Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#5701 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 18:32

U mnie głownie III kl, troszke IV

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 09:51
  •  

#5702 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 06:02

Jaka jest skuteczność chloropiryfosu (Pyrifos, Dursban itp) w niskich temperaturach przy zwalczaniu larw i jaj chowaczy? Wczoraj opryskałem rzepak po 8 dniach od pierwszych nalotów chowacza.

Dodam, że jest sporo roślin z objawami żerowania szkodnika, a prognozy pogody dobrze nie wróżą..

A tak na marginesie: te progi szkodliwości to o kant d....y. Gdybym czekał aż złapie mi się te 10 chowaczy w naczynie to chyba nie byłoby co młócić....

Edytowany przez kamil18fmr, 17 kwiecień 2015 - 06:03.

#5703 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 08:22

No pogoda się zapowiada nieciekawa na następne dni, te środki najlepiej działają w temp 15-25, a takich to praktycznie jeszcze nie było i szybko nie będzie. Co będzie w niskich temp to nie wiem. U mnie jedni pryskają inni nie spółdzielnie jeszcze opryskiwacza w tym roku nie używała  w rzepaku. Żeby to 2-3 dni ochłodzenia, a tu się zapowiada co najmniej tydzień zimna. Ja część opryskałem, a z resztą chyba czekam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5704 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 17 kwiecień 2015 - 15:14

grego masz racje ja tez sie wstrzymuje pryskanie na zimno nic nie da slodyszek sie wpieprza najbardziej w kwitnienie dalem rok temu trzy dawki pod rzad  i co z tego w niekturych placach kwiat i tak zezarl 

#5705 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 15:38

może być tylko inny problem, jak długo nie będzie jak wjechać z opryskiem to Dursban odpada bo się pszczoły wytrują, najpóźniej to na zielony luźny pąk można Dursban dać, a mój już ma zwarty więc dużo czasu nie zostało, a oprysk już kupiony i jednak mam zagwozdkę. Ależ namieszała ta pogoda bo teraz byłby idealny moment na Dursban. A czym pryskałeś pyretroidem pewno? ja w tamtym roku po zastosowaniu Dursbana na chowacza w ogóle na słodyszka nie pryskałem potem

Edytowany przez grego, 17 kwiecień 2015 - 15:42.

#5706 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 16:45

Plony dobre to dla jednego 4 tony a dla mnie to porażka ,przeciętne ponad 5 ton mam ale pryskam prawie codziennie bo takiej zupy jak wy nie robie

Pokaż ten raps na 5t bo że chwalić się umiesz to my wiemy. Zapewne deszczownie masz rozciagnietą to i turbo susze ci nie straszne.

#5707 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 17 kwiecień 2015 - 17:21

grego dursbanem pryskal bym pierwszy raz w tym roku nic o nim nie moge powiedziec jechalem na nurelce i tez nie do konca nie bylo super ponoc dursban ma dluzsze dzialanie acha i jeszcze do kompletu dalem sumi alfe napisz co myslisz o takim skladzie muj rzepaczek ma zwarty pak ale sie wkurze i dam wszystko teraz razem jak czekac nie dobrze 

#5708 Share kuba9022

kuba9022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 17:49

Dziś wykonany oprysk w rzepaku :siarczan magnezu, mocznik, pyrinex, cyperkill, bormax, tebu, tytanit.Troche mix ale wszystko ładnie poszło w opryskiwaczu

#5709 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 17 kwiecień 2015 - 17:53

Pokaż ten raps na 5t bo że chwalić się umiesz to my wiemy. Zapewne deszczownie masz rozciagnietą to i turbo susze ci nie straszne.

hmmm  5 ton

Thug

#5710 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 18:51

@grzesrol Dursban+Sumi alfa to poniekąd jest Nurelle tylko inny pyretroid, tylko tańsze niż gotowa Nurella ale w działaniu bym sie nie spodziewał zmian bo to ta sama substancja chloropiryfos, a nawet ten sam producent. Ponoć jak jest ochłodzenie to nie powinno się tych dni liczyć od momentu nalotu chowacza tylko ciepłe dni powyżej 10C więc jeszcze nie jest tak źle pytanie ile to ochłodzenie sie utrzyma i czy rzepak nie zacznie kwitnąć chociaż to wątpliwe. Ten weekend ma być bardzo zimny i sobie daruje oprysk zobaczymy co będzie na początku tygodnia, a jak rzepak zacznie rozluźniać pąki to jadę tak czy owak bo potem nie można stosowac Dursbanu czy Nurelle.

