Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8779 odpowiedzi na ten temat

#5061 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 18:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy taka mieszanina Metazanexu+Comand bedzie tak samo skuteczna po wschodach rzepaku?czy lepiej prysnać do 3-go dnia po siewie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 16:24
  •  

#5062 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:45

Opryski rzepaku i innych oleistych A od kiedy to Command stosujemy po siewie ??

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5063 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:55

Czy taka mieszanina Metazanexu+Comand bedzie tak samo skuteczna po wschodach rzepaku?czy lepiej prysnać do 3-go dnia po siewie?

Będzie nawet skuteczniejsza bo do zwalczonych "chwastów" dojdzie jeszcze Twój starannie zasiany rzepak.

A od kiedy to Command stosujemy po siewie ??

Od kiedy pamiętam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5064 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 20:02

ja będę jechał deltametryną 7.5 g / ha

Czyli zwykły perytroid, Ja tam osobiście do perytroidów przekonania nie mam i w rzepaku ich nie stosuje bo to trochę daremna robota przynajmniej wiosną tylko tak czytam rożne środki to poza tym decisem to nie znalazłem środka, który by miał rejestrację w rzepaku jesienią, a nie brakuje ich nawet na kwitnący rzepak... parodia jakaś, czego pszczoły miały by niby szukać we wschodzącym rzepaku?, Rozumie że taki dursban tez da radę... A tiametoksam w oprysku też by się sprawdził tak samo jak w zaprawie był używany?

Edytowany przez grego, 27 sierpień 2014 - 20:07.

#5065 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 20:40

A od kiedy to Command stosujemy po siewie ??

Od wieków ;) Koledze zapewne chodziło o to od kiedy po WSCHODACH zapewne. Niemniej kiepski pomysł pryskanie Commandem po wschodach.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#5066 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 20:43

Od kiedy pamiętam

Miałem na myśli po wschodach.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#5067 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 sierpień 2014 - 21:28

no właśnie czym to pryskać bo chciałem zaprawić actarą ale jednak z tego zrezygnowałem bo jest on w granulkach i nie było jak tego rozpuścić aby wyszła zalecana ilość środka na kg. Poprostu juz sama porcja granulatu objętościowo to było dużo, a żeby sie środek dobrze rozpuścił to trzeba by wlać duużo wody kilka razy więcej niz się powinno zaprawiać rzepak. Czy "można" nią opryskac jak rzepak wzejdzie i w jakiej fazie najlepiej

Rejestrację ma deltametryna (Decis). A actara myślę że równie będzie skuteczna, w końcu stosuje się ją m.in do zwalczania stonki w ziemniaku. Tylko że nie da takiej skutecznosci jak w zaprawie. A na jesieni jak ktoś będzie mieć problem z robakami to nie zdziwię się jak pójdą nie tylko decisy ale też dursban, proteus czy mospilan.

Czy taka mieszanina Metazanexu+Comand bedzie tak samo skuteczna po wschodach rzepaku?czy lepiej prysnać do 3-go dnia po siewie?

Efekt jak po glifosacie praktycznie. Wyczyści dosłownie wszystko.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5068 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 sierpień 2014 - 10:05

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie deltametryna na jesień się sprawdza ale nie w dawce takiej jak piszą 5g bo to jest na wiosne tylko 7.5 g / ha i jest git

#5069 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 11:16

Opryski rzepaku i innych oleistych no skuteczna ona pewno jest tylko, że trzeba pilnowac kiedy wjechać i monitorować czy nie będzie nawrotu bo to środek jedynie kontaktowy i załatwi tylko to co trafi kropla, a układowy zabezpieczy plantację na jakieś 2 tygodnie, załatwi te co są i te co będą. Swoją drogą dlaczego stosowałeś deltametrynę jesienią? Siałeś własnymi niezaprawianymi nasionami? Ja jeszcze nigdy jesienią nie pryskałem na insekty bo nasiona były zaprawiane i nie było takiej potrzeby, Choć ojciec mi opowiadał, że kiedyś jesienią bywały b. duże straty z tego powodu, jeśli się nie pilnowało uważnie plantacji i na któreś szkodniki trzeba było pryskać w nocy.

