Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#7861 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 01 wrzesień 2016 - 20:04

Czemu nie jesteś zwolennikiem ccc w rzepaku ? zauważyłeś jakieś wady stosowania ccc ??

osobiście myśle nad tebu + ccc Troche tańsza opcja od caryxa tylko zastanawiam sie jakie dawki

stosowałem kiedyś ccc w rzepaku i efekt mnie nie powalił, może akurat trafiłem na taki sezon, ale ogólnie uważam że ccc tak jakby bardziej wpływa na cały pokrój rośliny hamuje rozwój liści, stożka, korzeni, poprostu hamuje całą roślinę. A jak dla mnie to najbardziej zależy mi na wyłącznie zahamowaniu stożka.

Ale to tylko moje spostrzeżenia

losktos  caryx+tebu nie wchodzi w grę bo już kupiony toprex i nie wiem czy dać wcześniej przed wyjazdem. Wyjazd mam 11.09 czy po powrocie 29.09. Byłem dzisiaj na polu to jeszcze gdzie nie gdzie wschodzi a był siany 18.08( większość ładnie wykształconych),  jest jeszcze dużo samosiewów zbóż, przydało by się jej opryskać ale wydaje mi się że to jeszcze za wcześnie. Może coś mi podpowiesz jak by było dobrze zrobić.

do 11 to jeszcze wiele może się zmienić. W sumie w czechach toprex ma rejestracje od pierwszej pary liści także negatywnych skutków raczej nie powinno być. Z drugiej strony tak wczesne stosowanie też nie jest do końca dobre (większość substancji pada na ziemie zamiast na liście, zarówno czasowo jak i pod względem ilości substancji skraca/zmniejsza się działanie substancji fungicydowych przez co w okresie infekcji możemy pozostać bez ochrony a właśnie to jest najważniejsze w tym zabiegu)

Do fazy 5-6 liści jeszcze śmiało możesz jechać solo toprexem, efekt regulacyjny będzie może nieco słabszy ale powinien sobie poradzić. Ewentualnie jeżeli jesień okaże się długa i ciepła a rzepak będzie gonił to można pokusić się o "poprawkę" chociażby samym tebukonazolem.

Ciekawym rozwiązaniem mogłoby okazać się dołożenie do toprexu, chlorku mepikwatu (substancji typowo regulatorowej z caryxu) Ale nie stosowałem takiego wynalazku także nie wypowiem sie.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 01:19
  •  

#7862 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 20:06

stosował ktoś z was taki nawóz do nasienny http://www.timacagro...a_pinkstart.pdf

#7863 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 20:21

koledzy takie pytanko opryskalismy rzepak zaraz po siewie opryskiem metazanex 500 sc  i navigator 360 sl  a teraz w rzepaku samosiewy sa ? czy ten oprysk od samosiewów nie był ? czym trzeba bedzie opryskac te samosiewy ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7864 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 20:23

Pryskać Toprexem z amonowym octanem cynku wtedy działanie bardzo mocne.Bynajmniej u mnie tak mi na jesieni ścieło rzepak że wiosną nie chciał wystartować.

Niestety mam problem bo po sianiu rzepaku w nocy poszedł bardzo mocny deszcz i zaklepal pole, powschodziło i z 30%, teraz czekam co dalej.

Nawigator i metazanex nie bierze samosiewów, musisz osobno pryskać.

#7865 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 20:26

ahas ok dzieki wielkie . a deszcz sklepał ci pole a przypadkeim nie walowałes po siewie ? czy sam deszcz tak zbił glebe

#7866 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 20:36

Nie wałowałem, ale kawałem po deszczu powalowałem to powschodził, bo wał tak jakby zabronował, rozkruszył ziemię.

Lało od razu  mocno ulewa jak cholera.To co posiałem po agregacie po deszczu fajnie wschodzi.

Na razie czekam na deszcz. Może jutro spróbuję powałować kawałek,  zobaczę co się będzie robić.

#7867 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 20:39

u cb deszcz a u nas susza na calego orac nawet nie idzie . A rzepak od samosiewow zboz czym pryskac i keidy ?

