Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#761 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 08 wrzesień 2011 - 16:50

Opryski rzepaku i innych oleistych toprex coś koło 200 zł może więcej trochę nie wiem ja tam zostawiam sobie toprex na wiosnę teraz polecę jakimś tebukonazolem których na rynku pełno

thug dziekuje bardzo a teraz które z nich są najefektywniejsze a zarazem w przystepnej cenie?
przeważnie pryskam przeciw samosiewom w 3 dekadzie września, najlepsza skuteczność, chyba że wystepuje perz to czekam do 1-2 dekady października. W zeszłym roku szedł Graman pieknieposkutkował na samosiewy jak i perz.

wszystkie działają prawidłowo w odpowiednich dawkach chociaz ja prawie zawsze stosuje Agil chociaz cenowo nie wychodzi najlepiej chyba najtańszy z tych co wymieniłem to pantera i leopard

Edytowany przez thug, 08 wrzesień 2011 - 16:55.

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 15:47
  •  

#762 Share maneus

maneus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 06:51

To jak pięknie poskutkował to nad czym się zastanawiać :rolleyes: A ja mam takie pytanie-czy kombinacja Navigator + Metaz może jeszcze być stosowana? Tzn rzepak ma juz 4 i więcej liści a kurde nie ma kiedy wjechać w pole bo ciągle nie pogoda na oprysk-czy nie zaszkodzę rzepakowi w późniejszej fazie?

Możesz zastosować, ale trzeba się zastanowić nad skutecznością - jeśli Ci chwaściory wybujały :)

Jeśli chodzi o tanie graminicydy dorzucę jeszcze Labrador. Chyba wychodzi najtaniej. ok 31zł /1l w 10l.

A z innej beczki - poza Agilem to generyki Targi. Najdziwniejsze, że Targa Super 05 EC ma w etykiecie zwalczenie samosiewów zbóż w dawce 0.75-1l, a te odpowiedniki nawet 1,5l. Przy 1,5l generyku cena wychodzi praktycznie jak 0,75 Targi :)

No i oczywiście można na wszystkich jest uwaga, że można obniżyć dawki o 20-25% przy stosowaniu wspomagaczy olejowych. Do 10-litrowej Targi dorzucają za kilka zł 10l Atpolanu.

#763 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 11:40

Opryski rzepaku i innych oleistych THUG ale na wiosnę Toprexu trzeba użyć trochę więcej niż teraz!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 12:38

THUG ale na wiosnę Toprexu trzeba użyć trochę więcej niż teraz!

myśle ze Toprex będzie bardziej przydatnym fungicydem na wiosnę a na jeśień spokojnie wystarczy jakiś tebukonazol

Thug

#765 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 09:01

Opryski rzepaku i innych oleistych A moge jednego dnia popryskac GRAMMANEN w dawce dwa i pol litra na ha a nastepnego fungicydem z insektycydem? CHyba ze moge wszystko razem zmieszac i wykonac tylko jeden oprysk co by mi lepiej pasowalo ale chyba nie powinno sie mieszac razem!

#766 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 10:18

A moge jednego dnia popryskac GRAMMANEN w dawce dwa i pol litra na ha a nastepnego fungicydem z insektycydem? CHyba ze moge wszystko razem zmieszac i wykonac tylko jeden oprysk co by mi lepiej pasowalo ale chyba nie powinno sie mieszac razem!

To już pryskacie na robaki ?? :o na jakie ??

Edytowany przez rafto, 11 wrzesień 2011 - 10:20.

#767 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 15:39

Opryski rzepaku i innych oleistych no chyba troche za szybko ale w jednym miejscu znalazlem na lisciu od spodu jakas larwe i byl troche podgryziony!. a tak pozatym to bede pryskal za tydzien napewno grammanem. Nie wiem czy bedzie rzepak wystarczajaco duzy na fungicyd.A jakim insektycydem zwykle prskacie i jaki koszt na ha?

