Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8786 odpowiedzi na ten temat

#4701 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 maj 2014 - 18:58

Opryski rzepaku i innych oleistych knoro93 ja mówiłem mu to samo ale niektórym nie da się nic przetłumaczyć? z ceną zobaczymy! teraz tylko desykacja i czekać na zbiór i sprzyjającą pogodę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 06:52
  •  

#4702 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:35

Bez oprysku na płatka jest strata w plonie od 300 kg/ha a nawet ponad 500 może wyjść jak rok będzie sprzyjał grzybom.
Według moich spostrzeżeń drugie tyle można stracić przy oprysku glifosatem, zwłaszcza jak się pospieszy.
W tamtym roku przypadkiem zeszłem z glifosatu teraz wiem że już do niego nie wrócę. będę go dodawał tylko do reglone tuż przed koszeniem, ze względu na to że reglone nie spali resztek, i przy podorywce jest zielono, jak dam z 1 litr o mam nadzieje że spali resztki pożniwne.

w jakich dawkach stosowałeś reglone i glifosat
jak to miej więcej określić 3-4 dni przed koszeniem, czy mierzysz wtedy wigot rzepaku?

#4703 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:58

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie jakie temperatury moga byc śmiertelne dla rzepaku na dziś -3 zapowiadają a ile będzie cholera go wie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4704 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 maj 2014 - 20:05

Opryski rzepaku i innych oleistych JA nie pisałem że przy sklejaniu można uzyskać większy plon , tylko z pominięciem glifosatu, czyli nie randapować, nie dosuszać.
W tamtym roku pierwszy raz sklejałem i 3 dni praed koszeniem reglonowałem, nie używałem glifosatu, tylko reglone,a to duża różnica.
Glifosat 12 zł za 1 litr, daje się z 3-4 l/ha, reglone z 65-70 zł/l dawałem 2 l/ha, czyli różnica w cenie ponad 3 krotna.
Glifosat w tym roku będe dodawał z 1 l, w celu spalenie resztek, bo reglone nie zasusza, wszystko odbija, jest zielone i ciężko podorywki się robi.
Jak wszyscy koszą, rzepak jest praktycznie suchy, trochę łuszczyn jest żółta to wjeżdżałem, ale ja pierwszy raz w tamtym roku tak robiłem, więc nie mam doświadczenia wcale.
Druga sprawa, najpierw sklejacz a po 3 tygodniach reglone, spróbujcie wytrzymać, wszyscy koszą a ja stoje w domu i czekam.
3-4 dni po reglone koszenie, i to dość ciężkie, z łodyg woda idzie, kosiłem NH TC 5060 2 km/h, normalnie z 4 km spokojnie koszę.
Ale piękny rzepak przeinwestowany, sąsiadowi wyszedł 4 t a mi w miedzę taki sobie 5,2 t/ha.

Edytowany przez tomek73, 04 maj 2014 - 20:16.

#4705 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 04 maj 2014 - 20:27

Opryski rzepaku i innych oleistych kusząca opcja , tylko martwi mnie ten utrudniony zbiór. bo wychodzi 1ha na 1 godz. to rzepak kosiłbym 10 dni,ale muszę to spróbować chociaż na części areału

Edytowany przez milanreal1, 04 maj 2014 - 22:15.
cytowanie poprzedniego posta

#4706 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 maj 2014 - 20:35

Opryski rzepaku i innych oleistych Z tego co słyszę to niektórzy , z pod Złotoryi i Kłodzka rzepak zaczynają po pszenicy, całkiem bez dosuszania.
Dlatego dodam teraz do reglone randap max ten szybki.
I chyba najpierw pojadę w pszenicę.

#4707 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 04 maj 2014 - 21:01

Opryski rzepaku i innych oleistych pryskacie rzepak glifosatem a później dziwicie się skąd tyle chorób, po co to komu? dla zyskania kilku złotych? (a raczej srebrników)
pieniądze nie są w życiu najważniejsze, zabierzecie je do trumny?

#4708 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2014 - 21:06

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:26.

#4709 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 04 maj 2014 - 21:27

Druga sprawa, najpierw sklejacz a po 3 tygodniach reglone, spróbujcie wytrzymać, wszyscy koszą a ja stoję w domu i czekam.

Znam doskonale ten ból, wszyscy omłócili a nasz był jeszcze zielony (2 tygodnie różnicy), pomłóciliśmy zboża
troszkę "odpoczynku" i w rzepak.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#4710 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 04 maj 2014 - 22:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Co daje dosuszanie? Policzcie koszt oprysków, zabiegu i straty spowodowane przejazdem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4711 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2014 - 22:53

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:26.

