Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8770 odpowiedzi na ten temat

#5761 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 23 kwiecień 2015 - 17:55

no to pocieszyles mnie ,z tym monolitem kolego master. ponoc on jest kaloryczny . pierwszy raz w tym roku go mam ,w tamtym byl bojan ale dostal grzyba, w tym nie napawa optymizmem z naszych odmian niestety wygina sie na boki,mieszance moze lepsze  .jeszcze jedno .jak go zbierasz ,jedno .czy dwu etapowo ,czyli pokosuwka , bo ja dwu w jakim sa wieksze straty kusi mnie zebrac jedno , tym dlurzej na polu bedzie stal.

no to pocieszyles mnie ,z tym monolitem kolego master. ponoc on jest kaloryczny . pierwszy raz w tym roku go mam ,w tamtym byl bojan ale dostal grzyba, w tym nie napawa optymizmem z naszych odmian niestety wygina sie na boki,mieszance moze lepsze  .jeszcze jedno .jak go zbierasz ,jedno .czy dwu etapowo ,czyli pokosuwka , bo ja dwu w jakim sa wieksze straty kusi mnie zebrac jedno , tym dlurzej na polu bedzie stal.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 19:25
  •  

#5762 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 23 kwiecień 2015 - 17:56

O mnie Monolit już rozkwitł,całe pole żółte,mieszaniec Rohan powoli zaczyna się żółcić.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#5763 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 23 kwiecień 2015 - 17:58

no to pocieszyles mnie ,z tym monolitem kolego master. ponoc on jest kaloryczny . pierwszy raz w tym roku go mam ,w tamtym byl bojan ale dostal grzyba, w tym nie napawa optymizmem z naszych odmian niestety wygina sie na boki,mieszance moze lepsze  .jeszcze jedno .jak go zbierasz ,jedno .czy dwu etapowo ,czyli pokosuwka , bo ja dwu w jakim sa wieksze straty kusi mnie zebrac jedno , tym dlużej na polu bedzie stal.

Edytowany przez milanreal1, 23 kwiecień 2015 - 20:44.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5764 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 19:34

ja z monolita zrezygnowałem bo strasznie wysoki i bardzo się kładzie, a jak mam wydawac krocie na regulatory to zmieniłem odmiane na DaVinci i Quartz, u mnie obie odmiany taki luźny zielony pąk, jeszcze się nie żółci. Wczoraj opryskałem ostatni kawałek Dursbanem, reszta poszła w tamtym tygodniu, jak narazie słodyszka nie widać zbytnio, a w przyszłym tygodniu zacznie pewno kwitnąć przy takiej pogodzie więc jest duża szansa, że obejdzie się bez oprysku na słodyszka, jeśli sie juz pojawi to samym pyretroidem go zrzuce.

#5765 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 20:59

Mieszkam w centralnej Polsce ,dziś miałem kurs w kierunku zachodniej ściany naszego kraju i dalej do Berlina i powiem wam  chłopaki ,że rzepaki ogólnie liche za granicą już kwitną brakuje ciepła i deszczu

#5766 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 23 kwiecień 2015 - 21:05

no to pocieszyles mnie ,z tym monolitem kolego master. ponoc on jest kaloryczny . pierwszy raz w tym roku go mam ,w tamtym byl bojan ale dostal grzyba, w tym nie napawa optymizmem z naszych odmian niestety wygina sie na boki,mieszance moze lepsze  .jeszcze jedno .jak go zbierasz ,jedno .czy dwu etapowo ,czyli pokosuwka , bo ja dwu w jakim sa wieksze straty kusi mnie zebrac jedno , tym dlużej na polu bedzie stal.

Jednoetapowo. Jakieś 2-3 lata temu pozdrzerałem sobie łokcie przy wyciąganiu łodyg z bębna młocarni i powiedziałem dość. Mieszańce tak nie wyrastają jak się przypilnuje.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#5767 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:31

Jutro planuję popryskać rzepak na grzyba żeby potem go nie tłuc. Rzepak zaczyna powoli kwitnąć i mam pytanie czy można dorzucić w tej fazie po litrze boru np. Boromax lub Florowit bor  bez ryzyka że uszkodzi to co już kwitnie ewentualnie narobi więcej złego niż dobrego.?

#5768 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:35

juz ci kwitnie? U mnie to jeszcze zielono na polu tam gdzie słabsze, gorzej nawożone to pąki zaczynają dopiero  żółknąć

#5769 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:47

to nie jest pełnia kwitnienia tylko lużny pąk i początek kwitnienia na pędzie głównym

#5770 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:57

W jakiej porze dnia pryskac na slodyszka zeby go jak najwiecej chwycilo?

Pod wieczór, on nocuje na pokach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5771 Share Slawiusz

Slawiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 20:41

Jak masz słodyszka, to po pryskaj. Na dursban  raczej późno chyba,że masz zwarty zielony pąk. Jak później to trebon , proteus albo pyretroidy. Wszystko wieczorem jeśli chcesz by Twoje wnuki wiedziały co to pszczoła miodna. Nurelle , dursban 10 dni przed pszczołam.

