Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#5041 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 sierpień 2014 - 21:40

to ile tych przejazdów chcecie robić jesienią? doglebowo, powschodowo, pchełki ze 2 razy, skracanie... Ja tam od nastu lat pryskam zaraz po siewie metazachlor + command owszem jesienią widać fiołka ale to nie jest uciążliwy chwast i podczas zbioru nawet go nie było widać w tym roku. Potem czytam posty, co mam zrobić bo rzepak przerósł, a nie dało sie wjechać nawigatorem bo deszcze bo zimno było itd. Ja jeszcze nie widziałem aby w okolicy ktoś pryskał powschodowo

3-4 przejazdy wystarczą. 1 herbicyd doglebowy, 2 graminicyd, 3 skracanie, 4 odżywka przed zimą. W sumie na robaki może się uda połączyć z 2 lub 3 zabiegiem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 11:23
  •  

#5042 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 05:02

a ja mam problem inny. rzepak dopiero sie pokazuje a samosiewy zbóż już mają po dwa listki, czy moża już prysnąc na 1 liscienne czy to za wczesnie bo nasilenie samosiewów bardzo duże?

jeszcze za wczesnie.samosiewy zwalcza sie jak rzepak ma 2 liscie właściwe

#5043 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 20:02

Opryski rzepaku i innych oleistych a jak sie pryscnie teraz po siewie butisanem star to pozniej zeby nie kolidowalo leopardem od samosiewow prysnąc po jakim czasie ? i rzpek jak zostal zasiany to na wierzchu troche slomy jest ale to hyba mocno nie zaszkodzi ? i pytanie o co chodzi w tym zabiegu graminicyd ? i na jesieni to sie pryska tylko od pchelki a od chowacza to kiedy ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają! zobacz »

•  

#5044 Share mikad72

mikad72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 21:17

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja w ubiegłym roku na chwasty stosowałem METAZANEX 500SC 2,30 l / h + COMMAND 015ml / h bezpośrednio po siewie i przyznam że skutecznie podziałało pomimo że było bardzo sucho. ( warunek zero gród )
Wiadomo że po takiej dawce rzepak trochę zbieleje,ale do października się pozbiera. Jeśli wyjdą samosiewy zbóż polecam niedrogie SUPERO 05 EC 1 l / h do połowy października bo później mogą wystąpić przygruntowe .............. i na nic te opryski.

Edytowany przez mikad72, 24 sierpień 2014 - 15:30.

#5045 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 14:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Bez przesady takie konskie dawki , ja od 4 lat stosuje 1.5 metazanexu i 0,18 commandu pole czyste , chyba ze jakas naprawde dzialka w zlej kulturze i z duzym nasileniem chwastu to 2l mozna dac , nawet rok temu jak posialem w pyl dalem 1.5 i 0,18 rzepak strasznie i tak zbielal troche grud bylo bo sachara straszna ale chwastu nie

#5046 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 19:19

Opryski rzepaku i innych oleistych rzepak posiany w sobote niestety pogoda nie pozwoliłą ( obfity deszcz) opryskać wszystkiego, wybrałem na opryski doglegowo metazanex + command i tu pytanie dziś nie wjade w pole za dyże straty po przejazdach będą czy jak wykonam zabieg jutro oprysk zadziała ?

Edytowany przez mcpenza, 25 sierpień 2014 - 19:39.

#5047 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 20:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Środek to zadziała tylko jest obawa o rzepak, ale w sumie jutro to będzie 4 dzień więc ja osobiście bym opryskał.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5048 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 06:14

Opryski rzepaku i innych oleistych obawa o rzepak tzn ? no nic dziś opryskam zobaczymy co z tego będzie dam dawke 1,6 metazanex i 0,18 command i będzie widać .

