Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8789 odpowiedzi na ten temat

#821 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 23:11

Opryski rzepaku i innych oleistych ponownie zamieszczam zdięcie rzepaku gdyz nikt mi ostatnio nie pomógł a ta sprawa mnie martwi :( http://www.fotosik.p...7cbabc238c.html proszę o opinie gdyż chciałem pryskać na perz Agilem i nie wiem co robić czy w tej sytuacji podzielić dawkę na dwie czy na raz to opryskać czy poczekać jeszcze trochę bo cały czas sucho nic nie pada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 13:22
  •  

#822 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2011 - 06:14

Opryski rzepaku i innych oleistych

Dołączam się do pytania lukas21 bo chcę prysnąć Toprexem rzepak ma 4-6 liści nawet 7, mam też siarczan magnezu także prosze o odpowiedz, i jeszcze jedno pryskałem wczoraj Agilem przeciw samosiewom i perzowi jak nic nie zaobserwuje żadnych niekorzystnych zmian to moge wjezdżać z TOPREXEM w tym tygodniu?

Ile kosztuje litr Toprexu?

Topreź coś koło 100zł +/- możesz wiezdzać już dziś. Nic się rzepakowi nie stanie.

RAFTO@ To są objawy jakichś szkodników. Aby nie podnosić kosztów zostaw rzepak, zimą i tak liście obumrą.

#823 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 13:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Litr Toprexu kosztuje 250zł
Trend is your friend

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1250 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 wrzesień 2011 - 18:45

Opryski rzepaku i innych oleistych to cos drogo ten Agil Cie wyniósł. Ja płaciłem 105zł/ltr przeciw perzowi dawałem górną dawke czyli 1,5 litra/ha, 3 dni po oprysku i nic na rzepaku nie zauwazyłem.

Dzięki bardzo koledzy, tak mnie powiedzieli 238zł/litr niby ale nie wiadomo jak przyjdzie dostawa bo musze poczekać, pewnie koło 250 jak piszesz a Siarczanu Magnezu dam tyle ile zalecaja na worku może mniej, bo zauwazyłem przebarwienia niektórych liści, bladozielone w środku miedzy nerwami.

Edytowany przez proxy8441, 26 wrzesień 2011 - 18:50.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#825 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 26 wrzesień 2011 - 19:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Kto ma doświadczenie z jesiennym skracaniem rzepaku tzn żeby uzyskać efekt obniżenie się tego stożka wzrostu najlepiej dać tebukonazol, toprex, carambe ? a może antywylegacz płynny ? opłaca się tyle kasy wydawać na toprex?

#826 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2011 - 20:06

Opryski rzepaku i innych oleistych Daj najzwyklejszy środek zawierający Tebunakazol. Wyjdzie najtaniej i efekt podobny jak Toprexem

#827 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1250 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 20:06

Opryski rzepaku i innych oleistych center dobre pytanie czekam również na odpowiedzi.

A to preparat zawierający Tebukonazol np Tebu to równiez regulator wzrostu?

Edytowany przez proxy8441, 26 wrzesień 2011 - 20:08.

#828 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 20:36

Opryski rzepaku i innych oleistych Niby nie ale każdy grzybobójczy w rzepaku jest regulatorem praktycznie.

#829 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1250 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 20:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Aha to ciekawe. A Horizon niby 116zł/litr mi powiedzieli. Przy dawce 0,75l/ha wychodzi drożej niz Toprex.

#830 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 26 wrzesień 2011 - 21:19

Opryski rzepaku i innych oleistych ok chyba dam właśnie tebukonazol i spokój;) a wystarczy HubertOjdana 0,75 ? kiedyś coś czytałem że ok 100ml tebu na jeden liść tak ?

Edytowany przez center, 26 wrzesień 2011 - 21:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 22:41

Opryski rzepaku i innych oleistych a co z robalami? Słyszałem że można jesienią stosować bi 58 nowy jak jest ze skutecznością?
Zastanawiam się jakim insektycydem pryskać aby było mozliwie tanio i zarazem skutecznie. Nie wiem czy sam dursban wystarczy? czy może dodać do niego 100ml cypermetryny , lub wystarczy sam bi 58 nowy a może jakiś inny skuteczny?

#832 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 wrzesień 2011 - 11:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Po co pryskać na robale skoro liście i tak po zimię będą nowe ? Dodatkowe koszta .....

0,75L/ha powinno wystarczyć, ja dawałem 1l/ha na odmianach które miały ponad 6 liści

#833 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 wrzesień 2011 - 12:50

Opryski rzepaku i innych oleistych No na robale szkoda pryskac bo liscie obumra zima i tak :D Zgadzam sie hubert z toba u mnie tez cos gryzie liscie ale olewam bo szkoda kasy

#834 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 13:17

Opryski rzepaku i innych oleistych a jak zacznie wpierdzielać korzenie albo łodygę

#835 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1250 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 14:49

Opryski rzepaku i innych oleistych ja czekam z niecierpliwością na Toprex duzo rzepaku nie mam wiec spróbuje, zauważyłem jednego Gnatarza na plantacji, moge dodac Siarczanu Magnezu do wspomnianego specyfiku?

#836 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 19:26

Opryski rzepaku i innych oleistych bardzo pomysłowo chłopcy tylko bić brawo!!! :) olewać robale jesienią bo liście obumrą a to jakaś nowa ekologiczna metoda walki z nimi tak?????? Słyszeliście kiedykolwiek w życiu o takim szkodniku jesienny rzepaku jak chowacz galasówek??????????? który wgryza się jesienią w korzenie i szyjki korzeniowe tworząc galasy i (takie narośla) i w nich składa larwy które wylęgają się wiosną i żywią się w łodydze..... te suche łodygi po zbiorze rzepaku to po części efekt chorób a po części chowacza galasówka....

no ale przecież robale można olać bo liście zginą:)

#837 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 19:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam. Opryskałem dziś część mojej plantacji (doświadczalnie) Toprexem + mikroelementy i po około 2 godzinach spadł deszcz.... niewielki (nawet kałuży nie było) ale jednak... czy środek zadziała? Jakie są wasze doświadczenia w takim przypadku?

#838 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 11:08

Opryski rzepaku i innych oleistych na etykiecie powinno być podane ile godzin musi nie padać aby srodek zadziałał

#839 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 28 wrzesień 2011 - 11:27

Opryski rzepaku i innych oleistych to moj rzepak bellvue inne odminy trochę mniejsze rzepak dostał ostatnio 0,5 l bI 58 , o.8l środka zawierającego tebukonazol plus o,3 stabilanu i tak rośnie niesamowicie chyba już niczym sie go nie zatrzyma
http://www.fotosik.p...a6ffe670a6.html
http://www.fotosik.p...362be903c6.html
http://www.fotosik.p...9ae457f721.html

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 13:41

Opryski rzepaku i innych oleistych czy do takiej mieszaniny(tebu+odżywki wieloskładnik + bor) można dać 0,5 litra bi 58 nowy? bo na kawałek mi dursbanu zbraknie
rzeapk jest trochę duży i nie wiem czy samo tebu starczy czy można domieszać zwykłego antywylegacza w jakiejś małej dawce np 0,2 l??