Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8786 odpowiedzi na ten temat

#41 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 06 maj 2008 - 15:31

Opryski rzepaku i innych oleistych

No bo jak kwitnie to slodyszek jeszcze zapyla dodatkowo,ale podobno jak jest bardzo duze nasilenie slodyszka nawet w okresie kwitnienia to powinno sie popryskac.

Tak to troche dziwne ze słodyszkiem jest, przed kwitnieniem w czasie wykształcania się pąków kwiatostanowych słodyszek "żre" ten kwiat i może narobić bardzo wielu szkód (rola niepożyteczna), natomiast w okresie kwitnienia rzepaku słodyszek zapyla go (roal pożyteczna) :) Sie rozpisałem... :) (jednak coś się z lekcji wyniosło)... :)
Ale to temat o opryskach więc nie zmieniajmy tematu.

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 07:52
  •  

#42 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 maj 2008 - 18:06

Opryski rzepaku i innych oleistych dzisiaj skończyłem oprysk na grzyba bo płatki już zaczynają spadać a i rzepak pobije chyba rekord wysokości w tym roku na całkiem podniesionych
lancach było tylko 30 cm. nad łanem a w nierównościach jedna lanca szła juz w rzepaku :)
http://www.agrofoto....image62944.html

#43 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 07 maj 2008 - 09:01

Opryski rzepaku i innych oleistych Mam ludki takie pytanko. Wiecie gdzie można kupić Sumi-Alpha? bo obdzwoniłem wszystkie swoje firmy w okolicy i nie tylko. I lipa. Taki dobry środek a zarazem tani i nigdzie go nie ma :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają! zobacz »

•  

#44 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 07 maj 2008 - 13:46

Opryski rzepaku i innych oleistych a na co to srodek? i ile kosztuje?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#45 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 07 maj 2008 - 14:35

Opryski rzepaku i innych oleistych Jest to srodek owadobojczy,ile kosztuje to nie wiem bo dawno nie stosowałem.

#46 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 maj 2008 - 16:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Zuczek015 jaki oprysk stosowałes teraz na grzyba i ile kosztował??? no i czy faktycznie są znaczne różnice w wydajności po tym oprysku???

#47 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 07 maj 2008 - 19:14

Opryski rzepaku i innych oleistych Amistar 0,5l + Topsin 1l na 1ha = około 160 zł
rok temu stosowałem Amistar 0,8 i efekt był taki że rzepak był ładny średnia z pola 3,5 t /ha a dwa hektary których nie opryskałem wyłożył sie bo wdała się zgnilizna twardzikowa złamał sie na 30 cm od ziemi i było po plonie więc może nie ma co ryzykować i dać te 160 zł bo to chyba będzie w tym roku 100 kg. rzepaku a zwyżka plonu jest do około 300-500kg w dobrym roku więc chyba warto :) ;) :)

#48 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 07 maj 2008 - 19:20

Opryski rzepaku i innych oleistych ja mam taki problem: mam na burakach głuchy owies, pryskałem już go 2 razy Fusilade forte 150ec i kurde dalej zielono, nic go cos nie bierze, 3 dni temu patrze cos sie zaczyna dziac dzisiaj przychodze a tu zas zielono w pizdu, juz nie wiem co jest grane... jak myslicie?? ;)

#49 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 07 maj 2008 - 19:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Piktor wyjdzie 130zł na ha.

#50 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 08 maj 2008 - 09:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Popieram przedmówcę Pictor raz,że tańszy dwa, że wydaje mi się skuteczniejszy. No, żeby nie przesadzić to powiedzmy równie skuteczny ale tańszy ;) Ja do tego właśnie szukam Sumi-alpha, bo chce łącznie pryskać na pryszczarka kapustnika. Jest tego w moim regionie full i z tego co rozmawiałem z doktorkiem z syngenty nie tylko u nas, ale sporo ludzi stawia błędne diagnozy (podobnie jak ja 3 lata temu jak to sie zaczęło). Wizualny efekt jest identyczny jak czerń krzyżowa. Szybsze zasychanie niektórych łuszczyn, łuszczyny ciemniejsze, pośladowate ziarno. Larw szukać w podejrzanych zielonych strąkach, bo w suchych raczej znaleźć szanse marne. I bede leciał 2 razy na to paskudztwo. Z pictorem przy opadaniu płatków i tydzień później. I właśnie szukam Sumi-Alpfa, bo nieszkodliwe dla pszczół, a cena mogę powiedzieć tylko tyle, że będzie w cenie najtańszych środków czyli do 10 zl/ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 08 maj 2008 - 15:58

