Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8805 odpowiedzi na ten temat

#8381 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 28 wrzesień 2016 - 19:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Spoko. Dla mnie 70g/ha to trochę mało ale nie wiem jaki masz rzepak. W sumie ja nawet na słabszy dałem ok 300g w dwóch zabiegach.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 09:46
  •  

#8382 Share bamberool

bamberool

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 19:09

adiuwant + bor 300g + chloropiryfos 290g + alfacypermetyna + makro P + mikro + graminicyd 0.3 - 0.8 (zależnie od działki) caryx/ caryx + tebu (zależnie od działki) 

Masz czas to możesz solo jeździć. 

koktajl robi się w barze:) niezła zupa. skoro ci to działa i nie przypala to czapka z głowy. 

#8383 Share AgroRedziny

AgroRedziny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 19:14

Dobra to nie będę szalał z borem, tylko teraz insektycyd i na samosiewy ma znaczenie kolejnośc wlewania oprysku?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8384 Share bamberool

bamberool

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 19:22

na jesień nie, tak mi doradzono na taki rzepak jaki mam.

Konkretnie poszedł Tecnokel

technologia agro-pefectu??  wystarczy 150gram jesień i 300 wiosna nawet na 4 tony. a sprzedawcy i tak zrobią nam wodę z mózgu

Dobra to nie będę szalał z borem, tylko teraz insektycyd i na samosiewy ma znaczenie kolejnośc wlewania oprysku?

tu nie chodzi tylko o to, czy zrobi się koktajl w opryskiwaczu czy nie, bo rzadko się zrobi.

tylko skuteczność insektycydu. działa najlepiej pH cieczy 4,5 a jak wlejesz bor to pH w opryskiwaczu skoczy na 9 i spada działanie insektycydu. każdy robi jak uważa ja 150ha rapsu jade osobno.staram się nie łączyć z insektycydem.

#8385 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1252 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 20:05

tak z agroperfectu, zobaczymy czy będą jakieś efekty, najwyżej na wiosnę dam ekolist monobor tak jak w tym roku

#8386 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3369 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 20:26

koktajl robi się w barze:) niezła zupa. skoro ci to działa i nie przypala to czapka z głowy. 

Koktajl się robi jak się w miarę da. Herbicyd zawsze osobno. 

Co do działania korzeń czysty, liście bez szachownicy jak narazie. 

Wiosna odkąd pamiętam bor z nurelle. 

#8387 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 07:56

to jakie w końcu stężenie dajecie boru na jesień i wiosnę? 

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#8388 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 09:48

Drodzy koledzy niedawno otrzymaliśmy nowy BOR, Granufol BOR 190, jest to substancja którą można łączyć z powodzeniem z każdym innym środkiem bez obawy o zważenie roztworu. Cenowo również nie wychodzi źle, około 12-13 zł hektar. Nie reklamuje niczego, po prostu informuje że coś takiego otrzymaliśmy, sprawdziłem i działa:) 

Co do moich wcześniejszych wypowiedzi, nie chcę z nikim się kłócić i wchodzić na wojenną sciężkę, opisałem tylko jakie rozwiązania sprawdzają się u mnie i moich klientów ale wiadomo, że każdy ma swoje sposoby i sprawdzone środki:)

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

#8389 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 13:10

dursban nie zadziala w temp ponizej 15 stopni? jezeli nie to co mozna dac na nizsze temperatury??

post-163701-0-48437100-1473696084_thumb. co to moze byc? waldemarnowicki dawal takie zdjecie i mowi ze to sucha zgnilizna, jednak rozni sie to od zdjec suchej zgnilizny ktore sa w necie. a wlasnie takie cos pojawia mi sie na rzepaku.  lisc caly zolknie a gdzie niegdzie czarne plamki. co to jest ?? 

jezeli slabo widac zdjecie to jest na stronie 402

#8390 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 13:17

Drodzy koledzy niedawno otrzymaliśmy nowy BOR, Granufol BOR 190, jest to substancja którą można łączyć z powodzeniem z każdym innym środkiem bez obawy o zważenie roztworu. Cenowo również nie wychodzi źle, około 12-13 zł hektar. Nie reklamuje niczego, po prostu informuje że coś takiego otrzymaliśmy, sprawdziłem i działa:)

Skąd wiesz, że działa skoro otrzymaliście ten specyfik niedawno? Ja stosuje inny bor w mieszaninach od kilku lat, nie waży się i też działa więc to żadna nowość.

13zł za ile g boru/ha?

Edytowany przez Kula07, 29 wrzesień 2016 - 13:19.

