Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#4381 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:57

Opryski rzepaku i innych oleistych kolego z tym wrześniem to taka lekka ironia była oczywiście, że nie będzie zielony do września ale z tydzień, dwa może być dłużej zielony i może się okazać, że trzeba będzie czekać aż dojrzeje. Nie wiem czym sąsiad pryskał w tamtym roku ale rzepaki kosił i odwoził jak kolejki stały z pszenicą. W międzyczasie swoją zdążył wykosić czakając aż rzepak dojrzeje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 22:57
  •  

#4382 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:58

Opryski rzepaku i innych oleistych to chyba najtańszy oprysk z mozliwych
co ważne nie działa systemicznie tylko wgłębnie, wiec nie krąży po roślinie i jest skuteczny jedynie tam, gdzie spadła kropelka na lisc/łuszczyne.

coś tam działa (szczególnie jak jest rok dośc suchy), ale w ciepłe mokre lata można sie na nim zawieść.

#4383 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosowałem Yamato 3 lata z rzędu i nie narzekam. Ok w koszty można wchodzić bez opamiętania ale jak cena będzie taka jak w ubiegłym roku (a na to się zanosi) to dołożenie na płatka kolejnych 140-200zł to moim zdaniem zbyt wiele. Ten zabieg trzeba zrobić z głową. Nie oznacza to jednak że ja tak zrobię bo kupiłem już Propulse

KPK KUMURUN TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4384 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , robienie zdjec

Napisany 14 kwiecień 2014 - 22:45

Opryski rzepaku i innych oleistych http://www.sklep.agr...8&category_id=3 mam pytanie ten nawoz bedzie sie nadawal do opryskania z srodkiem grzybojczym , chce go dac 2 litry na hektar

coraz gorzej

#4385 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 08:26

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzis gadalem z taki jednem przedstawicielem co gadal ze nie mozna wiosna dwa razy pryskac srodkim co ma taka sama substancje np(tebukonazol) bo niby moze zostac w roslinie czy jakos tak i moze byc problem ze sprzedażą,a pryskal ktos czy stosowal ktos środek I M P A C T 125 SC na opadanie płatka??????

#4386 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2014 - 09:50

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:37.

#4387 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 15 kwiecień 2014 - 10:04

Pozwolę sie nie zgodzić

Ja swego czasu robiłem sobie doświadczenia na polu. Na część zastosowałem yamato w dawce 1,75l/ha, a na drugą cześć Amistar w dawce 1l/ha Pryskane było w pełni kwitnienia.

Jakie były efeky?
rzepak na obu polach był zdrowy, sypał bardzo podobnie (różnic były niezauważalne). Z tym, ze ten po amisarze wyraźnie dłużej był zielony i, jako że nie desykuję, musiałem go młócić dobry tydzień później niż ten po yamato, a i tak miał wilgotności powyżej 9.

widząc takie efeky od 2 czy 3 juz lat stosuje yamato i jesem zadowolony.

Także to porównanie do malucha i merca trochę przesadzone

doswiadczenie robione przy wilgotnej pogodzie?
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4388 Share grego2

grego2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 10:23

Dzis gadalem z taki jednem przedstawicielem co gadal ze nie mozna wiosna dwa razy pryskac srodkim co ma taka sama substancje np(tebukonazol) bo niby moze zostac w roslinie czy jakos tak i moze byc problem ze sprzedażą,a pryskal ktos czy stosowal ktos środek I M P A C T 125 SC na opadanie płatka??????

Z tego co czytałem to ten Impact chyba najlepszy wybór w tych pieniądzach, na pewno lepszy od tebukonazolu czy prochlorazu. W tamtym roku go stosowałem i byłem zadowolony gołym okiem różnic między nim, a Pictorem nie zauważyłem w tym roku też go biorę. Z tego co sprzedawca mówił to w tamtym roku ludzie szturmowali Pictora czy Amistary aż zabrakło w hurtowniach, a po doświadczeniach z zeszłorocznymi cenami rzepaku, Pictora idzie sporo mniej, a większość bierze tego Impacta za 70zł.
Tak nawiasem mówiąc przy plonie 4t/ha różnice między środkami to nie są setki kg czy tony, żeby sie to dało zauwazyć bez dokładnej wagi dla przykładu różnica między Pictorem, a Impactem to jakieś 140kg. Przy mniejszych plonach opłacalność Pictora spada.

Edytowany przez grego2, 15 kwiecień 2014 - 10:47.

#4389 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 15 kwiecień 2014 - 11:14

Opryski rzepaku i innych oleistych To może pomieszać Impact 1l plus np. Acanto 0,3l?

