Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#7981 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 07:39

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja kilka dni temu pryskalem peneralem na zamosiewy w pelnej dawce, na nakladkach juz podpala pszenice. Wczoraj na wieczor poszedl navigator w dawce 0.33 z adiuwantem, bo strasznie sucho, ale chwasty tez moga juz przeskoczyć faze. Niestety rzepak wyrosniety miejscami, gdzieniegdzie dopiero wychodzi. Lipa straszna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 09:53
  •  

#7982 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 07:54

Opryski rzepaku i innych oleistych To jak wychodzi nie boisz sie ze go przypali oprysk o u mnie tez nie równo wschodzi jeden juz ma liście a drugi dopiero wylazi a samosiewy rosna

#7983 Share zxcvbnmR

zxcvbnmR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 08:16

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam.Mam takie pytanie.Czy mogę pryskać dziś rzepak caryx 0,5 l + tebu 0,5l gdy większość ma 4 liście ale zdarza się też taki po 3 i czy gdy będzie sucho jeszcze przez pewnie tydzień to nic się nie stanie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7984 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 15:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie rzepak ma 3-4 liscie a nawet zdarzaja sie juz 5 i chcialbym go potraktowac 0.3l Toprex + 1l Leopard + Dursban tylko ze ciagle upaly zapowiadaja.. Wilgosc w glebie jeszcze jest bo sialem przed deszczami ale czy te upaly nie szkodza??

#7985 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 15:25

Jakie odżywki polecacie na jesień dać rzepakowi . 

#7986 Share loquito

loquito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 15:29

Jeśli chodzi o mikroelementy to połączenie Rapsin + Bormax wydaje się być fajne. 

#7987 Share jaro330

jaro330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 10 wrzesień 2016 - 16:06

panowie dzis zauwazyłem od spodu liscia tak jakby meszke co to za gad jest;p

#7988 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 17:21

d

Edytowany przez lambogrand, 10 wrzesień 2016 - 17:34.

#7989 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 19:29

Czym zwalczyć rzodkiew świrzepe w rzepaku oprysk zaraz po siewie command +metazanex,po wschodach rzepaku myslałem że dwa pasy przez całe pole tak gęsto rzepak zasiałem i cos mi się to nie podobało (prosze sie nie śmiac pierwszy raz uprawiam rzepak)a tu się okazało że to wysyp tej rzodkwi ,rzodkiew jest przebarwiona od oprysku ale niestety jej nie zniszczyło

#7990 Share asmodan28

asmodan28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:04

Opryski rzepaku i innych oleistych [quote name="milanreal1" post="1865801" timestamp="1473450276"]

Najlepiej navigator dodać 0,25l/ha.[/
milanreal1
Dzięki za info. Ma jeszcze jedno pytanie. Poprosiłem przedstawiciela aby minzostawil zapobiegawczo coś na smietke. Zostawił Titan 100EW. Ale tam o smietke nic nie pisze. Pisze , ze na słodyszka i chowacza. Substancja czynna to zeta-cypermetryna( związek z grupy pyretroidów). I nie wiem czy ten środek ok czy minzostawil wcisnął. Co owym sadzisz ? A może masz jakiś sprawdzony środek na ta smietke a ten zostawię na słodyszka...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7991 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:18

na śµietke bodaj nie ma zadnych zarejestrowanych substancji, wiec nic dziwnego, ze nie ma w etykiecie.

jak sobie na lewo nie zaprawiłeś nasion, to teraz tylko zostaje ci polowanie na te latające muchówki, ktore znosza jaja i je powinien ten titan załatwiac (ale pamietaj, ze on działa tylko ponizej 20 stopni o ile dobrze kojarze, weic na obecne upaly raczej lipa.

#7992 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:38

tylko że zwalczanie tego dziadostwa cypermetryną to trochę jak walka z wiatrakami. Co z tego że tanie jak żeby były jakieś efekty to trzeba by tym leciec co 2 dni. Najlepszy na śmietkę w chwili obecnej to coś w stylu Dursbanu/Nurelle D albo i nawet BI 58 Nowy. nie ma się co bawić z tym.