#7868 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 20:45

U  mnie też susza, tylko w 20-08 wlało z 20 litrów.

#7869 Share popo73

popo73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 20:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Pryskał ktoś actarą na robale w rzepaky?

#7870 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 21:09

na jakie robale i w jakiej fazie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7871 Share michalsoft

michalsoft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 21:11

ja w tym roku stosowałem pierwszy raz

#7872 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 01 wrzesień 2016 - 21:33

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie czy ktoś stosował salse75wg z metazanexem
Albo galerą?Co myślicie o takim mixie?

Edytowany przez Pietras892, 01 wrzesień 2016 - 21:57.

#7873 Share yaroslaw

yaroslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 10:19

Rzepak posiany 25 -08 można powiedzieć że  już rządki  widać  zaczyna się  walka  z robactwem  i aż się boję  bo po obu stronach  plantacje samosiewów  rzepaku ubiegłorocznego  więc  wylęgarnie szkodników  za miedzą !  Macie  jakieś sprawdzone ( mieszanki ) środki  , kolejność  i dawki ? Myślę  że po niedzieli trzeba  będzie zacząć  od pchełki a  za tydzień  śmietka  - chyba  namiot  na środku pola rozstawię   żeby  sprawdzać  co  się na liściach pojawia   a  przy okazji sarny będę  płoszyć .

#7874 Share Pegaz3512

Pegaz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 10:30

Opryski rzepaku i innych oleistych Kiedy najlepiej zastosować Caryx rzepak zasiany 20 sierpień ?

#7875 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 20:28

Rzepak posiany 25 -08 można powiedzieć że  już rządki  widać  zaczyna się  walka  z robactwem  i aż się boję  bo po obu stronach  plantacje samosiewów  rzepaku ubiegłorocznego  więc  wylęgarnie szkodników  za miedzą !  Macie  jakieś sprawdzone ( mieszanki ) środki  , kolejność  i dawki ? Myślę  że po niedzieli trzeba  będzie zacząć  od pchełki a  za tydzień  śmietka  - chyba  namiot  na środku pola rozstawię   żeby  sprawdzać  co  się na liściach pojawia   a  przy okazji sarny będę  płoszyć .

pchelka to u mnie jest juz chyba rzepak jeszcze niepowschodizl porzadnie a juz widze dziurki wygryzione w rzepaku jaki oprysk by szedl na pchelke ?

#7876 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 03 wrzesień 2016 - 05:44

Witam ,rzepak po oprysku metazanex +comand na jednym kawałku zrobił się żółty ,to znaczy wewnętrzne liscie ,obydwa pola pryskane zaraz po siewie na jednym nic się nie dzieje a na drugim przebarwienia ,dodam że rzepak nie usycha,czy obfity deszcz 2 dni po oprysku miał znaczenie i czy rzepakowi nic nie będzie?2 litry metazanexu i 0\15 comandu 

#7877 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 03 wrzesień 2016 - 06:31

Właśnie duże opady deszczu mają na to wpływ ze chlomazon przebarwia rzepak.Nie ma to wpływu na plon rzepaku

#7878 Share szymoluk

szymoluk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 03 wrzesień 2016 - 06:47

moje pytanie do was, czy samosiewy bobiku sa do zwalczenia w uprawie rzepaku ? jakie substancje bądz nazwy oprysku wchodzą w grę ? rzepak posiany zaraz po skoszeniu bobiku w dosc gleboka orke ale jak wiadomo bobik kielkuje i wychodzi skad chce :)

#7879 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 wrzesień 2016 - 07:09

Jaki środek na samosiewy wychodzi cenowo najkorzystniej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7880 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 03 wrzesień 2016 - 08:22

moje pytanie do was, czy samosiewy bobiku sa do zwalczenia w uprawie rzepaku ? jakie substancje bądz nazwy oprysku wchodzą w grę ? rzepak posiany zaraz po skoszeniu bobiku w dosc gleboka orke ale jak wiadomo bobik kielkuje i wychodzi skad chce :)

Zacznijcie Wy wkońcu trochę czytać. Było już na ten temat pytanie.

Nawigator.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed