Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#521 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 maj 2011 - 14:16

Opryski rzepaku i innych oleistych Na dwóch polach pojawił mi się głuchy owies o mimo iż był pryskany. Nie wiem co teraz zrobić bo na oprysk nalistny jest za późno bo zakryte pole jest przez rzepak i tylko spali tą roslinę. Czy moge coś zrobić jakoś temu zapobiec?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 20:04
  •  

#522 Share WyDaB

WyDaB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 maj 2011 - 21:16

Opryski rzepaku i innych oleistych Mospilan stał się problematycznym insektycydem!!!Nie ma po nim natychmiastowego efektu,a i o jego długotrwałym działaniu też można różnie sądzić!?Zaleta to mieszalność z innymi środkami.Bliżej się warto przyjrzeć PROTEUSOWI.

#523 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 09 maj 2011 - 21:27

Opryski rzepaku i innych oleistych dwa sezony wstecz proteus też zawiódł :( wróciłem do mospilanu i też było nie ciekawie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 10 maj 2011 - 06:10

w takiej dawce jak zaleca producent ? Bo ja dziś mam zamiar opryskać mospilanem + RSM + siarczan magnezu

ile dajesz rsm na 100 litrow wody

#525 Share Dlugi666

Dlugi666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 maj 2011 - 10:26

ile dajesz rsm na 100 litrow wody

Czytałem ze na opadanie kwitka mozna nawet dać 40 litrów na ha czyli na ok 250-300 l wody .
Ja dałem 25 l bo dopiero próbuje tak pierwszy raz.Na 100 litórw sobie proporcjonalnie wylicz.

Edytowany przez Dlugi666, 10 maj 2011 - 10:27.

#526 Share Grzela

Grzela

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:53

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj wieczorkiem pryskałem Pictor 0,5l/h + Proteus 0,6l/h ale rzepak tragedia jak jeszcze przez parę dni nie spadnie deszcz to wydajność będzie rekordowo mała :blink:

#527 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 10 maj 2011 - 22:17

Opryski rzepaku i innych oleistych u nas to i tak moze jak bedziemy zbierac po 1t z ha to bedzie dobrze katastrofa!!!

#528 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 12 maj 2011 - 13:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Mój Rzepak padł Panowie podpowiedzcie w sklepie z środkami wiosną doradzono mi żebym zmieszał za zielsko Galera 1l na 3 ha +lontrel 05l Wlałem to do 1000l i prysłem Rzepak chorował i padł
Mówią mi że ta mieszanina pomogła i ze się dałem wkręcić trudno lecz dwóch co sprzedają środki to potwierdza Mam pretnsje do siebie lecz warte przedyskutowania żeby ktoś się nie dał wkręcić

#529 Share krzys037

krzys037

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 maj 2011 - 13:49

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie w wielkopolsce nie pamietam kiedy był poządny deszcz ,ostatnio bodaj ze padało w drugi dzien swiąt, ja wczoraj byłem na polu rosliny rzepaku normalnie ugotowane [KATASTROFA]. jak tu pryskac za wysoka temperatura na zabieg na szkodniki czekam za deszczem moze popada to roslinki lepiej pobiorą srodek i w sobote opryskam orius 1,2 litra i mawrik 0,2 litra

#530 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 maj 2011 - 19:22

Mój Rzepak padł Panowie podpowiedzcie w sklepie z środkami wiosną doradzono mi żebym zmieszał za zielsko Galera 1l na 3 ha +lontrel 05l Wlałem to do 1000l i prysłem Rzepak chorował i padł
Mówią mi że ta mieszanina pomogła i ze się dałem wkręcić trudno lecz dwóch co sprzedają środki to potwierdza Mam pretnsje do siebie lecz warte przedyskutowania żeby ktoś się nie dał wkręcić

Kolego Galera i Lontrel to prawie to samo.Powiedz w jakim stadium rozwoju był rzepak.Od takiej mieszaniny na pewno ci nie padł no chyba że w ciągu tygodnia był przymrozek. Ja się raz rypłem i dałem 0.8lontrelu/ha i nic się nie stało(a było czysto) :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 12 maj 2011 - 19:26

