Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#4681 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 03 maj 2014 - 11:39

Opryski rzepaku i innych oleistych pryskałem na opadanie pierwszych płatków Amistarem to rzepak miejscami zahaczał juz o lance.Jesli bym jeszcze poczekał to tym sprzetem co dysponuje juz bym nie wjechał.Rzepak ciagle rosnie

Edytowany przez slawek2209, 03 maj 2014 - 11:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 03:05
  •  

#4682 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 maj 2014 - 13:32

Opryski rzepaku i innych oleistych muszę zwalczyć ostrożeń i komosę w uprawie lnianki, wskażcie mi proszę jakiś skuteczny herbicyd, mam lontrel, butisan star max i navigator, rzeźbić z tego jakąś mieszankę?

#4683 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:21

pryskałem na opadanie pierwszych płatków Amistarem to rzepak miejscami zahaczał juz o lance.Jesli bym jeszcze poczekał to tym sprzetem co dysponuje juz bym nie wjechał.Rzepak ciagle rosnie

a to ten amistar to pisze ze na grzyba jest a to po co sie mowi ze pryska sie na opadanie płatków czyli tak naprawde po co sie pryska ? i jak duzy wplyw ma to na plon bo kiedys sie hyba nie pryskalo a u nas na wsi to pryskali tylko od jakiegos robaczka teraz niedawno to na co sie pryska tym amistarem ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4684 Share ElectroSonic

ElectroSonic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:30

Opryski rzepaku i innych oleistych Kolego warchest

Kiedy platki z kwiatow zaczynaja opadac londuja na ziemi (glownie) ale zdarza sie ze potrafia powpadac na lodygi (przyklejaja sie w koncikach).wiadomo,ze w platku jest duzo cukrow a co za tym idzie po jakims czasie nastepuje rozklad ich .
Dochodzi wilgoc i grzybki maja raj.

jezeli sie myle prosze mnie poprawic

#4685 Share Didi5

Didi5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 maj 2014 - 21:51

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam!
mam pytanie czy oprysk na płatka to ostatni zabieg w rzepaku?czy jeszcze coś potem jest?

#4686 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 maj 2014 - 21:53

Opryski rzepaku i innych oleistych nawigator + metazanex moge opryskać tym gorczyce? kiedy i w jakich dawkach?

#4687 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 03 maj 2014 - 22:07

Witam!
mam pytanie czy oprysk na płatka to ostatni zabieg w rzepaku?czy jeszcze coś potem jest?

Niektórzy sklejają łuszczyny jeszcze i jeżdżą glifosatem żeby równo dojrzał. Ja osobiście po oprysku na płatka nic nie robie. W tamtym roku nawet nie dawałem oprysku na płatka ani sklejania ani glifosatu skosiłem rzepak miał 8 procent wilgotności wsypałem do zasieku i sprzedałem po nie całe 1600 przed świetami.

#4688 Share Didi5

Didi5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 maj 2014 - 22:23

Niektórzy sklejają łuszczyny jeszcze i jeżdżą glifosatem żeby równo dojrzał. Ja osobiście po oprysku na płatka nic nie robie. W tamtym roku nawet nie dawałem oprysku na płatka ani sklejania ani glifosatu skosiłem rzepak miał 8 procent wilgotności wsypałem do zasieku i sprzedałem po nie całe 1600 przed świetami.

A jak nazywa się ten oprysk na sklejanie łuszczyn? jak myślisz będzie się opłacało pryskać rzepak w tym roku na to sklejanie?

#4689 Share skoter

skoter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 maj 2014 - 07:11

Opryski rzepaku i innych oleistych na sklejanie flexi!

#4690 Share sebastian-markiewicz5@wp.pl

sebastian-markiewicz5@wp.pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 maj 2014 - 08:07

Opryski rzepaku i innych oleistych ja czytałem że na sklejanie to pryskać czymś ze sporą zawartością magnezu...
Prawda to ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4691 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 maj 2014 - 08:39

a to ten amistar to pisze ze na grzyba jest a to po co sie mowi ze pryska sie na opadanie płatków czyli tak naprawde po co sie pryska ? i jak duzy wplyw ma to na plon bo kiedys sie hyba nie pryskalo a u nas na wsi to pryskali tylko od jakiegos robaczka teraz niedawno to na co sie pryska tym amistarem ?

Potocznie mowi się że robimy zabieg na opadanie płatka.Opadanie pierwszych płatków jest dobrym momentem na wykonanie zabiegu fungicydowego i insyktycydowego.Zabieg ten ma na celu ochrone rzepaku przed zgnilizna twardzikową,czernia krzyzowych , szarą pleśnia i zwalczaniem szkodników łuszczynowych

Edytowany przez slawek2209, 04 maj 2014 - 08:44.