Edytowany przez Slawiusz, 24 kwiecień 2015 - 20:51.

#5772 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 21:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Po co wieczorem skoro nie kwitnie?przeciez pszczola nie lata na pąki tylko na kwiaty.mozna w dzień ja nie kwitnie i w tej fazie tylko srodki nie szkodliwe niby dla pszczol np.Mospilanm,Proteus

#5773 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 22:00

ja z monolita zrezygnowałem bo strasznie wysoki i bardzo się kładzie, a jak mam wydawac krocie na regulatory to zmieniłem odmiane na DaVinci i Quartz, u mnie obie odmiany taki luźny zielony pąk, jeszcze się nie żółci. Wczoraj opryskałem ostatni kawałek Dursbanem, reszta poszła w tamtym tygodniu, jak narazie słodyszka nie widać zbytnio, a w przyszłym tygodniu zacznie pewno kwitnąć przy takiej pogodzie więc jest duża szansa, że obejdzie się bez oprysku na słodyszka, jeśli sie juz pojawi to samym pyretroidem go zrzuce.

Jak wygląda u ciebie Da vinci?bo mój w porównaniu z Californią wygląda bardzo słabo,taki jansy  i bardzo rzadki a California na tym samym polu gesta i mocno zielona,co ca czort??

#5774 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 22:54

Faktycznie jest jaśniejszy w porównaniu do np. Quartza którego też mam ale poza tym to jakiś większych zastrzeżeń nie mam, może ten typ tak ma...

@Slawiusz, Jak rzepak nie kwitnie, a tym samym pszczoły nie latają  to nie ma powodu aby oprysk robić wieczorem. Z tymi 10 dniami to skąd taka informację wziąłeś? 10 dni to najczęściej cały okres działania preparatu, a Dursban czy Nurelle jest niebezpieczne dla pszczół jakieś 4 dni (chodzie o gazowe działanie), taki był okres karencji na ulotce. Zresztą trzeba się stosować to fazy rozwojowej, bo jak pąki zaczynają żółknąc to już za późno. U mnie coś słodyszka nie widać myślałem, że to zasługa trzymającego Dursbanu ale pobliska spółdzielnia w ogóle w tym roku jeszcze opryskiwaczem w rzepak nie wjeżdżała i tez go nie widać.

Edytowany przez grego, 24 kwiecień 2015 - 23:13.

#5775 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 06:11

Panowie i Panie mam problem i to poważny i z góry przepraszam ze w tym temacie pytam ale tu dużo osób zagląda. Sąsiad mi spali rzepak ok.2 metry od między jest spalony całkowicie a pół pola jest lekko przypalone tzn widać że też dostało oprysku. Co mam robić i gdzie się zgłosić żeby dostać jakiekolwiek odszkodowanie bo z sąsiadem nie idzie się dogadać. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#5776 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 07:06

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie wiem czy to dobry dział, ale mam pytanie jakie mogę zastosować dokarmiacze lub odżywki w formie oprysku na rzepak? rzepak ma już spore pąki a miejscami widać ze juz zaczynają się rozwijać kwiaty

#5777 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 25 kwiecień 2015 - 07:47

Panowie i Panie mam problem i to poważny i z góry przepraszam ze w tym temacie pytam ale tu dużo osób zagląda. Sąsiad mi spali rzepak ok.2 metry od między jest spalony całkowicie a pół pola jest lekko przypalone tzn widać że też dostało oprysku. Co mam robić i gdzie się zgłosić żeby dostać jakiekolwiek odszkodowanie bo z sąsiadem nie idzie się dogadać. 

Ta inspekcja pomoże w załatwieniu tematu http://piorin.gov.pl/ ,lub podejć do swojego ubezpieczyciela,i z OC sprawcy można uzyskać odszkodowanie.

A zanim zgłosisz całą sprawę to sam musisz mieć wszystko OK (legalizowany opryskiwacz,uprawnienia,lub osoba która Ci pryska w swoim rejestrze ma zapisane Twoje działki z wykonanymi opryskami) sąsiad będzie się bronił i mimo ewidentnej szkody może Ci sporo namieszać.

Powodzenia.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#5778 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 07:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Akurat tego to ja się nie obawiam. Mam opryskiwacz z atestem i uprawnienia do pryskania zabiegi robione zgodnie z etykietą. Dzięki wielkie za pomoc.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#5779 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 07:59

u mnie totalna susza , narazie juz nic nie daje ,bo go spale .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5780 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 09:14

Akurat tego to ja się nie obawiam. Mam opryskiwacz z atestem i uprawnienia do pryskania zabiegi robione zgodnie z etykietą. Dzięki wielkie za pomoc.

Dodaj zdjęcie tego spalonego rzepaku.