Edytowany przez grego, 28 sierpień 2014 - 11:20.

#5070 Share karolina123

karolina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 12:23

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam, moze nie na temat sor ale mam na sprzedaż rohana , jednostka na 5 ha, jeżeli ktoś by byl zainteresowany to proszę o kontakt na priw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5071 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 sierpień 2014 - 15:49

Opryski rzepaku i innych oleistych a ty czym zwalczasz szkodniki w rzepaku ?? podaj nazwe środka?? i dawkę

#5072 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 19:21

Opryski rzepaku i innych oleistych jesienią bo o niej mówimy nigdy jeszcze nie miałem potrzeby zwalczać szkodników ponieważ odkąd pamiętam choć stary nie jestem ;) to nasiona były zaprawiane fungicydem i insektycydem najczęściej była to wycofana w tym roku zaprawa Cruiser, która od samego początku zabezpieczała rzepak na większość szkodników przez długi czas i w zasadzie problem szkodników jesienią nie istniał.

#5073 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:16

Opryski rzepaku i innych oleistych Źle sie wyraziłem z ta mieszaniną metazanexu +comand,chodziło mi o opinie czy równie dobrze zadziała mieszanina z metazanexem po wschodach co od razu po siewie.zawsze pryskałem po siewie stad moje pytanie a ze nie miesza sie wtedy z comandem tylko z innym to wiem bo w sklepie mówili mi,ale dzieki za przestroge zawsze dobrze wiedzieć co by sie stało gdyby ;)

#5074 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:37

Opryski rzepaku i innych oleistych Metazanex z commandem max 3 dni po siewie, z czego najlepiej pryskać po siewie. Zresztą to jedna z najtańszych opcji do zwalczania chwastów w rzepaku, metazanex można zastąpić ewentualnie teridoxem. Dobre rozwiązanie to np. też metazanex z navigatorem w fazie 3 liści ale to już trochę drożej wychodzi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5075 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:55

Opryski rzepaku i innych oleistych W zeszłym roku część plantacji było opryskane ww mieszaniną i pomimo że drogo to jeszcze do końca przytulia nie została zwalczona na 40-50 m2 była sztuka gdzie przy oprysku zaraz po siewie przytuli nie było.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#5076 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 11:59

Opryski rzepaku i innych oleistych rzepak dobrze nie zszedł a już jest atakowany przez muszki ( dziurki w liściach i nadgryzienia) dziś pryskany był środkiem fastac. skutki wycofania crusera widoczne ..

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#5077 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 19:43

Opryski rzepaku i innych oleistych masz rację, u mnie kawałek bez cruisera wygląd tragicznie - dzisiaj popryskany prinexm, a kawałek posiany nasionami z tamtego roku wygląda zajefajnie

#5078 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 21:02

Opryski rzepaku i innych oleistych no to na kilka dni macie spokój...

#5079 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 07:59

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja w naczynia złapałem na razie jedną pchełkę i jednego gnatarza. Tylko mam problem bo wschodzący rzepak jest zdecydowanie za gęsty( miało być około 40 roślin) prawdopodobnie samosiewy wyłażą tylko zastanawiam się czemu po ostatnim rzepaku odczekałem 2 tygodnie później poszła talerzówka. W kolejnych latach uprawa pszenicy jęczmienia i owsa. Teraz to już raczej nic z tym nie zrobię ale może wy macie jakieś sposoby radzenia sobie z tym problemem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5080 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 09:27

Opryski rzepaku i innych oleistych sugerujesz ze zasiałeś rzepak po rzepaku?hmmm ,nic złego w tym nie widze,ale sam po rzepaku zawsze robie to samo,tzn po zniwach płytko talerzowka,gdzies np. za 3 tyg drugi raz płytko talerzowka,nastepnie głęboko talerzowka i już sieje to co chce,po prostu 90% rzepaku mam zniszczonego