Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#6401 Share Simon7

Simon7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 14:05

Witam , ciekawy temat choć w sumie co roku ten temat jest wałkowany co jest lepsze i skuteczniejsze. Może macie i  racje caryx jest drogi czy wart tych piniędzy sami to musicie ocenić co do toprexu nie jestem zwolennikiem stosowania go mysle, żę lepsze działanie wykazuję tilmor ale każdy może mieć swoich faworytów. Kolego "Koczas" czy mógłbym prosić o więcej zdjęć porównania Caryx & Toprex . Byłbym wdzięczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 20:16
  •  

#6402 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 15:34

Stosowałem te środki w zeszłym roku i nie mam zdjęć. Ja nic nie polecam, bo może wystarczy równie dobrze tebu z ccc, ale po prostu akurat u mnie różnica caryx a toprex była kolosalna. W tym roku nie mam rzepaku i nie mam problemu z caryxami, navigatorami itp...:)

#6403 Share Lewy410

Lewy410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo muzyka

Napisany 28 wrzesień 2015 - 17:18

witam czy mozna zmieszac wszystko na raz tj Metazanex Nawigator Leopard i Dursban czy na samosiewy opryskać osobno

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6404 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 28 wrzesień 2015 - 18:02

Witam , ciekawy temat choć w sumie co roku ten temat jest wałkowany co jest lepsze i skuteczniejsze. Może macie i  racje caryx jest drogi czy wart tych piniędzy sami to musicie ocenić co do toprexu nie jestem zwolennikiem stosowania go mysle, żę lepsze działanie wykazuję tilmor ale każdy może mieć swoich faworytów. Kolego "Koczas" czy mógłbym prosić o więcej zdjęć porównania Caryx & Toprex . Byłbym wdzięczny

porównywałem mieszanke Caryx + Tebu z Toprexem, fakt nie w tym samym sezonie ale coś mogę powiedzieć.

Toprex super działa jako fungicyd, słabiej jako regulator. Dla optymalnej regulacji trzeba go stosunkowo wcześnie zastosować (np. na 4 liście)

Caryx + Tebu - dobrze fungicydowo i dobrze regulatorowo. Mieszanka godna polecenia.

W rankingu środków stosowanych solo wyzej stawiałbym Toprex niż Caryx. Caryx to dla mnie typowy regulator, substancji fungicydowej jest tam nie wiele.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6405 Share monix

monix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 18:21

co lepiej  wstrzyma rzepak caryx czy toprex i w jakich dawkach

#6406 Share Simon7

Simon7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 18:22

Aha jak mówicie każdy ma swoje zdanie popularne są te mieszanki Caryx + Tebu mysle, że to jakiś kompromis. Wszystko zależy od pogody rosliny rosną nie ma presji chorób Caryx lepsze rozwiązanie bo działą bardziej jak mówisz regulująco. Większa presja chrób twierdzisz , że wolisz wtedy zastosować Toprex. Jak wiemy różnie bywa ze wschodami rzepaku w tamtym roku też były nierównomierne  po siewie w ciągu 3 dni spadło na moim terenie 40 litrów na metr i zbetonowało glebe, rzepak wygladał nieciekawie rzepaki w fazie od 2 do 5 liści , poleciałem Caryxem mniejszym roślinom to nie zaszkodziło , byłem zadowolony ze stanu plantacji

#6407 Share kramer

kramer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 18:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Losktos przy stosowaniu mieszaniny caryx + tebu jakie dawki obu środków uznajesz za wystarczające. Sam caryx dawałem swego czasu ma jesieni po litrze i było nieżle na wiosnę w tym roku jakby za bardzo go zdusiło przy tej samej dawce a tam gdzie był toprex bardziej mi się podobał efekt działania. Teraz mam dwa litry caryxu i myślę ile by dodać tebu żeby opryskać 3,4 ha rzepaku

#6408 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 18:25

Niby podobne masz oczywiście rację. Może działanie tych środków zależy poza warunkami itp np. od odmiany. Bo u ciebie widzę dwie odmiany, u mnie ta sama odmiana i pryskane to samo pole i ze 100 metrów było widać w październiku różnicę gdzie poszedł caryx a gdzie toprex. Zresztą te opinie caryx/toprex to podobnie jak moddus/medax. U jednego nie ma różnicy a inny wybierze tylko środek 1 albo środek 2.

