Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#4541 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:43

Amistar (Starami) + Syrius, Orius czy cos Innego makteshima. (swietne nośniki)

Ja sie zdecydowalem jednak 0,5 L Amistar + 0,5L Tebukonazol

Że dawka Amistaru zaniżona to pół biedy może i nawet starczy ale tylko 0,5 Tebukonazolu? Według mnie to zdecydowanie za mało, triazol w takiej kombinacji ma zwalczyć juz istniejące infekcje bo strobi nie działa interwencyjnie, a tylko zapobiegawczo. I jak dasz tak mało triazolu to może nie zwalczyć tego co jest i działanie strobi będzie nieskuteczne chyba że nie ma żadnych infekcji ale tego wiedzieć nie możesz. Tu raczej cudu za 100zł się zrobić nie da i tebukonazolu z 1l trzeba by dac albo i pełną dawke 1,25l. Nawet jest taki gotowy środek Lerak 200EC zobacz sobie dawkowanie.

Ja wjeżdżam jak tylko pogoda pozwoli

Edytowany przez grego, 23 kwiecień 2014 - 19:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 09:05
  •  

#4542 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:00

Opryski rzepaku i innych oleistych pryskacie już na opadający płatek? Mi już pierwsze pojedyńcze opadają z tych co się pośpieszyły.Teraz nie wiem co robić? Odmiana marathon-wielkopolska

#4543 Share GoSuPiCaSsO

GoSuPiCaSsO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:23

Że dawka Amistaru zaniżona to pół biedy może i nawet starczy ale tylko 0,5 Tebukonazolu? Według mnie to zdecydowanie za mało, triazol w takiej kombinacji ma zwalczyć juz istniejące infekcje bo strobi nie działa interwencyjnie, a tylko zapobiegawczo. I jak dasz tak mało triazolu to może nie zwalczyć tego co jest i działanie strobi będzie nieskuteczne chyba że nie ma żadnych infekcji ale tego wiedzieć nie możesz. Tu raczej cudu za 100zł się zrobić nie da i tebukonazolu z 1l trzeba by dac albo i pełną dawke 1,25l. Nawet jest taki gotowy środek Lerak 200EC zobacz sobie dawkowanie.

Ja wjeżdżam jak tylko pogoda pozwoli

Grego ale ja sie z Toba zgodze. Dawka tebu jest 0,5 tylko i wylacznie dlatego ze objawow zadnych grzybow nie widac. Jest lekko biale przebarwienie po opadzie gradu jedynie. Ale stanow zapalnych niewidac. wiec raczej bym spokojnie podszedl do tematu. Moze moj blad ze nie opisalem dokladnie sytuacji.

A cos jeszcze mialem pytac. Sasiad ma pszenice. i w sumie jest dosyc dziwne zjawisko wszystkie najwieksze liscie praktycznie pekły na srodku. wzdloz liscia czym to moze bys spowodowane?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4544 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Dla mnie osobiście łatwiej jest wizualnie stwierdzić termin zabiegu po rozwiniętych pąkach niż szukanie płatków na ziemi i wiadomo, że te co pierwsze wystrzeliły do szybciej opadną. Jak mniej więcej połowa pąków jest rozwinięta na głównym kwiatostanie to można powoli zaczynać zabiegi.

#4545 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:26

Opryski rzepaku i innych oleistych panowie poradźcie, wczoraj opryskałem rzepak ozimy na opadający płatek mieszanką : 5kg/ha mocznik +2,5 kg /ha siarczan magnezu+ 0,5 l/ha Pictor + 0,6l / ha Proteus + 0,25l/ha Sumi Alfa. Po dobrych pół godziny spadł deszczyk ok 0,5 l/ m2 . dziś byłem na polu i słodyszek i chowacz nadal na rzepaku... mało tego rzepak wygląda jakby go przymrozek chwycił bo główki na pedzie głównym lekko zwieszone... co mu mogło zaszkodzić?? opryskiwacz był po ostatnim zabiegu po skracaniu pszenicy CCC i Medax Top, może jakoś szczególnie płukany, ale czy miałby na to wpływ by rzepak główkę zwiesił??Ostatni raz na jakikolwiek chwasty w zbożu było pryskane nim rzepak skracałem, ale w tym czasie już 2 razy pryskałem w tymże rzepaku i żadnych uwag nie było. nie wiem czy czasem nie zaszkodziłem mu dodatkiem mocznika który mocno obniża temp. wody, zabieg wykonany grubo po 17...

#4546 Share jaqbi

jaqbi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:27

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam wszystkich pierwszym postem na forum:) i od razu pytanie :) pryskałem dzisiaj na opadający płatek Acanto+ orius+ propulse niestety po godzinie do oprysku zaczęło dość intensywnie padać ;/ moje pytanie brzmi czy deszcz może jakość wpłynąć na działanie oprysku ?

#4547 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:37

Opryski rzepaku i innych oleistych godzina to malutko.
pełnej skutecznosci nie bedzie na pewno.
A czy jakakolwiek bęðzie..trudno powiedzieć.