#4692 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 maj 2014 - 09:04

Dlatego miał 8 % bo nie pryskałeś na płatka, nie musiałeś dosuszać bo grzyb ci rzepak dosuszył.
Stratę miałeś z 300-500 kg/ha nasion.
Ja po płatku jeszcze sklejaczem na prawie zielony strąk, i tuż przed koszeniem z 3-4 dni reglone z glifosatem.
Sklejaczem i reglone w tamtym roku robiłem pierwszy raz efekt rewelacja. Ukosiłem 600-700 kg więcej niż sąsiady, wilgotność 9-10 inni sprzedali z 6-7 to stracili na wadze i to nie małe pieniądze, bo 2-3 % z 130 ton to ładna różnica.

#4693 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 04 maj 2014 - 09:34

Opryski rzepaku i innych oleistych gdzie ta strata 300-500 kg, bo nie bardzo rozumiem? a odpowie mi ktoś na temat gorczycy bo zostało mi troszeczke rapsanu i navigatora, a gorczycy mam tylko 25a na poplon i sporo chwastów wychodzi.

#4694 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 maj 2014 - 09:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Bez oprysku na płatka jest strata w plonie od 300 kg/ha a nawet ponad 500 może wyjść jak rok będzie sprzyjał grzybom.
Według moich spostrzeżeń drugie tyle można stracić przy oprysku glifosatem, zwłaszcza jak się pospieszy.
W tamtym roku przypadkiem zeszłem z glifosatu teraz wiem że już do niego nie wrócę. będę go dodawał tylko do reglone tuż przed koszeniem, ze względu na to że reglone nie spali resztek, i przy podorywce jest zielono, jak dam z 1 litr o mam nadzieje że spali resztki pożniwne.

#4695 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 04 maj 2014 - 11:06

Bez oprysku na płatka jest strata w plonie od 300 kg/ha a nawet ponad 500 może wyjść jak rok będzie sprzyjał grzybom.
Według moich spostrzeżeń drugie tyle można stracić przy oprysku glifosatem, zwłaszcza jak się pospieszy.
W tamtym roku przypadkiem zeszłem z glifosatu teraz wiem że już do niego nie wrócę. będę go dodawał tylko do reglone tuż przed koszeniem, ze względu na to że reglone nie spali resztek, i przy podorywce jest zielono, jak dam z 1 litr o mam nadzieje że spali resztki pożniwne.

Nie przecze że masz racje z tym grzybem. Rzepakiem zajmujemy sie 3 lata a w tym roku już tak bardziej profesionalnie. Póki co nie planuje więcej zabiegów ale zobaczymyjak bedzie bardzo zielony to moze czyms się pojedzie. Troche nie rozumiem dlaczego uważasz że jak się skleja to pół tony rzepaku mozna więcej wyciągnąć?

#4696 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 maj 2014 - 11:24

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja o sklejaniu słyszałem dobre i złe opinie?Znajomy co w tamtym roku pryskał mi reglone odradził mi sklejanie bo mówi że łuszczyny ciężko się kruszą przy młuceniu, on 2lata temu sklejał i mówił że cholernie ciężko się mu młuciło a kombajn ma 1klasa CASE Axial Flow. Z 2 strony łuszczyny się nie otwieraja i nie wypada ziarno, np przy częstych opadach i mocnym słońcu. Nie wiem czy to prawda ale sąsiad gada że on na sklejanie pryska po skoszeniu na pokos?Czy to ma jakiś sens? Ja osobiście nie będę przsadzał bo wiadomo każdy zabieg to koszty a w tym roku cena nie zapowiada się zbyt rewelacyjna?

#4697 Share rycho30

rycho30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 maj 2014 - 17:54

Opryski rzepaku i innych oleistych czy na płatek cyperkill+yamato to będzie dobre rozwiązanie proszę o porade

lub impakt nie chcę dużych kosztów doradzcie coś

#4698 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 04 maj 2014 - 18:26

Opryski rzepaku i innych oleistych Z tym Cyperkilem jest sprzeczność w etykiecie. Niby zarejestrowany na opadanie a niżej żeby nie pryskać w czasie kwitnienia.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#4699 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 maj 2014 - 18:31

Opryski rzepaku i innych oleistych na cypermetryne był kiedys okres prewencji na pszczoły 3 dni.Lepiej nie ryzykowac i zastapic deltametryna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4700 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 04 maj 2014 - 18:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Chrzan86 może za duża dawke dał że mu sie tak mocno posklejało. Ja w każdym razie sklejać raczej też nie będę. A co do ceny to chyba tragedi nie będzie kontrakty były na 1400 netto także w żniwa nie powinno być dużo taniej.