Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#6161 Share Elunia0113

Elunia0113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Mam 26 lat, uwielbiam tańczyć i gotować, kocham zwierzęta, a moją pasją jest fotografowanie. Na co dzień prowadzę gospodarstwo rolne . Kontakt ze zwierzętami sprawia mi wiele radości.

Napisany 15 lipiec 2015 - 09:41

Pronap stosowaliśmy ale w dawce dzielonej. 2 litry porzedwschodowo pronap a potem Nawigator 0,2. elekt jest powalający, tak czystego rzepaku jeszcze nie mieliśmy. Od teraz tylko podwójne opryski bedziemy stosować. Może za tanio to nie wychodzi ale efekt piękny. No i u nas na mozajkowych glebach nie ma obawy że liście białe na piaskach się zrobią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 05:07
  •  

#6162 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 09:59

co ja mam zrobić jak 80 procent nasion jest już do koszenia a 20 jest dopiero zielonych? ;wiosna był herbicyd galera i po przypalało a tera sie te 20 procent odnowiło i niedawno z kwiatka wyszło .trzeba kosić za jakieś 5 dni 

#6163 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 lipiec 2015 - 10:56

to i tak ci niedojrzeje poleci za kombajn można rozważyć zastowanie jakiegoś dikwatu (reglone)

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6164 Share Mateusz19980916

Mateusz19980916

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 138 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 11:24

jeżeli masz na polu fiołka to rozważyłbym użycie navigatora
mieszanina devrinol plus naspar bardzo podobna do colzora plus metazanex w tej drugiej masz dodatkowo dimetachlor wzmocnienie na rumiany czyli stosujesz łącznie 4 subst czynne ale z drugie strony metazachlor od dimetachloru wiele się nie różni

A co jest bardziej uciążliwe w rzepaku, rumian czy fiołek? Bo ktoś pisał, że po navigatorze rumian nie został zwalczony.

Koczas, w jakiej fazie stosowałeś Devrinol z Nasparem? Rumian też Ci wyczyściło? Bo w opisie jednego i drugiego środka nic nie jest napisane o rumianie.

#6165 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 11:46

moim zdaniem rumian jest bardziej uciążliwy a to z tego względu żę jest bardzo konkurencyjny dla rzepaku w każdej fazie natomiast fiołek najbardziej we wczesnych fazach rozwojowych

ale powiem Ci że colzor trohchę fiołka hamuje

Thug

#6166 Share Mateusz19980916

Mateusz19980916

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 138 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 12:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Też mi się wydaje, że rumian gorszy. W takim razie albo colzor trio z metazanexem, albo devrinol z Nasparem. Metazanex chyba bardziej pasuje powschodowo, nie? Ja wolałbym po siewie ( ze względu na czas ).

#6167 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 13:50

kolego trochę żle rozumujesz  colzor równie dobrze możesz zastosować nasparem tu i tu masz metazachlor

musisz patrzeć na substancje czynne nie nazwy metazanex podałem tylko przykładowo

Edytowany przez thug, 15 lipiec 2015 - 13:51.

Thug

#6168 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 15 lipiec 2015 - 14:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Czyli co. Pronap do 3 dni po siewie a Navigator w fazie 4 liści? Jaki koszt tego ?

#6169 Share Mateusz19980916

Mateusz19980916

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 138 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 14:24

Opryski rzepaku i innych oleistych Pierwsze doswiadczenia z rzepakiem i śor na rzepak, także dopiero poznaje środki ;) Znalazłem fajną tabelę, Naspar trochę taniej wychodzi od matazanexu, a to praktycznie to samo.
Na 99% u mnie pójdzie Colzor Trio 1,8l + Naspar 1l. Dzięki kolego za pomoc, pozdrawiam.

#6170 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 14:40

co ja mam zrobić jak 80 procent nasion jest już do koszenia a 20 jest dopiero zielonych? ;wiosna był herbicyd galera i po przypalało a tera sie te 20 procent odnowiło i niedawno z kwiatka wyszło .trzeba kosić za jakieś 5 dni 

Takie są często skutki stosowania Galery w złym terminie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6171 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 16:26

A co jest bardziej uciążliwe w rzepaku, rumian czy fiołek? Bo ktoś pisał, że po navigatorze rumian nie został zwalczony.

Koczas, w jakiej fazie stosowałeś Devrinol z Nasparem? Rumian też Ci wyczyściło? Bo w opisie jednego i drugiego środka nic nie jest napisane o rumianie.