Wiem, że nic nie wiem.

#7993 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:42

jak juz ktoś by chciał pryskac BI58/Danadimem, to jeżdzijcie tylko wieczorem, ale jeszcze przed dużą rosą.

Ta substancja czynna strasznie nie lubi słońca i pryskanie w ciepły, słoneczny dzień jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Ot po prostu nie zadziała.

#7994 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:48

Czym zwalczyć rzodkiew świrzepe w rzepaku oprysk zaraz po siewie command +metazanex,po wschodach rzepaku myslałem że dwa pasy przez całe pole tak gęsto rzepak zasiałem i cos mi się to nie podobało (prosze sie nie śmiac pierwszy raz uprawiam rzepak)a tu się okazało że to wysyp tej rzodkwi ,rzodkiew jest przebarwiona od oprysku ale niestety jej nie zniszczyło

Salsa, zwalcza rzodkiew świrzepę w 50%, tez mam to dziadostwo na polu i będę tym pryskał. Przedwschodowo tylko dimetachlor jest skuteczny. Łącze się w bólu bo ten chwast jest masakryczny...

#7995 Share Pegaz3512

Pegaz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:56

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak zrobię caryxem to mogę na drugi dzień zrobić nawigatorem?

#7996 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 21:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Mam srodek Elegant (chizalofop-P-etylu) w jakiej fazie jechac perz 4 liscie? Ktos praktykowal najlepszy moment

#7997 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 21:54

tylko że zwalczanie tego dziadostwa cypermetryną to trochę jak walka z wiatrakami. Co z tego że tanie jak żeby były jakieś efekty to trzeba by tym leciec co 2 dni. Najlepszy na śmietkę w chwili obecnej to coś w stylu Dursbanu/Nurelle D albo i nawet BI 58 Nowy. nie ma się co bawić z tym.

a co da dursban czy bi 58 jak muchówka nie gryzie rzepaku tylko składa jaja z których larwy podgryzają korzeń . zwalczą jedynie aktualnie nalatujące muchówki, a do tego wystarczy zwykły pyretoid

#7998 Share Copacabana

Copacabana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 09:40

Wszystko zależy od pogody jesienią i mroźności zimy. Ja zeszłego roku siałem rzepak 03 września, czekając  na deszcz.  Zawsze  chciałbym  miec taki plon rzepaku jak tego roku.  

Zeszłego roku była okropna susza.
Posiałeś 3 września i miałeś dobry plon. Żeby tak każdy rolnik szedł z duchem czasu i dostosowywał swoją uprawę do zmieniającej się aury. Obecnie mamy minimum 2 -3 tygodnie cieplejszych dni niż jeszcze 30 lat temu nasi rodzice.

Rolnik nie szuka żony.

#7999 Share poderwa

poderwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:mechanizator-ślusarstwo

Napisany 11 wrzesień 2016 - 10:29

na śµietke bodaj nie ma zadnych zarejestrowanych substancji, wiec nic dziwnego, ze nie ma w etykiecie.

jak sobie na lewo nie zaprawiłeś nasion, to teraz tylko zostaje ci polowanie na te latające muchówki, ktore znosza jaja i je powinien ten titan załatwiac (ale pamietaj, ze on działa tylko ponizej 20 stopni o ile dobrze kojarze, weic na obecne upaly raczej lipa.

Witam! Jak się nazywa ten złoty środek na zaprawianie,bo ja zaprawiałem kochinorem,i liście od spodu są uszkadzane przez tę szmietke .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8000 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 11 wrzesień 2016 - 11:45

Czy navigator 0,3 + metezanex 1,5 zadziałają dobrze w tych upałach ? planuję jutro wieczorem oprysk bo rzepak zaczyna uciekać już 3-4liście, chwasty również rosną, a na deszcz się nie ma... 

ZETOR Team !!!