 październik 2016 - 15:36

W czym ta komosa jest?

W rzepaku , pryskane było przedwsochodowo command + butisan.
Był jeden moment że przystopowała, ale znowu ruszyła . Takie cos wystepuje w miejscach gdzie przy oraniu bylo sucho

#8472 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 03 październik 2016 - 16:17

Tak, tylko PZu zapłaci Ci w tydzień a Concordia płaci 6 tygodni i jeszcze trzeba ich upomnieć. Po za tym Concardia posiada 98% kapitału niemieckiego a na powtórną kontrole przyjeżdżają Niemcy.

Bzdura.

Pierwsza płatność była w przeciągu tygodnia. A po powtórnej kontroli którą przeprowadzili Polacy płatność była po ok 3-4 tygodniach.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#8473 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 03 październik 2016 - 17:11

Czy warto przy takich temp zastosować 0,8l Tebu ? Nie chcę dawać CCC żeby nie osłabiać systemu korzeniowego.

I czy sam Tebu skróci, rzepak ma głównie po 6 liści, a gdzie nie gdzie nawet więcej

#8474 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 03 październik 2016 - 18:32

@kula07

Nigdy nie dostałem od Concordii w przeciągu tygodnia $$$$ (czy w tym czy cztery lata temu), mało tego nie znam nawet osoby która dostała w przeciągu tygodnia $$$ za pierwszym razem czy z odwołania tak więc kolego jesteś pierwszy co mówi że jest to super firma.

Niemcy jeżdżą na kontrole ale na większe areały.

Ja nikomu nie polecam tej firmy, omijać ich szerokim łukiem.

#8475 Share Kriiso1987

Kriiso1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 październik 2016 - 18:36

Witam Panowie może coś mi doradza jak0 znawcy i plantatorzy rzepaku mam pytanie czym zwalczyc gorczyce w rzepaku troche jej sie napleglo załaczam foto i czy bedzie cos z tej plantacji czy zaorac pozdrawiam moim zdaniem chyba za rzadko

Załączone miniaturki

• IMG_20161003_173223.JPG

Edytowany przez Kriiso1987, 03 październik 2016 - 18:40.

#8476 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 03 październik 2016 - 18:36

matiuss - a komosa jakim chwastem jest??? jarym czy zimowym. 

Raptus- spokojnie mróz ją zetnie nie przejmuj sie , przerabiałem to 2 lata temu i w tym powtórka jest.

#8477 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 październik 2016 - 18:46

W rzepaku , pryskane było przedwsochodowo command + butisan.
Był jeden moment że przystopowała, ale znowu ruszyła . Takie cos wystepuje w miejscach gdzie przy oraniu bylo sucho

Kolego kilka stron wcześniej wszystko objaśniałem odpuśc sobie zwalczanie tej komosy.

Po 1 w sumie najlepiej komose bierze metazachlor

po 2 to substancja doglebowa, na suchej glebie komosa jej nie pobiera

po 3 komosa zapewne jest przyhamowana

po 4 komosa ma bardzo silny wosk, nic nie wchłania

po 5 mrozy ją załatwią

po 6 jak Tak strasznie denerwuje Cię ta komosa to daj chwastox ekstra (rzepak też po nim padnie) ale efekt zwalczenia komosy uzyskasz :D

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8478 Share Kriiso1987

Kriiso1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 październik 2016 - 18:53

Witam Panowie może coś mi doradza jak0 znawcy i plantatorzy rzepaku mam pytanie czym zwalczyc gorczyce w rzepaku troche jej sie napleglo załaczam foto i czy bedzie cos z tej plantacji czy zaorac pozdrawiam moim zdaniem chyba za rzadko

A i czym ewentualnie skrócić jeszcze mogę jak widać nie równe wschody dodam ze w sobotę poszły odżywki i spekfre w dawce 0,5l/ha

#8479 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 03 październik 2016 - 18:58

W pzu tez trzeba zaorac? Slyszalem ze wlasnie nie, w bielu u Piotrowskiego z reguly wszystko ubezpieczam.

Tego nie wiem, pzu jeszcze nie mam ale walczymy żeby zdobyć.Ja miałem kwalifikowane plantacje do wyorania ale zostały i nic się nie stało tyle że jak będzie następna szkoda to lipa bo polisa wygasa. Też robiłem u niego ale postanowiłem sam w to wejść bo podpadł u mnie nie opłacił mojej polisy mimo tego że dałem mu $$ aż wezwanie przyszło a ja mu aferę zrobiłem, w ogóle ma u siebie totalny burdel nie wiem jak się w tym nie gubi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8480 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 03 październik 2016 - 19:06

Kolego kilka stron wcześniej wszystko objaśniałem odpuśc sobie zwalczanie tej komosy.

Po 1 w sumie najlepiej komose bierze metazachlor

po 2 to substancja doglebowa, na suchej glebie komosa jej nie pobiera

po 3 komosa zapewne jest przyhamowana

po 4 komosa ma bardzo silny wosk, nic nie wchłania

po 5 mrozy ją załatwią

po 6 jak Tak strasznie denerwuje Cię ta komosa to daj chwastox ekstra (rzepak też po nim padnie) ale efekt zwalczenia komosy uzyskasz :D

Dzięki kolego za odpowiedz :D

A te ostatnie to ciekawa propozycja jednak nie skorzystam :P

W sumie kiedyś tata popryskał ziemniaki chwastoxem i komose położyło ładnie, ziemniaki sie pozwijały ale dały rade bo popadało, ale za to jakie czyste były :D