Zaraz po siewie leciałem tą mieszanką. W jakiejś tabelce z chemirolu katalogu było, że ta mieszanka bierze rumian polny a nie bierze rumianu pospolitego(ale w tych ich artykułach to czasem mocno naciągana ta wrażliwość chwastów) W każdym razie rumianu w polu nie mam, a fiołek na jesieni było widać tam gdzie rzepak nie powschodził, ale później został zagłuszony błyskawicznie przez rzepak sąsiadujący. Zdecydowanie gorszy jest rumian. Ten Colzor Trio siłą rzeczy musi być lepszy chyba od devrinolu top, bo jedna substancja więcej ale jak pole zadbane to jeśli wyjdzie SPORO taniej, możesz śmiało zaryzykować ten devrinol top i naspar.

#6172 Share Elunia0113

Elunia0113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Mam 26 lat, uwielbiam tańczyć i gotować, kocham zwierzęta, a moją pasją jest fotografowanie. Na co dzień prowadzę gospodarstwo rolne . Kontakt ze zwierzętami sprawia mi wiele radości.

Napisany 15 lipiec 2015 - 21:00

globus512- tak pronap przedwschodowo i nawigator pozniej w fazie 4 liścia. Patrząc po cenach w necie to wychodzi pronap 2 litry- 130zł plus nawigator 0,2l- 80zł. My w większej ilości i u stałego dostawcy mieliśmy napewno troche taniej, więc wyszło troche lżej dla kieszeni.

#6173 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 21:24

jak tam powiat złotów desykacje ktos zaczoł czy czekacie bo u mnie 70%  stronków jest żółtych a nasiona brązowe i chba jutro prysne ale zawsze mam dylemat czy czasem to nie zawczesnie

#6174 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 21:36

W tym roku będzie dostępny Nero 424 EC (chlomazon + petoksamid).

Odchwaszczanie mieszane (doglebowe + nalistne) jest dość dobre, ale... stosowanie chlomazonu na lekkiej glebie powoduje odbarwienia liści, na rędzinie (dawka 0,15l) przepuszcza przytulię- więc czy jest sens to go stosować? Metazachlor/Devrinol 1l (przedwschodowo) + Navigator 0,25l (2-4 liście) jak gleba wilgotna, jak bardzo sucho to warto przemyśleć połączenie tych 2 herbicydów w zastosowaniu powschodowym.

#6175 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 23:30

kolego a gdzie w nero działanie nalistne moim zdaniem jest to czysto doglebowy środek  petoksamid znamy miedzy innymi z odchwaszczania kuku np w preparacie sucessor

Pierwsze doswiadczenia z rzepakiem i śor na rzepak, także dopiero poznaje środki ;) Znalazłem fajną tabelę, Naspar trochę taniej wychodzi od matazanexu, a to praktycznie to samo.
Na 99% u mnie pójdzie Colzor Trio 1,8l + Naspar 1l. Dzięki kolego za pomoc, pozdrawiam.

możesz nawet na spokojnie podskoczyć do 2 litrów na colzorze jak ziemia średnia

Thug

#6176 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 23:37

A gdzie napisałem że Nero ma działanie nalistne? To miała być informacja, jakby ktoś jeszcze o nim nie wiedział. Z racji na występujący chlomazon stosuje się go wyłącznie doglebowo.

#6177 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 16 lipiec 2015 - 06:37

jak tam powiat złotów desykacje ktos zaczoł czy czekacie bo u mnie 70%  stronków jest żółtych a nasiona brązowe i chba jutro prysne ale zawsze mam dylemat czy czasem to nie zawczesnie

U mnie jeszcze dość mocno zielony , ale dochodzi równo więc raczej desykacje odpuszczę , przelecę tylko do okoła pole aby na uwrociach spalić ....

#6178 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 07:29

Michal225 a ty w jakim okresie pryskasz jaki masz odnośnik do terminu desykacji bo ja mam zawsze co do tego zawsze delemat

#6179 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 07:58

A gdzie napisałem że Nero ma działanie nalistne? To miała być informacja, jakby ktoś jeszcze o nim nie wiedział. Z racji na występujący chlomazon stosuje się go wyłącznie doglebowo.

"Odchwaszczanie mieszane (doglebowe + nalistne)"

to twoje słowa chyba że miałeś na myśłi ogólne stosowanie środków to sory

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6180 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 16 lipiec 2015 - 09:11

juras390 ja też zawsze mam z tym dylemat , ogólnie staram się trafic tak , jak większość nasion robi się już pomału czarna , a łuszczyny już brązowieją , lecz gdy je zegniesz to jeszcze nie pękają ....