Edytowany przez grego, 17 kwiecień 2015 - 18:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5711 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 19:02

Tomek mało wiesz o rzepaku,ja pryskałam robioną nurelka we wtorek a wcześniej perytroid,nie ma co czekać ,te 50 zł żal wam a potem może być różnie 

#5712 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 19:11

Dwa lata miałem miałem 5,1 w tamtym roku miałem 5,3 ale średnie  4,8. I te ponad 5 to w życiu bym nie powiedział że dadzą  tyle.

A na rzepak który liczyłem spokojnie po nad 5 dał 4,5.

#5713 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 19:53

dzieki grego jak nie bedzie wiac to jutro traktuje go razem ze wszystkim i dursban tez wleje ponoc sobota i niedziela najzimniejsza tak czy siak dzialac trzeba 

#5714 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 22:17

daruj sobie dursban teraz za zimno nie zadziała jeszcze teraz przy tak dużym ochłodzeniu szkoda teraz środka  pozatym w chłodne dni robactwo też niemrawo żeruje heh

Thug

#5715 Share Serebicjanin

Serebicjanin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, Geografia, Rolnictwo

Napisany 17 kwiecień 2015 - 22:29

Jaki jest sens dawać dursban przy tych temperaturach? Na ten środek to jakiekolwiek  minimum to 10 na plusie a teraz wg prognoz dopiero na  kalendarzowego Marka sie poprawi pogoda o ile mozna wierzyc prognozie???. Najlepiej usiasc na d*pie i nie wywalac forsy na głupoty a jeśli juz to zastosowac coś co zadziała w niższych temperaturaturach bo jest na rynku kilka dobrych środków. Zreszta skracanie gdy noca nadaja 1 na plusie tez wiekszego sensu nie ma. Dla jednego to tylko 50zl a dla drugiego koszty ida w tys. 

#5716 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 22:32

teraz przy takiej pogodzie pochmurnej dałbym mikro mocznik i siarczan jak nie dawałeś  a na chloropiryfos to żeby było optymalne działanie to trzeba sporo więcej niż 10 st c

Thug

#5717 Share Serebicjanin

Serebicjanin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, Geografia, Rolnictwo

Napisany 17 kwiecień 2015 - 22:47

Masz racje kolego, jakies 15 stopni by mogł sie wykazac ten srodek. Nadaja opady i zimno, wiec bedzie czas w garażu posiedzieć i podłubać troche bo nazbierało sie tego:( Słodyszek przy tej pogodzie niegroźny, wiec gdzie tu się spieszyć.

#5718 Share kuba9022

kuba9022

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 06:32

Jak często można stosować w rzepaku mocznik dolistnie ?w jakich fazach rozwojowych lub odstepach czasowych?

#5719 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 07:28

widzę tu dużo dywagacji na temat pryskac nie pryskac. wczoraj i przed wczoraj prysnełem mikro + miedz w pszenicy i cześc rzepaku mikro +dursban+ decis+antywylegacz +bor bez fungicydu naloty chowaczy miałem dużo wczesniej i powinienem był pryskac już 9kwietnia ale sie wstrzymałem bo swieta pogoda itp ale pytanie brzmi ile można czekac? rzepak idzie w góre chowacze są chociaż niewiele. temp i opady nie wróża dobrze regulowaniu rzepaku i tępieniu chowacza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5720 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 08:24

nic z tego wieje i zimno trzeba czekać jak kolega napisał szkoda kasy w błoto jak on nie zadziała walne odżywkę pod wieczór