Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8781 odpowiedzi na ten temat

#7941 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 10:36

Teraz chcą glifosat a pózniej to już wszystko . Tyle problemów przez tą zaprawe że teraz by trzeba było jak piszecie co 6 dni lecieć z insektydem i co tu za ekologia . Mam gdzieś tą ekologie ich . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 09:53
  •  

#7942 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 10:48

Tą ich ekologie to wszyscy chyba mają gdzieś bo w okolicy nie znam nikogo kto by jakichś zapraw nie stosował.

#7943 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 wrzesień 2016 - 12:42

pewnie było ale czy można mieszać labrador/targa/gramman 05EC z cypermetryną lub chloropiryfosem?

W sumie czas prysnąć od samosiewów i chcę dodać coś od robactwa.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7944 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 14:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Toprex 0.3l + Fusilade Forte 0.66l + Dursban moge zrobic taka mieszanke???

#7945 Share kubamako66

kubamako66

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 18:04

Wczoraj pryskałem rzepak navigator i rapsan od 2 liścienncyh i mam takie pytanie kiedy mogę pryskać od jednoliściennych ile musi być przerwy miedzy tym i 2 zabiegami bo miejscami samosiewy są już większe od rzepaku i wyciągają tylko wodę i składniki pokarmowe z ziemi ? dodam że rzepak ma już po 5- miejscami 6 liści a miejscami dopiero 4 liście 

#7946 Share tofil

tofil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 20:53

pewnie było ale czy można mieszać labrador/targa/gramman 05EC z cypermetryną lub chloropiryfosem?

W sumie czas prysnąć od samosiewów i chcę dodać coś od robactwa.

Lablador z jakiś pyryfosem  wal śmiało

#7947 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 21:10

Witam wczoraj wystawiłem naczynie koło południa teraz byłem zobaczyć około 70 much to chyba śmietka rzepak ma 1-2 liście właściwe kiedy go opryskać i czym żeby mieć chwilę spokoju i ochroniony rzepak ???

zólte naczynie z woda z plynem do naczyn tak ?

#7948 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 21:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Jezeli nasiona zaprawione Actara badz czyms, kieedy zamierzacie profilaktyczny oprysk o ile bedziecie?

#7949 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 21:42

Wczoraj pryskałem rzepak navigator i rapsan od 2 liścienncyh i mam takie pytanie kiedy mogę pryskać od jednoliściennych ile musi być przerwy miedzy tym i 2 zabiegami bo miejscami samosiewy są już większe od rzepaku i wyciągają tylko wodę i składniki pokarmowe z ziemi ? dodam że rzepak ma już po 5- miejscami 6 liści a miejscami dopiero 4 liście 

3 dni i można jechać, u mnie 50% rolników daje dwuliścienne i jednoliścienne w jednej beczce i jakoś przechodzi, ale trochę strach jak dla mnie....

#7950 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 22:42

zólte naczynie z woda z plynem do naczyn tak ?

tak doładnie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7951 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 07:02

Opryski rzepaku i innych oleistych We wtorek rozdziałem na rzepak ok 40kg N. Wczoraj pojechałem nawigator(0.3 L.)+ metazachlor(1.5 L.)+ lablador(1 L.) w sobotę planuje torpex+ bor+molibden+ alfacet. Po ostatnim deszczu rzepak rośnie w oczach już jest w fazie 3-4 lisci.

#7952 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 09:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak wam zazdroszczę dobrych wschodow u mnie drugi rok z rzędu katastrofalne problemy weszło mi może 10% czykam jeszcze kilka dni a jak nic nie wyjdzie zaprzegam siewnik..

#7953 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 09:26

We wtorek rozdziałem na rzepak ok 40kg N. Wczoraj pojechałem nawigator(0.3 L.)+ metazachlor(1.5 L.)+ lablador(1 L.) w sobotę planuje torpex+ bor+molibden+ alfacet. Po ostatnim deszczu rzepak rośnie w oczach już jest w fazie 3-4 lisci.

Ile liści ma rzepak ?

#7954 Share wojtek554

wojtek554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 09:27

We wtorek rozdziałem na rzepak ok 40kg N. Wczoraj pojechałem nawigator(0.3 L.)+ metazachlor(1.5 L.)+ lablador(1 L.) w sobotę planuje torpex+ bor+molibden+ alfacet. Po ostatnim deszczu rzepak rośnie w oczach już jest w fazie 3-4 lisci.