#4712 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 05 maj 2014 - 00:09

Opryski rzepaku i innych oleistych A dlaczego mam wiezć mokry czekam aż dojrzeje i wyschnie

#4713 Share tomaszkopa

tomaszkopa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 maj 2014 - 08:54

Opryski rzepaku i innych oleistych ja w rzeszłym roku pryskałem glifosatem i po 5 dniach 7,7 wilgotności a ci co czekali mieli 20 po 2 tygodniach i za jaką cene jeszcze sprzedali tak ze według mnie pryskać

#4714 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 maj 2014 - 09:42

Opryski rzepaku i innych oleistych tak czytam i czytam a co powiecie na taką mieszaninę:

to tak, jako że PICTOR ma 100g strobiluryn /ha to schodzę w poniższych środkach do takiej samej wartości
natomiast biorąc pod uwagę ilość triazolu w AMISTA EXTRA czyli 80g zwiększam do 100g.

AMISTAR= 0,4 + tebu 0,4 (czyli 100g strobiluryn + 100g triazolu) CENA 108 zł
AMISTAR Xtra= 0,5 + tebu 0,25 (również daje po 100g tylko troszke taniej) CENA 100 zł

ewentualnie jako że mi został mi ALERT z zeszłego i chcę go zużyć to zastanawiam się czy nie dać go do powyżej mieszaniny, w dawce 0,35 l/ha ograniczając ilość triazolu bo alert go posiada, wyszło by takie coś:
AMISTAR = 0,4 + tebu 0,2 + alert 0,35 (jak wyżej po 100g strobiluryn i traizolu + benzimidozol 87g) CENA 129
AMISTAR Xtra = 0,5 + alert (bez tebu było by triazolu 85g + benzimidozol 87g ) CENA 119 (jak by dodać tebu do 100g triazolu to 121zł)

nie mam pewności jak działa beznzimidozol, wiec być może można by jeszcze zejść z dawki tebukonazolu w opcji AMISTAR ?
choć jak by nie patrzeć i przeliczać to korzystniej w przeliczeniu 100g strobiluryn wychodzi AMISTAR XTRA wiec chyba nie ma co się zastanawiać, pozostaje tylko pytanie co z tym alertem - powiedzcie czy jest sens mieszać to z alertem i czy aby to było bezpieczne ?
rzepak wygląda zdrowo, ale przebieg pogody w tym roku sprawia że mam wątpliwości co do ilości plonu więc dlatego nie wybrałem pictora.

CENY środkków (około) za litr
alert 89
amistar 220
miastar xtra 175
piktor ... chyba coś koło 350 (?)
tebu 48

Edytowany przez Deerf, 05 maj 2014 - 09:47.

#4715 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 05 maj 2014 - 13:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Pryskac na płatka jak w nocy ma być ok 0 stopni?

:) :)

#4716 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 maj 2014 - 14:57

Opryski rzepaku i innych oleistych prawdopodobnie nic się niestanie środek się wchłonie w roślinę. ja osobiście miałem dzisiaj jechać ale się wstrzymam do jutra, bo cieplej będzie.

jak to w końcu jest z dodawaniem mikro-makro do zabiegu na płatka, tam gdzie kupuję mówią NIE dodawać, z kolei jakieś doświadczenia są że mocznik dobrze robi na MTN... i tak się zastanawiam czy nie dać tak z 5kg /ha moczniku (w planie 250 l wody/ha)

a jak jest z siarczanem magnezu i pozostałymi mikro elementami ?

Edytowany przez Deerf, 05 maj 2014 - 15:36.

#4717 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 05 maj 2014 - 17:27

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy mam pytanie w sprawie oprysku na płatek; czy mieszanka Toledo 250EW 0,5 l/ha + Topsin 500sc 0,7l/ha będzie dobra, pierwszy rok uprawiam rzepak tak więc nie bardzo sie orjętuje.

#4718 Share brawo

brawo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 05 maj 2014 - 18:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja też mam pytanie odnośnie oprysku na płatek, czy tilmor 240 EC w dawce 1 l/ha to dobre rozwiązanie? Dodam, że pierwszy zabieg wiosną zastosowany był spekfree 430 SC ( sugestia sprzedawcy)

#4719 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:41

Opryski rzepaku i innych oleistych muszę zwalczyć ostrożeń i komosę w uprawie lnianki, wskażcie mi proszę jakiś skuteczny herbicyd, mam lontrel, butisan star max i navigator, rzeźbić z tego jakąś mieszankę?

czy command zaaplikowany bezpośrednio na nasiona (siewnik talerzowy bez zgrzebła) mógł ograniczyć liczbę wschodów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4720 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 06 maj 2014 - 09:31

Opryski rzepaku i innych oleistych witam,ja wczoraj pryskalem ostatnie 2 ha na płatka,Mondatak 1,5 L i Proteus 0.5 i do tego 8 N na 1 ha,woda od rana stała w opryskiwaczy zabieg wykonany o 20.00 zobaczymy efekt mocznika,dzis sloneczna pogoda od rana ,sprawdzimy jak zachowa sie mocznik;p taki test na dwoch hektarach;p