#768 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 19:09

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy ktos mi powie czy można pryskac rzepak na samosiewy po 3 tygodniach od siewu rzepaku dodam ze jest bardzo nie równy bo był siany na ciężkiej ziemi i są bardzo nie równe wschody jeden ma 6 liści a niektóry dopiero wschodzi ale chcę popryskać bo jest dość dużo pszenicy

#769 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 21:33

Opryski rzepaku i innych oleistych rzepak mam w fazie 4 liści, 6 dni temu poszedł navigator + metaz,
za dwa dni planuje dać 0,2 tebu + 0,5 ekosolu B
w przyszłą sobotę 0,7 leoparda + 0,5 ekosolu B
i za dwa- trzy tygodnie 0,5 tebu + 1,5 ekosolu R
co myślicie nad takim rozkładem, co by można zmienić może dać najpierw leopard a później tebu

#770 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 23:09

Opryski rzepaku i innych oleistych Moim zdaniem pierwszy leopard a potem tebu.
Też mam odżywke z borem i jeszcze nie pryskałem od samosiewów i grzyba, Mogę np. pojechać najpierw chwasty + odżywka a po kilku dniach grzyb + odżywka
Nie zaszkodzi to rzepakowi? odżywki mam solubor, ekolist wieloskładnikowy i adob Bor
Mogę zmieszać np Tebu albo oriusa z alphatop lub cyperkil i czy lepiej dać dursban do pyretroidów

Edytowany przez FisKars, 12 wrzesień 2011 - 12:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 21:27

Opryski rzepaku i innych oleistych więc herbicydów czyli środków na chwasty nie powinno się mieszać z niczym innym chyba ze z adiuwantem natomiast fungicydy czyli grzybobójcze jak najbardziej dodaj odżywkę i owadobójczy ja tam dodaje dursban zawsze zadziała trochę doglebowo

Edytowany przez thug, 12 wrzesień 2011 - 21:29.

Thug

#772 Share hibertusik

hibertusik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 10:24

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam czy ktoś pryskał LONTRELEM + nawozy dolistne,rzepak nierówny jedn wschodzi a inne mają po dwa liśćie(strasznie sucho).Chodzi mi o to czy ktoś praktykował lontrel z nawozami dolistnymi.Na etykiecie pisze by nie dodawać.Ale ja chwastoxami zawsze pryskam oziminy na wiosnę z nawozami dolisnymi.

#773 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 17:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak zawsze pryskałeś to pryskaj dalej.
Niektórym to nie opłaca się nic tłumaczyć.

#774 Share koko93

koko93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 06:41

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosowaliście może środek na samosiewy w rzepaku ELEGANT.Czy to jest dobry środek?

#775 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 06:49

Opryski rzepaku i innych oleistych elegant zawiera tę samą substancję czynną co np Targa wiec będzie działał

Thug

#776 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 14 wrzesień 2011 - 06:52

Opryski rzepaku i innych oleistych A, czym można opryskać malinę na dwuliścienne???

#777 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 10:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja stosowałem Elegant-samosiewy zwalczy przy dawce 0,7l/ha.

#778 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 17:54

Opryski rzepaku i innych oleistych Pilne, ma z zeszłego roku 6 lirów LABRADOR 05 EC i nic tam nie pisze o jesiennym stosowaniu czy można go stosować jesienią w dawce 1,5l na ha na samosiewy.

#779 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 20:00

Opryski rzepaku i innych oleistych zawiera substancję tę samą co popularna targa więc pewnie nie jest tylko zarejestrowana na jesienne opryski i pewnie zadziała w dawce niższej niż podałeś

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 20:40

Pilne, ma z zeszłego roku 6 lirów LABRADOR 05 EC i nic tam nie pisze o jesiennym stosowaniu czy można go stosować jesienią w dawce 1,5l na ha na samosiewy.

ja w tamtym roku stosowałem labradora na jeśień w dawce 0,75 l/ha

Edytowany przez FisKars, 14 wrzesień 2011 - 20:42.