Odmiana ma  duże znaczenie, każda odmiana może mieć inny pokrój.

Zaobserwowałem orząc po rzepaku na kawałek zabrakło i był dosiany inny i jeden był rozłożysty po ziemi a drugi dużo wyższy i krzaczasty.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6409 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 28 wrzesień 2015 - 18:43

Losktos przy stosowaniu mieszaniny caryx + tebu jakie dawki obu środków uznajesz za wystarczające. Sam caryx dawałem swego czasu ma jesieni po litrze i było nieżle na wiosnę w tym roku jakby za bardzo go zdusiło przy tej samej dawce a tam gdzie był toprex bardziej mi się podobał efekt działania. Teraz mam dwa litry caryxu i myślę ile by dodać tebu żeby opryskać 3,4 ha rzepaku

w ubiegłym roku dawałem 0,4 caryxu i 0,5 tebu i było wystarczajaco. Zabieg na 5-6 liści.

W tym roku raczej zastosuje Toprex ze względu na nierówne wschody. A właściwie to nie wiadomo co z tym rzepakiem będzie. Może i samym Tebem pojadę. Wszystko rozstrzygnie pogoda

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6410 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 18:54

Ja juz któryś rok stosuje caryx i tebukonazol w dawce po 0.5l/ha i efekty sa przyzwoite.W tym roku bedzie taki sam oprysk tylko sie zastanawiam czy nie dac dodatkowo CCC? Jak tak to w jakiej dawce? Powód taki ze rzepak bardzo szybko rośnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6411 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 19:10

witam czy mozna zmieszac wszystko na raz tj Metazanex Nawigator Leopard i Dursban czy na samosiewy opryskać osobno

przyłączam sie do pytania i liczę na szybką odp 

#6412 Share monix

monix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 19:49

umnie  rzepak rosnie szybko i musze podjac decyzje caryx czy toprex i w jakich dawkach rzepak zakrył pole

#6413 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 19:54

na szybko rosnący rzepak lepszy będzie caryx.

#6414 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 20:41

pryskać tebukonazolem przy takiej temperaturze czy czekać do weekendu bo dopiero wtedy ma się ocieplić, aktualnie ma 3-5 liści

#6415 Share WaldemarNowicki

WaldemarNowicki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 23:22

Mam pytanie czy można mieszać bor z siarką i do tego tebu plus ccc

#6416 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 07:45

Można tak mieszac,a  nawet powinno.

Pryskałem 8 dni temu na samosiewy 0,3 targi z Patronem Gold i wczoraj samosiewy już żółkną, rzepak w liścieniach i 4 liście miał, a  zero deszczu, sucho jak cholera,

#6417 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 12:32

A jak to jak większość ma 4-5 dużych liści a gdzie nie gdzie dopiero po deszczach małe wychodzą to czekać czy można pryskać na chwasty

#6418 Share wojtek554

wojtek554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 14:56

Opryski rzepaku i innych oleistych można

#6419 Share Lewy410

Lewy410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo muzyka

Napisany 29 wrzesień 2015 - 16:41

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy można zmieszać wszystko razem metazanex nawigator i na samosiewy leopard czy opryskac osobno czy będą jakieś skutki uboczne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6420 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 17:53

Powiem ci tylko tyle, że wujek pryskał takim samym zestawem tylko inna nazwa leoparda(chyba elegant ale nie jestem pewien) i nic się nie dzieje z rzepakiem. Ale nie traktuj tej wypowiedzi jako wyroczni.