Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8781 odpowiedzi na ten temat

#4361 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:37

Opryski rzepaku i innych oleistych Polecam yamato+proteus u mnie w tamtym roku bardzo dobrze się sprawdził. Dzisiaj zauwarzyłe żb dużo łodyk jest popękanych i tu moje pytanie jaką grzybówke profilaktycznie zastosować teraz żeby trzymało do czasu pryskania na platka i czy moge dodać jeszcze bor i siarczan magnezu(na polu widać już pojedyncze kwiatki)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 19:19
  •  

#4362 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:18

Opryski rzepaku i innych oleistych Rzepak już max 10 dni zakwitnie na lubelszczyżnie nawet te póżno siane więc jak masz kasy za dużo to pryskaj.

#4363 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:38

Opryski rzepaku i innych oleistych Pany mam dylemat rzepak faza zilonego paka czesc juz luzny wiekszosc zwarty słodyszka znikome ilosci, cięzko go znalesc,, sa juz pojedyncze kwitnace wystzrzały. Teraz pytanie prysnac to profilaktycznie dursbanem czy darowac sobie. bede jechał pewnei w srode z odzywkami i borem wiec mozna by dorzucic cos ale czy to ma sens jak zaraz bedzie kwitł to słodyszek zajmnie sie kwiatkami :) ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4364 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:44

Opryski rzepaku i innych oleistych juz o tym pisalismy pare postów wyżej.
To juz nie pora na dursban.
Pozabijasz wszystkie pszczoły, które beda sie kręciły wokół tych kwiatków, które juz zdązyły zakwitnąć i zakwitną w ciągu najbliższych kilku dni, bo chloropiryfos działa do tygodnia nawet.

#4365 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:45

Opryski rzepaku i innych oleistych ja bym sobie już darował tym bardziej, że ochłodzenie zapowiadają najwyżej pyretroid daj jakby sie czasem naleciały . Pozatym Dursbanu nie stosuje sie przed kwitnieniem, a co dawałeś na chowacza, że teraz chciałeś nim pryskać na słodyszka?

#4366 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:53

Opryski rzepaku i innych oleistych tez wąłsnei o pszczołach myslałem ten rok jakis dziwny jest. W ubiegłym wąłsnie poleciałem dursbanem+perytroid na chowacza w tym roku tylko perytroidem u mnie brak robactwa. W ubiegłym jechałem mospilanem na słodyszka ale troszke go było teraz totalny brak. WIec chyba mnie utwierdsziliscie ze opryskam Bormax+siarczan,+mocznik pózniej tylko płatek proteus i pictor.

Edytowany przez bialy2005, 13 kwiecień 2014 - 21:54.

#4367 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 08:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Na opadanie jaką dajecie dawkę Pictora? Bo mi sprzedawca mówi, że 0,5 to na opadanie dużo i lepiej dać 0,4l co o tym myslicie? Chciałem jeszcze spróbować Yamato ale u mnie nie mają tego i chyba Zastosuje na części Pictora i reszte Impactem. Ewentualnie myślałem aby do Impacta dodać Acanto, bodaj w tamtym roku tak zrobiłem bo nie szło już dostać Pictora.

#4368 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 14 kwiecień 2014 - 08:51

tez wąłsnei o pszczołach myslałem ten rok jakis dziwny jest. W ubiegłym wąłsnie poleciałem dursbanem+perytroid na chowacza w tym roku tylko perytroidem u mnie brak robactwa. W ubiegłym jechałem mospilanem na słodyszka ale troszke go było teraz totalny brak. WIec chyba mnie utwierdsziliscie ze opryskam Bormax+siarczan,+mocznik pózniej tylko płatek proteus i pictor.

Jaką dajesz dawkę mocznika i siarczanu na ha? ja dałem 8kg mocznika + 3kg siarczanu na ha i chyba lekko mi go poparzyło (200L wody/ha)... a niby stężenie małe...
rzepak jest przed kwitnieniem..