Zapraszam na mój Vlog ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8391 Share Elunia0113

Elunia0113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Mam 26 lat, uwielbiam tańczyć i gotować, kocham zwierzęta, a moją pasją jest fotografowanie. Na co dzień prowadzę gospodarstwo rolne . Kontakt ze zwierzętami sprawia mi wiele radości.

Napisany 29 wrzesień 2016 - 13:31

Polecacie coś na skracanie rzepaku w fazie 6-9 liści? czy jest już za późno by wykonać ten zabieg?

#8392 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 13:33

może to pomoże ;) https://www.topagrar.pl/Filmy/pogotowie-polowe-tap-ostatni-dzwonek-na-skracanie-rzepaku/

#8393 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 13:40

Kula07 mówię tutaj o właściwościach mieszalniczych tego BORU, w sensie że można go mieszać z każdą inną subtancją bez żadnych obaw:) Sprawdziłem, roztwór się nie zważa.

A co do zawartości Boru to jest to 190g/1 kg produktu. Zalecane dawki to 1-2 kg/ ha. Ja osobiście dawałem 1,25 KG/ha, jedno opakowanie 10kg na 8ha.

Elunia, dzisiaj sporo klientów brało środki na skracanie rzepaku, Shorti + Tebu w dawkach 0,3 + 1L/ha. Lub Antywylęgacz CCC + SpekFree/Tebu, Albo Caryx + Tebu. 

Masa: W temp. poniżej 15 stopni najlepiej będą działać perytroidy lub neonikotyny. np. Cyperkill

Edytowany przez matiuss, 29 wrzesień 2016 - 13:45.

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

#8394 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 13:44

matiuss- dlaczego mam płakać!!!! nie rozumiem twojego doradzania- wchodzisz na forum z tupetem co nie masz Caryx-u u siebie na stanie? posiej rzepak w terminie z odpowiednimi warunkami i zobacz w praktyce jak to wygląda po ccc+tebu kapusta po kolana Ci wyrośnie. i nie ucz mnie bo ja to wszystko przerabiałem i najlepiej wychodzi caryx + tebu.

#8395 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 13:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Czylite 13zł to za ile gram? 190 czy 380?

Zapraszam na mój Vlog ;)

#8396 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 13:49

Zenonim, wyluzuj:) Tak jak napisałem wcześniej nie chcę toczyć żadnych wojen, każdy ma swoje sprawdzone środki i rozwiązania:) Po prostu napisałem że są rozwiązania równie dobre a tańsze, a dla niektórych cena jest bardzo istotna. Sam uprawiam rzepak i większość rozwiązań które proponujemy sprawdzam na sobie. Także chill out nie ma powodu żeby sie kłócić :)

A co do Caryxa owsze mam go na stanie, ale tak jak wspomniałem bardzo duża część klientów największą uwagę zwraca na cenę, więc dobieramy środki pod tym kątem.

Kula 13 zł wychodzi za 190 g czyli 1 kg. 

Edytowany przez matiuss, 29 wrzesień 2016 - 13:52.

#8397 Share Elunia0113

Elunia0113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Mam 26 lat, uwielbiam tańczyć i gotować, kocham zwierzęta, a moją pasją jest fotografowanie. Na co dzień prowadzę gospodarstwo rolne . Kontakt ze zwierzętami sprawia mi wiele radości.

Napisany 29 wrzesień 2016 - 13:52

może to pomoże ;) https://www.topagrar.pl/Filmy/pogotowie-polowe-tap-ostatni-dzwonek-na-skracanie-rzepaku/

Dzięki za odpowiedź d4rek, niestety podany link mi nie działa.

matiuss, ale czy środki na skracanie w takiej fazie rozwoju (6-9 liści) nie uszkodzą jakoś rzepaku?

#8398 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 13:54

Elunia, rzepakowi to wogle nie zaszkodzi, co najwyżej regulator zadziała słabiej, ale nie martw się. 

Z regulatorów korzysta się również na wiosnę kiedy rzepak jest w wyższej fazie rozwoju i nijak to szkodzi:)

Dla informacji ja również będę skracał rzepak jutro, korzystam ze środków Shorti 725 SL 0,3L + Tebu 250 EW 1L /ha.

Tak BTW: Kula bardzo ładny rzepak na tym filmie

Edytowany przez matiuss, 29 wrzesień 2016 - 14:06.

#8399 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 14:14

to dursban ponizej 15 stopni wogole nie zadziala?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8400 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 14:26

Ale na co Ci ten chloropiryfos? Wybacz ale zdjęcie jest słabe, to jakiś szkodnik?