#5049 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 08:25

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie dziwcie się, że wam rzepaki bieleją jak dajecie tyle chlomazonu. Commandu wystarczy dać 0,13-0,15l/ha. Ja w tym roku jadę Devrinolem 2l/ha + Fuego 1l/ha, tylko muszę najpierw posiać rzepak... heheheh

#5050 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 08:31

Opryski rzepaku i innych oleistych zależy od gleby na piachu i lekkich glebach to i przy dawce 0,15 będzie bieleć, ale na co najmniej średniej i cięższej glebie spokojnie mozna dać 0,18, a nawet 0,2. Jak na cięższą glebę damy za mało to bankowo przytulia będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5051 Share misiu86

misiu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 09:31

Opryski rzepaku i innych oleistych jest sposób żeby rzepak szybko zregenerowac. w fazie 3 4 liscia

zastosowac patron gold +askor B w dawce 0,5 l patron + 0,5 laskor b / ha efekty widoczne po kilku dniach

#5052 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Do tego środek na grzyba i gramicyd w obniżonej dawce z 30%, można też butisan.

#5053 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 11:13

Opryski rzepaku i innych oleistych Od rana pada lekki deszczyk, miałem pryskać metazanex + command - jechać pryskać? Czy ten deszcz przeszkadza? ( rzepak siany w sobote)

#5054 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 12:20

zależy od gleby na piachu i lekkich glebach to i przy dawce 0,15 będzie bieleć, ale na co najmniej średniej i cięższej glebie spokojnie mozna dać 0,18, a nawet 0,2. Jak na cięższą glebę damy za mało to bankowo przytulia będzie

Często sieję rzepak na ciężkiej ziemi i nigdy przy dawce 0,15 nie wyszła mi przytulia
Majcin nie patrz na deszcz tylko pryskaj. Taka mieszanka może być stosowana do 3 dni po siewie

Edytowany przez lukejro, 26 sierpień 2014 - 12:21.

#5055 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 15:24

Opryski rzepaku i innych oleistych W zeszłym roku było 0,125l/ha i przytuli nie było (tak akurat pasowało 2*0,5l na 8 ha zaryzykowałem i było OK).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5056 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:53

Opryski rzepaku i innych oleistych Posieliście rzepaki? Ja w zeszłym tyg siałem, w czwartek opryskałem wszystko colzorem trio 2,5-3l/ha i chyba będzie trochę spokoju do mniej więcej fazy 4 liścia.
Kiedy może być potrzebny 1 zabieg na robaki?

#5057 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:18

Opryski rzepaku i innych oleistych ja co prawda doświadczenia w zwalczaniu szkodników jesienią nie mam bo zawsze nasiona były zaprawione, ale z tego co czytałem to pchełki chyba najgroźniejszy szkodnik jesienią atakuje młode roślinki BBCH 10-12, a wiec pierwsze liście

#5058 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Prawdopodobnie nie obejdzie się bez jakiegoś insektycydu fosfoorganicznego (oczywiście wyjdzie mniej ekologicznie niż zaprawa oraz bez zezwolenia ) na początku, a w późniejszych fazach to może się złoży że akurat razem z zabiegiem fungicydowym będzie można pyretroidem.

Pchełka rzepakowa - próg szkodliwości to 3 sztuki na mb rzędu (ewentualnie w fazie 4-6 liści 5-10 sztuk w żółtym naczyniu przez 3 dni)
Pchełki ziemne - próg szkodliwości to 1 sztuka na mb rzędu

Edytowany przez Soulshakin, 27 sierpień 2014 - 08:23.

#5059 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 11:08

Opryski rzepaku i innych oleistych no właśnie czym to pryskać bo chciałem zaprawić actarą ale jednak z tego zrezygnowałem bo jest on w granulkach i nie było jak tego rozpuścić aby wyszła zalecana ilość środka na kg. Poprostu juz sama porcja granulatu objętościowo to było dużo, a żeby sie środek dobrze rozpuścił to trzeba by wlać duużo wody kilka razy więcej niz się powinno zaprawiać rzepak. Czy "można" nią opryskac jak rzepak wzejdzie i w jakiej fazie najlepiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5060 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2014 - 16:24

Opryski rzepaku i innych oleistych ja będę jechał deltametryną 7.5 g / ha

Edytowany przez forumkowicz, 27 sierpień 2014 - 16:24.