Opryski rzepaku i innych oleistych no ale to prayskasz zabespieczajac sie bo chyuba jeszcze nie masz strakow w rzepaku ;) mam racje czy chodzilo o cos innego? czyli ten pictor jest na grzyba a sumi-alpfa na pryszczarka kapustnika? a ten pictor ile kosztuje na ha?

#52 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 08 maj 2008 - 17:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Cene Pictora podałem wyzej a jesli chodzi srodek nie szkodliwy dla pszczół do jest jeszcze Buldok tylko nie wiem czy zniszczy
pryszczaka.

#53 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 08 maj 2008 - 19:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Mucha pryszczarka składa jaja w strąk o długości od 1 do 2 cm (chodzi tu o możliwość wbicia sie do środka). Później strąki są bezpieczne. Więc 1 zabieg na początku opadania płatków jest w sam raz, a drugi 7 do 10 dni później dla ochrony niższych partii.

A jesli chodzi o bulldocka .... benek79 Ty taki wyrafinowany znawca i herezje głosisz?! ;) Ale cóż to ludzkie, ja też nieraz strzele gafę. Bulldock to środek bardzo toksyczny dla pszczół i prewencja w związku z tym 6h. Przerabiałem temat w odłóż i w poprzek. Tylko Sumi-alpha, bo tania! Reszta środków nieszkodliwych dla pszczół (np Mavrik), to już za duża kasa. Chyba wpadnę w furie, kupie Fury i polecę z zabiegiem na 3-4 dni :)

AAA tak z ciekawostek ...My to tylko rolniki wiec możemy sie mylić ale po to są ulotni żeby je przeczytać... Doradca pewniej firmy (nie mówił jakiej bo to dosłownie hańba) zaproponował mi (jak dzwoniłem za tym Suni-A) Danadim :) :) :)

#54 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 08 maj 2008 - 19:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Moja wina duza pomyłka.

#55 Share farmer07

farmer07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 21:09

Opryski rzepaku i innych oleistych Pewnie ten doradca jakiś nowy i nie doświadczony ale z tym Danadimem do dał ciała niesamowicie, przecież tam karancja na pszczoły to chyba ok 14 dni a pozatym ten środek sie do tego nie nadaje.

#56 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 27 sierpień 2008 - 09:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Mam pytanie do wszystkich- jakich preparatów używacie na chwasty w tym roku po siewie (lub przed siewem) rzepaku? A może nie prykacie na zimę. Ja mam dylemat co zastosować- Butisan Star czy Devrinol. Cena podobna- pierwszy ok 10zł droższy.

#57 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 15:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja stosuje na wiosne jesli jest taka potrzeba.

#58 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 19:17

Opryski rzepaku i innych oleistych ja stosuje po siewie ale jakie preparaty t nie pamietam sprawdze i napisze

#59 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 07:26

Opryski rzepaku i innych oleistych ja po siewie pryskam co roku,w zeszłym roku pryskałem ComandTopem i byłem zadowolony w tym roku tez tym pryskałem,bardzo dobrze radzi sobie z przytulią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 23:26

Opryski rzepaku i innych oleistych No ja jestem zwolennikiem ButisanuStar. Chlomazon (Command znaczy) nie jest elastyczną substancją. Rygorystyczny termin zabiegu oraz suche warunki i kasa wyrzucona w błoto a w zasadzie w bryły, bo przecież sucho. Przerabiałem ten temat już nie raz na Butisanie+Commandzie i sobie dałem spokój. ButisanStar jest bardziej elastyczny. Spokojnie można dostosować sposób zabiegu j jego termin. Najlepiej w 2 zabiegach: 70% po skiełkowaniu (4 do 7,10 dni) i 30% 7-10 dni po pierwszym zabiegu. W razie draki można popryskać w jednym zabiegu lecz najlepiej w fazie liścieni chwastów, bo później skuteczność drastycznie spada.