Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#4561 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 08:27

Opryski rzepaku i innych oleistych kolego ja na słodyszka pryskałem kilka dni temu (6 dni) jak pierwsze dni ciepłe przyszły, a wczoraj leciałem na grzyba i podobnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 23:30
  •  

#4562 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 08:27

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja na słodyszka w tym roku w ogóle nie pryskałem, zresztą w tamtym też nie. Na opadanie płatków stosuje Proteusa na chowacza podobnika, pryszczarka czyli na szkodniki łuszczynowe najważniejsze aby chowacza zawalczyć bo robi on miejsce pryszczarkowi którego właściwie zwalczyć się nie da bo one nie żeruje, już nie raz miałem spore straty przez popękane łuszczyny bywało że i 30% :wacko: .
Dzisiaj widziałem, że spółdzielnia pryska od 7 rano, pewno w południe przerwą i wieczorem znowu.

#4563 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2014 - 15:51

Opryski rzepaku i innych oleistych ja również wczoraj część opryskałem na podobnika i pryszczarka + tebukonazol tylko czekałem i czekałem wiatr wiał spory dziś to samo w dodatku zachmurzone i nie wiadomo czy reszte uda się opryskac, nie mam w trzydziestce odpowiedniego oświetlenia żeby móc chociaż do 21 pryskać.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4564 Share lelo22

lelo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 18:20

jak już ci tak żal kasy to opryskaj chociażby samym prochlorazem (mirage/mondatak itp)-60zł/ha (daje sie 1l)
albo tebukonazolem (sparta/domnic/tebu itp)-70zł/ha

zdecydowanie lepsze to niż nic

bo jak ci sie wdadzą choroby (a pewnie wdadzą jak będzie przekropie do żniw), to nie będziesz stratny 60 czy 70zł/ha, a 600 albo i 1600.

Na choroby pryskalem tebukonazolem jak pryskałem na słodyszka gdy rzepak zaczynał kwitnąć! Ale nie o to mi chodziło. Chodziło mi o to czy chowacz podobnik może wyrządzić dużą strate na łuszczynach bo do żniw jeszcze daleko a tebukonazol nie działa aż tak długo! A teraz nie chce pryskać bo nie zrobiłem ścieżek i nie chce go zniszczyć! Ale jak trzeba będzie to będe pryskał!

#4565 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 19:21

Opryski rzepaku i innych oleistych kolego może tak być, że na podobnika możesz pryskać i to dwa razy. Straty mogą być spore, wejdź w rzepak, a na pewno go zobaczyć między słodyszkami.

#4566 Share lelo22

lelo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 19:36

Opryski rzepaku i innych oleistych Chowacz pojawił się tylko na obrzeżach pola w święta i od tego czasu ani śladu po chowaczu tylko słodyszek jest!

#4567 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:42

Opryski rzepaku i innych oleistych no i ja wczoraj i dziś zrobiłem już ostarni zabieg w rzepaku (tak urósł, ze jeszcze jakbym ze 2-3 dni chciał czekać, to wszystkie drogi za traktorem byłyby połamane), a ze zapowiadają teraz u mnie 2 dni deszczy, to nie było na co czekać.

90% pola poszło
topsin 1l
propico 0,5l
proteus 0,6

na jednej działce testowo
acanto 0,5
tebu 0,75
proteus 0,6

jestem ciekaw czy będzie wyraźna różnica

#4568 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:49

Na choroby pryskalem tebukonazolem jak pryskałem na słodyszka gdy rzepak zaczynał kwitnąć! Ale nie o to mi chodziło. Chodziło mi o to czy chowacz podobnik może wyrządzić dużą strate na łuszczynach bo do żniw jeszcze daleko a tebukonazol nie działa aż tak długo! A teraz nie chce pryskać bo nie zrobiłem ścieżek i nie chce go zniszczyć! Ale jak trzeba będzie to będe pryskał!

szkodliwość chowacz apodobnika polega na tym że samice składając jaja do łuszczyn nakłuwają robią otwór w łuszczynie z kolei samice pryszczarka kapustnika wykorzystują ten otwór na składanie swoich jaj do łuszczyn, larwy żerują na nasionach w łuszczynie całkowicie je niszcząc, łuszczyny otwierają się i deformują. Żer obu szkodników to tzw metabioza czyli rodzaj współzycia pomiedzy chowaczem podobnikiem a pryszczarkiem kapustnikiem.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#4569 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 09:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy o środkach na opadnie i na robaka chyba wiemy juz wszystko ,bo duzo bylo o tym pisane teraz chodzi o fakt ile i czy ktos stosuje mocznik do tych środkow na opadanie platka i robaka ile kg? bo mam zamiar stosowac mocznik pierwszy raz wiec troche mam obawy czy nic sie nie stanie wiec czekam na wasze odpowiedzi :))))

#4570 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 15:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Koledzy prawdą jest że pierwsze kwitną rzepaki które są najelpiej dożywione i nawiezione? Oczywiście chodzi mi o rzepaki które są np wczesne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4571 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 16:03

Opryski rzepaku i innych oleistych raczej na odwrót
im więcej azotu rzepak dostał przed kwitnieniem, tym później zakwitnie.

#4572 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 16:17

Opryski rzepaku i innych oleistych co do mocznika to jest artykuł w ostatnim top agrarze-pierwszą dawkę można dać w fazie pąkowania(10-20 kg/ha) a drugą w fazie kwitnienia(10-20 kg/ha N) Ja osobiście tego nigdy nie stosowałem, będzie trzeba zrobić doświadczenie za rok.

#4573 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 26 kwiecień 2014 - 16:21

Opryski rzepaku i innych oleistych po niedzieli już jedna odmiane trzeba bedzie jechac na płatek .. własciwie to juz opadają ale czekam żeby troche wiecej łuszczyn było
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4574 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 16:26

co do mocznika to jest artykuł w ostatnim top agrarze-pierwszą dawkę można dać w fazie pąkowania(10-20 kg/ha) a drugą w fazie kwitnienia(10-20 kg/ha N) Ja osobiście tego nigdy nie stosowałem, będzie trzeba zrobić doświadczenie za rok.

10-20N? to juz wczystym skladniku wiec dawka jak na kwitnienie taka dosc,szkoda ze nie mam tego artykulu bo chetnie bym poczytal :D bo chce zastosowac

#4575 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 17:33

Opryski rzepaku i innych oleistych tak w czystym składniku.

#4576 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 26 kwiecień 2014 - 19:36

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosuje ktoś w tym roku Yamato?

KPK KUMURUN TEAM

#4577 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 21:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosuje, chcę dać 1,75 l/ha Yamato na opadanie płatka.

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#4578 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 22:21

Opryski rzepaku i innych oleistych 3 lata pod rząd stosowałem yamato z dobrym skutkiem. 1,75.
W tym roku pewnie też bym zastosował, gdyby nie to, ze za późno sie obudziłem i już u mojego dystrybutora środka zabrakło.
Wziąłem topsin, który jeszcze mieli, zmieszałem z triazolem, który mi został z zeszłego roku od zbóż i mysle tez bedzie ok.

#4579 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 22:28

Opryski rzepaku i innych oleistych a kiedy na tego platak sie pryska bo jeden rzepak ma juz troche łuszczyn a jeden dopiero zaczyna kwiat rozkladać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4580 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 04:38

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie yamato srednio zadzialal ale tylko to bylo do zakupu u mnie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)