#4548 Share buczek

buczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:43

Opryski rzepaku i innych oleistych jest sens dawać prochloraz + tebukonazol na opadanie płatka?? czy najlepszy będzie Pictor??

#4549 Share mtz55

mtz55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam czy jest sens pryskać na słodyszka jeśli rośliny zakwitły w 30-40%. Na całej roślnie, na zielonych pąkach siedzi 2-4 sztuki.

Edytowany przez mtz55, 23 kwiecień 2014 - 21:52.

#4550 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:56

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie ma żadnego sensu, próg szkodliwości na luźnym pąku to 5-7 szt na rośline, a jak już zaczął kwitnąć to tym bardziej. Większość słodyszków będzie siedzieć w kwiatkach.

Pogode mamy niezbyt udaną na opryski codziennie w każdej chwili może spaść deszcz, strach w pole wyjeżdżać i nie widać aby sie to miało w najbliższych dniach zmienić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4551 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 22:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Chowacz jaką szkodę robi gdy rzepak kwitnie w 30 %?

#4552 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 kwiecień 2014 - 23:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Ale jaki chowacz?

Zdecydowanie strobiluryna + triazol
Amistar (Starami) + Syrius, Orius czy cos Innego makteshima. (swietne nośniki)
Ja sie zdecydowalem jednak 0,5 L Amistar + 0,5L Tebukonazol
75 netto// 0,5 L Amistaru + 25 zł/netto// 0,5 L Tebukonazolu razem daje 100 zl/netto/HA i uwazam ze naklad nienajgorszy srodki markowe
2 grupy związków chemicznych i elegancja francja. I Nie dajcie sie marketingowi ze Amistar xtra to taki swietny bo raz ze mnie azoksystrobiny to jeszcze 80 cyprokonazolu to za malo zeby zastosowac bez zmieszania... z czyms

0,5l amistaru do 125g azoksystrobiny, 0,5l tebu czy czystego tebukonazolu? W każdym razie 0,5l tebu to 125g tebukonazolu.
1l amistaru xtra to 200g azoksystrobiny i 80g cyprokonazolu. Lepsze jest wrogiem dobrego. Dajesz mniej strobiluryny a więcej triazolu. A to strobiluryna jest najważniejsza.

Co do przyspieszonych zabiegów jak niektórzy już pytali. Jeżeli presja chorób jest wysoka a chcecie dać środki o długotrwałym zabiegu to możecie przyspieszyć zabieg.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4553 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 24 kwiecień 2014 - 08:25

Opryski rzepaku i innych oleistych na płatek pojade gdzies za tydzień około .. do tego mospilan plus bormax .. .. co mnie martwi to przymrozko zapowiadają
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4554 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 15:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Prawdą jest to ze nie można rzepaku zasilać moczniekiem podczas pryskania na opadanie kwiatu ze względu na to ze mocznik możne zbić kwiat rzepaku ?

#4555 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 24 kwiecień 2014 - 19:52

Opryski rzepaku i innych oleistych jednak dzisiaj musiałem opryskac mospilanem bo słodyszka pełno na jednym i dopiero zaczoł kwitnąć .. a drugi już kwitnie czyli nie trzeba juz opryskać na słodyszka tak ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4556 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:16

Opryski rzepaku i innych oleistych ja dzisiaj pryskałem na grzyba i na chowacza podobnika, bo też już się pojawia-szedł Mondatak+Brasifun i Proteus.

#4557 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Czym załatwić słodyszka ale żeby nie zaszkodzić pszczołom? 5-10 % kwitnie dużo jest w fazie zielonego pąka a robali 10-15 na roślinie. Tydzień temu pryskałem Ammo Super. Czy jeszcze raz prysnąć tym samym czy może mospilanem? Mospilan miałem dać razem z fungicydem na płatek. Poradźcie coś bo aż czarno od tego cholerstwa
Zetor Team

#4558 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:27

Opryski rzepaku i innych oleistych ja dzisiaj już zacząłem pryskać na grzyba choć z 1-2 dni mógł jeszcze stać ale pogoda bardzo nie pewno więc korzystałem z okazji, że wieczorem nie padało. Większość pryskam Impact 125 + Proteus, a w ramach doświadczeń porównawczych na jeden kawałek dodam nieco Acanto, a i jeden kawałek Pictorem pójdzie. Mam Monolita i urósł spory niepowiem choć to raczej nie zaleta... wiosną był bardzo nie równy ale teraz się ładnie wyrównał pole równe jak stół. Nie wiem czy to zasługa tebukonazolu czy sam z siebie.

#4559 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 22:01

Opryski rzepaku i innych oleistych a proteusa w jakim celu stosujesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4560 Share typoli

typoli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 07:16

Opryski rzepaku i innych oleistych proteus jest owadobójczy

ile czasu czekaliście od zabiegu na słodyszka na wykonanie oprysku na opadający płatek