Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#4761 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 09 maj 2014 - 19:26

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie Pryskalem na Platka wczoraj padało po 2 godzinach od oprysku czy zadziała ? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 12:57
  •  

#4762 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1217 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:08

Opryski rzepaku i innych oleistych A jakie mogą być teraz straty w rzepaku po przejechaniu ciągnikiem? Bo zauważyłem przy pryskaniu ze strasznie położyło mi rzepak i jestem pewien że już nie wstanie. I jestem dlatego ciekawy jakie mogą być straty w plonie a przede wszystkim czy ten rzepak będzie się dojrzewał równomiernie z pozostałym.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#4763 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 09 maj 2014 - 20:32

Opryski rzepaku i innych oleistych po oprysku na płatek jeszcze sporo roślin wstanie - no chyba że pryskałeś naprawde niskim zestawem

Panowie Pryskalem na Platka wczoraj padało po 2 godzinach od oprysku czy zadziała ? Pozdrawiam

Zadziała spokojnie
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają! zobacz »

•  

#4764 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:41

Opryski rzepaku i innych oleistych Dziekować za Odpowiedź kolego losktos :) Moim zdaniem duzo strat nie bedzie wszystki rzepak wstanie na scieżkach :) W tym roku wyjatkowo wysoki jest :)

#4765 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:43

A jakie mogą być teraz straty w rzepaku po przejechaniu ciągnikiem? Bo zauważyłem przy pryskaniu ze strasznie położyło mi rzepak i jestem pewien że już nie wstanie. I jestem dlatego ciekawy jakie mogą być straty w plonie a przede wszystkim czy ten rzepak będzie się dojrzewał równomiernie z pozostałym.

Zależny od rzepaku. U mnie na 1 polu prawie nie widać przejazdów a na innym położył się. W ścieżkach będzie prawdopodobnie dojrzewał później,

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#4766 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1217 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:52

Opryski rzepaku i innych oleistych I tego się właśnie obawiałem że już nie wstanie i będzie się dojrzewał później. Mój rzepak ma ok. 180 - 200cm chociaż był skracany wiosną ale jakoś chyba słabo zadziałał środek.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#4767 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 09 maj 2014 - 22:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Też dziś pryskałem. U mnie poszło Yamato z Mospilanem plus 20 kg N na ha. Bardzo lubię ten zabieg. Żółty łan, piękny zapach kwiatów i praca nocą przy światłach...
Co do dyskusji o ścieżkach, łamaniu i tak dalej to się nie przyłączę, Moim zdaniem koniecznie trzeba robić ten zabieg, koniecznie później sklejacz i koniecznie glifosat. Jak ktoś myśli inaczej ma do tego prawo. Wolny kraj.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#4768 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 09 maj 2014 - 22:41

Też dziś pryskałem. U mnie poszło Yamato z Mospilanem plus 20 kg N na ha. Bardzo lubię ten zabieg. Żółty łan, piękny zapach kwiatów i praca nocą przy światłach...
Co do dyskusji o ścieżkach, łamaniu i tak dalej to się nie przyłączę, Moim zdaniem koniecznie trzeba robić ten zabieg, koniecznie później sklejacz i koniecznie glifosat. Jak ktoś myśli inaczej ma do tego prawo. Wolny kraj.

o 20N na ha to całkiem sporo zeby nie powiedziec max na płata;p

#4769 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 maj 2014 - 23:21

Też dziś pryskałem. U mnie poszło Yamato z Mospilanem plus 20 kg N na ha. Bardzo lubię ten zabieg. Żółty łan, piękny zapach kwiatów i praca nocą przy światłach...

Ja też lubię, lubię pracować w nocy, do tego przyjemny zapach ;) Zazwyczaj na płatka lecę w godz 21-1. Staram się dużą rosę omijać. Co do łamania to plandeka po ciągnikiem jest obowiązkowa, w moim przypadku zmiana traktora na większy, z większym prześwitem. Z tym łamaniem to nie jest źle, w końcu jeszcze potem idzie sklejacz i desykacja. W tym roku na próbę na kilka ha nie dam sklejacza, doradca twierdził że przy stosowaniu amistaru xtra nie jest to konieczne, ile w tym prawdy zobaczymy. A glifosat wg mnie w rzepaku to ostateczność, za duże ryzyko zdrobnienia nasion, za wcześnie źle, za późno też źle. Od 2 lat daje reglone, jest sporo drożej ale po kilku dniach po zabiegu można kosić.

#4770 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 10 maj 2014 - 08:28

Opryski rzepaku i innych oleistych również w nocy pryskałe propulse+mospilan i o dziwo mój doradca twierdzi że po propulse nie trzeba stosować sklejacza - w internecie nie znalazłem info na ten temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4771 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 maj 2014 - 11:27

Opryski rzepaku i innych oleistych Doradca powie Ci to co chciałbyś usłyszeć - pod warunkiem że coś od niego kupisz :D

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#4772 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 10 maj 2014 - 15:54

Opryski rzepaku i innych oleistych wiem o tym dlatego pytam was o zdanie?

#4773 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 10 maj 2014 - 16:55

Opryski rzepaku i innych oleistych no to ciekawe co ma fungicyd do pękających , dojrzewających łuszczyn ......

#4774 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 10 maj 2014 - 18:52

Opryski rzepaku i innych oleistych właśnie, zapewne lał wodę
coś znalazłem punkt 7
http://www.bayercrop...-250se-1344.php

Edytowany przez aro1975, 10 maj 2014 - 18:59.

#4775 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 11 maj 2014 - 12:46

Opryski rzepaku i innych oleistych To jak ja pryskałem od 18-20 to za wcześnie było? Pszczół już nie było tylko bąki. pryskałem ponad tydzień temu i rzepak leży połamany bez kwiatków tylko pare łuszczyn zostało, za rok zamiast same rollera podczepie zetora może lepiej. Kiedy tym reglone pryskać?

#4776 Share Azazello

Azazello

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 maj 2014 - 13:41

Opryski rzepaku i innych oleistych witam jaki polecacie wilgotnościomierz do rzepaku

#4777 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 maj 2014 - 20:08

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie na śląsku Sherlock już przekwitł całkowicie, ostatnie płatki opadają a pole nabrało juz koloru zielonego, na płatka szedł proteus i tebukonazol zobaczymy jak sobie proteus poradził z pryszczarkiem i chowaczem na dniach.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#4778 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 13 maj 2014 - 20:17

Opryski rzepaku i innych oleistych U nas juz przekwita powoli lecz pogoda nie dopisała by zrobić zabieg na płatka oraz szkodniki. Proteus i amistar czeka dawać taką kabinacje teraz?

#4779 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 15 maj 2014 - 10:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie jak u was pogoda zabiegi na płatka już zakończone. Jestem z woj. Lubelskiego pogoda nie dopisuje pada połowy rzepaków nie opryskałem jedyny fakt pocieszający że rzepak jeszcze ładnie kwitnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4780 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 15 maj 2014 - 10:48

Opryski rzepaku i innych oleistych ja późniejszego rzepaczku nie opryskałem na płatka to jest 3,5ha... trochę mi szkoda, ale po tych deszczach to nie wiem czy w przyszłym tygodniu wjedzie w pole więc pewnie zostanie tak i będzie porównanie..