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie podpowiedzcie co robić :huh: , byłem dzisiaj w rzepaku i jest tak 27. 04 pryskałem mospilanem wszystko był ok ale znowu jest nalot słodyszka. Jednakże wyczytałem tu na forum iż słodyszek w czasie kwitnięcia jest pożyteczny, nie znam się za bardzo bo rzepak mam 1 rok pierwsze płatki zaczynają opadać ale pąki nie wszystkie się rozwinęły te w środku i na dolnych piętrach jeszcze są zamknięte. Pogodę mamy dopiero od niedzieli wcześniej było zimno i deszczowo wiec pszczoły dopiero teraz pracują na całego słodyszek by im pomógł w zapylaniu, no i pojawił się chowacz. Pytanie mam czy pryskać teraz czy poczekać jeszcze z tydzień zaczynają się zawiązywać małe łuszczynki po tych opadniętych płatkach ale nie wszędzie, wydaję mi się że to jest wina niezapylenia kwiatu ale to moja nienaukowa teoria :rolleyes: No i czym prysnąć by nie zaszkodzić pracowitym pszczółkom a słodyszka i chowacza zlikwidować a i jeszcze pryszczarkę. Dodam foto!! Dzięki za wszelaką pomoc
http://www.fotosik.p...a2f6c6df87.html
http://www.fotosik.p...193862c53b.html
http://www.fotosik.p...c80e545a39.html
http://www.fotosik.p...07bf5ebd9a.html

#532 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:00

Kolego Galera i Lontrel to prawie to samo.Powiedz w jakim stadium rozwoju był rzepak.Od takiej mieszaniny na pewno ci nie padł no chyba że w ciągu tygodnia był przymrozek. Ja się raz rypłem i dałem 0.8lontrelu/ha i nic się nie stało(a było czysto) :lol:

Ja dałem wszystko jednym opryskiem Też nieraz przedawkowałem lecz nie mieszałem Nie wiem ,, ale tu mi coś tłumaczyli o substancjach nośnych i że wchodzą w reakcje Na drugi rok doleje na koniec oprysku lontrelu i pojadę kawałek będzie najlepsze doświadczenie Morze jak piszesz warunki pogodowe i susza Więc nie chcę nikogo oskarżać Galera sama w sobie wstrzymuje rozwój rzepaku

#533 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja na jesień pryskałem na chwasty ale wiosną widziałem ze kilka rumianowatych było. Dałem Galerę wiosną w dawce 0,27l/ha i guzik działała! Bałem się dać pełnej dawki gdyż na jesień już pryskałem.

#534 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:08

Opryski rzepaku i innych oleistych galera to jest lontrel plus jeszcze jedna substancja aktywna(nie chce mi się szukać ale jakaś na p)Galera bierze te same chwasty co lontrel+przytulia.Musiałes coś speprz.ć ale na pewno nie tymi herbicydami.Mogłeś opryskać w fazie wydłużonego pędu lub nawet w fazie lużnego pąka i wtedy zaszkodzi.

#535 Share Grzela

Grzela

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:59

Opryski rzepaku i innych oleistych U nas w Wielkopolsce już trzy godziny pada deszcz co za ulga !!!:D :D :D

#536 Share krzys037

krzys037

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 maj 2011 - 22:01

U nas w Wielkopolsce już trzy godziny pada deszcz co za ulga !!!:D :D :D

narescie deszczyk pada, a u mnie 2 godziny ,i to jest nawoz z nieba a te asahi kelpaki antoniki to szkoda kasy, u mnie po sąsiecku stosowali na rzepaki i zadnego efektu.

#537 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 maj 2011 - 08:29

Opryski rzepaku i innych oleistych Mógłby mi ktoś napisać tak po kolei jakie wykonuje się opryski w rzepaku ozimym od siewu do zbioru?

#538 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 15 maj 2011 - 11:00

Opryski rzepaku i innych oleistych PK007.
Jesień
1. Zwalczanie chwastów bezpośrednio po siewie.
2. Zwalczanie samosiewów zbóż.
3. Ochrona fungicydowa
Wiosna
4. Zwalcznie chowacza brukwiaczka
5. Ewentualne poprawki na chwasty
6. Zwalczanie słodyszka
7. Zwalczanie chowacza podobnika i pryszczarka kapustnika + ochrona fungicydowa
8. Ewentualna desykacja i sklejanie łuszczyn.

#539 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 maj 2011 - 11:58

Opryski rzepaku i innych oleistych Dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2011 - 12:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosowal z was ktos kiedys Atak 450ec na opadanie platkow?