N w postaci RSM? Bo też planuje podać na dniach, ale nie wiem czy lepiej RSM, mocznik, czy saletra.

Edytowany przez wojtek554, 08 wrzesień 2016 - 09:30.

#7955 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 09:45

Czy Orius + stabilan może być na skracanie rzepaku jesienią czy może lepiej caryx . Odmiana Dk exprit . 

#7956 Share slav

slav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 09:53

Jak wam zazdroszczę dobrych wschodow u mnie drugi rok z rzędu katastrofalne problemy weszło mi może 10% czykam jeszcze kilka dni a jak nic nie wyjdzie zaprzegam siewnik..

Też tak miałem, siałem 10-14 dni po orce , ziemia wysuszona i wschody były katastrofalne . W zeszłym roku już wiekszość siałem po świeżej orce tylko do tego potrzebny jest agregat z wałem przygniatajacym ziemie ( gumowy, packer) Jak masz tylko 1 ciagnik zdolny orać  i siać to wieczorem i noca orać a rano to siać  . Głębokość siewu 2 -3 cm wschody bajka :)  

Edytowany przez slav, 08 wrzesień 2016 - 09:54.

#7957 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 12:36

@up

Bo teraz tylko siew bezpośrednio po orce, jak najszybciej zagęścić (wały lub cambell), uprawa i siew lub  bezorkowo (po 300-350 zł za ha biorą usługę).

Jezeli nasiona zaprawione Actara badz czyms, kieedy zamierzacie profilaktyczny oprysk o ile bedziecie?

Zaprawa jest skuteczna od 2 do 3 tygodni, w zależności od opadów (im więcej opadów tym skuteczność się zmniejsza). Starcza to gdzieś do fazy 3-4 liści rzepaku. I od tego momentu proponuje monitorować plantacje żółtymi naczyniami i wykonać zabieg w razie zagrożenia a nie profilaktycznie.

N w postaci RSM? Bo też planuje podać na dniach, ale nie wiem czy lepiej RSM, mocznik, czy saletra.

Nie zaleca się stosowanie RSM na rosnący rzepak bo jest wrażliwy na taka formę nawożenia aż do 6 liścia, wiec albo przedsiewnie rozlać lub bezpośrednio po siewie wraz z herbicydami lub osobno ale przed wschodami. Teraz pozostaje tylko saletra lub saletrosan na suche rośliny.

#7958 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 13:10

Czy Orius + stabilan może być na skracanie rzepaku jesienią czy może lepiej caryx . Odmiana Dk exprit .

Ja bym dał sam orius a na wiosnę caryx plus orius, exprit jest to następca exstorma i jakoś gigantycznie wysoki nie rośnie

#7959 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 13:58

@up

Bo teraz tylko siew bezpośrednio po orce, jak najszybciej zagęścić (wały lub cambell), uprawa i siew lub  bezorkowo (po 300-350 zł za ha biorą usługę).

Zaprawa jest skuteczna od 2 do 3 tygodni, w zależności od opadów (im więcej opadów tym skuteczność się zmniejsza). Starcza to gdzieś do fazy 3-4 liści rzepaku. I od tego momentu proponuje monitorować plantacje żółtymi naczyniami i wykonać zabieg w razie zagrożenia a nie profilaktycznie.

Nie zaleca się stosowanie RSM na rosnący rzepak bo jest wrażliwy na taka formę nawożenia aż do 6 liścia, wiec albo przedsiewnie rozlać lub bezpośrednio po siewie wraz z herbicydami lub osobno ale przed wschodami. Teraz pozostaje tylko saletra lub saletrosan na suche rośliny.

Jakie środki polecasz, które działają przez dłuższy czas niż działanie kontaktowe (to miałem na myśli profilaktyka, może nie do końca trafne ale ...)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7960 Share tomektroszynski

tomektroszynski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 15:15

Jakie środki polecasz, które działają przez dłuższy czas niż działanie kontaktowe (to miałem na myśli profilaktyka, może nie do końca trafne ale ...)?

Chloropiryfos:

Cyren 480 EC;

• Dursban 480 EC;
  • Jetban 480 EC;
  • Klon 480 EC;
  • Kloń 48 EC;
  • Owadofos Extra 480 EC;
  • Pyrinex Supreme 262 ZW;
  • Pyrisimex 480 EC;
  • Pyrinex 480 EC;
  • Nurelle D 550 EC;
  • Klon Max 550 EC;