#4390 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 11:58

co za bzdury ten sprzedawca wciska-koszenie we wrześniu???.Wiosna o 3 tyg wcześniej niż w zeszłym roku.Powiem tak Yamato nie stosowałem i się nie wypowiadam-być może to jest dobry środek.Stosowałem nie raz amistar-u mnie się nie sprawdza-jest za drogi w stos. do ochrony jaką zapewnia.Nie przedłuza wegetacji( na jednym polu amistar i alert i nie widziałem różnicy),W zeszłym roku stos acanto +cyprokonazol( Reweller)-naprawdę też bardzo kiepsko zadziałał.Pictor też dawałem nie raz-świetny środek -zdanie moje i znajomych .Też nie przedłuża wegetacji do września ;) .Kiedyś jak krucho było z forsą to na płatek pojechałem samym tebu i o dziwo rzepak miałem zdrowy jak nigdy.W tym roku propulse kupiłem -zobaczymy co z tego będzie w żniwa( o ile przymrozki nie przyjdą bo straszą nawet -5 stopni)

Kolego propulse ile wchodzi na hektar? cena;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4391 Share grego2

grego2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 15:53

To może pomieszać Impact 1l plus np. Acanto 0,3l?

W sumie można by spróbować, cenowo dość przyzwoicie wyjdzie. A co lepsze Acanto czy Amistar bo jest zamiennik Amistara w tej samej cenie?

Edytowany przez grego2, 15 kwiecień 2014 - 15:54.

#4392 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 16:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Amistar ma mocniejszą strobiluryne, ale i dłużej trzyma zielono
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4393 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 15 kwiecień 2014 - 17:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Jest tyle tych kombinacji środków,że już sam nie wiem co wybrać na płatka. Wiadmo każdy chce najwięcej osiągnąć, a wydać jak najmniej. Wyjściowo rzepak prowadzony był na 4T i myślę że na obecną chwilę możliwe jest to do uzyskania ( zdjęcia w galerii). Lecieć czymś gim w stylu Pictora lub Amistaru Xtra, czy czymś tańszym jak Impact, albo Acanto i tebu, to jest pytanie.....

#4394 Share ArturHarupa

ArturHarupa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 17:34

Opryski rzepaku i innych oleistych witam.mam pytanie jakim środkiem opryskać w warzywach żeby nie rosły chwasty bo zawsze mizarośnie jeszcze warzywa nie zejdą a już jest zarośnięte

Edytowany przez ArturHarupa, 15 kwiecień 2014 - 18:07.

#4395 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 18:15

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja bym postawił na Pictora lub jeżeli chcesz trochę zaoszczędzić Acanto + Tebu - podobno efekty całkiem całkiem
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4396 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Kolego pomyliłeś rośliny to temat o oleistych, opryski. wejdż w warzywa i tam pytaj.
Co do Acanto + tebu ja tak pryskałem w tamtym roku i było dobrze. w tym roku na pierwszy strzał poszło tebu więc na opadanie pójdzie Acanto+Menara. miałem Pictora brać ale jak mi powiedzieli 390 za 1l to zrezygnowałem.

#4397 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:10

Jest tyle tych kombinacji środków,że już sam nie wiem co wybrać na płatka. Wiadmo każdy chce najwięcej osiągnąć, a wydać jak najmniej. Wyjściowo rzepak prowadzony był na 4T i myślę że na obecną chwilę możliwe jest to do uzyskania ( zdjęcia w galerii). Lecieć czymś gim w stylu Pictora lub Amistaru Xtra, czy czymś tańszym jak Impact, albo Acanto i tebu, to jest pytanie.....

To już najlepiej jak sam ocenisz. Jeżeli rzepak się dobry zapowiada to lepiej trochę drożej a mieć dobra ochronę. Czyli lepiej amistar xtra czy pictor.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4398 Share piokac75

piokac75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam. Jestem nowy na tym forum , jeszcze się nie odnalazłem, więc jeśli nie jest to właściwy temat , lub gdy pytanie zostało już zadane to przepraszam...

A więc czy środek Legatto (na zielsko) bierze chaber i rumian?? Na ulotce i w internecie nie znalazem nic na temat w/w chwastów. MOże ktoś stosował to na swoim polu? Z góry dziękuję za odpowiedź :D

#4399 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 kwiecień 2014 - 21:15

Opryski rzepaku i innych oleistych co chcesz teraz robić legato ?

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4400 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 21:22

Opryski rzepaku i innych oleistych 1 nie ten dział forum
2 nie i nie
3 dopiero legato plus (a wiec diflufenikan +izoproturon) bierze rumian i większość chabru (o ile jest we wczesnych fazach rozwojowych)

możesz sobie dokupic jakis oprysk który ma tylko izoproturon (np izoherb 500), zmieszanć w odpowiednich proporcach z tym legato 500 i bedziesz miał legato plus 600.

Edytowany przez nunu85, 15 kwiecień 2014 - 21:25.