#4369 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 14:53

Opryski rzepaku i innych oleistych Co lepiej zastosować Yamato czy Amistar Xtra? Jak by ktoś mógł napisać jaki wpływ mają te preparaty na rośliny i jakieś uzasadnienie dla danego wyboru...

#4370 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:24

Opryski rzepaku i innych oleistych Yamato ma krótszy okres działania. Amistar xtra działa długo i dla mnie efekt jest super. Tyle że może wyjść drożej. W tym raku będę dawać 0,8l amistaru i wychodzi mi niecałe 140zł/ha to dobra cena. Yamato wiele taniej nie wychodzi.

Pany mam dylemat rzepak faza zilonego paka czesc juz luzny wiekszosc zwarty słodyszka znikome ilosci, cięzko go znalesc,, sa juz pojedyncze kwitnace wystzrzały. Teraz pytanie prysnac to profilaktycznie dursbanem czy darowac sobie. bede jechał pewnei w srode z odzywkami i borem wiec mozna by dorzucic cos ale czy to ma sens jak zaraz bedzie kwitł to słodyszek zajmnie sie kwiatkami :) ?

U mnie w tym roku również słodyszka nie ma, pojawia się okazjonalnie. Ale prysnąłem na pąką plenum i jestem spokojny. Nawet jak się pojawia słodyszek to wkrótce pada. Jak tak dalej będzie to tylko 1 zabiegiem zwalczę słodyszka co się nie zdarzało od pewnego czasu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4371 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 kwiecień 2014 - 17:08

Opryski rzepaku i innych oleistych to jakby porównywać jazdę Fiatem 126 p i Mercedesem :P całkiem inne środki całkiem inna cena, przede wszystkim różność substancji aktywnych - w Amistarze dodatkowo masz silną strobiluryne,która lubi trzymać rośliny w zieloności. Efekt napewno będzie lepszy po Amistarze,

Mieszanka Yamato 1,25l i 0,25l Acanto na płatka ma sens?

Może być mało Acanto, zwiększ tak do 0,4 i zamiast Yamato daj Tebu
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4372 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Amistar Xtra w dawce wychodzi 140zł? Jakoś mało, według Rudnika ok 190zł tak jak i Pictor. Który lepszy ten amistar, Pictor czy Acanto 0,5 i 0,5 tebu?

#4373 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:19

Opryski rzepaku i innych oleistych Czytaj uważnie, pisał o dawce zredukowanej 0,8l. Do tego na rudniku jest drogo, do tego może jeszcze bierze większe opakowania i cena jest znacznie niższa. Poziom amistaru jest podobny do pictora, tebu z acanto słabszy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4374 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Środki zbliżone, po Amistarze rzepak będzie najdłużej zielony
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4375 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:38

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie jest to zaniżona dawka tylko taka jak ma być na opadający płatek. Na szkoleniu przedstawiciel Syngenty mówił, że jeśli ktoś chce na zielony pąk pryskać to dawka 1l, ale jeśli w momęcie opadania płatków to 0,8 bo w przeciwnym wypadku będzie kosił we wrześniu. Każde 100g z grupy strobiluryn to jeden tydzień ochrony minimum z tego co mówił.

#4376 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:52

Yamato i Amistar to jakby porównywać jazdę Fiatem 126 p i Mercedesem :P całkiem inne środki całkiem inna cena, przede wszystkim różność substancji aktywnych - w Amistarze dodatkowo masz silną strobiluryne,która lubi trzymać rośliny w zieloności. Efekt napewno będzie lepszy po Amistarze,

Pozwolę sie nie zgodzić

Ja swego czasu robiłem sobie doświadczenia na polu. Na część zastosowałem yamato w dawce 1,75l/ha, a na drugą cześć Amistar w dawce 1l/ha Pryskane było w pełni kwitnienia.

Jakie były efeky?
rzepak na obu polach był zdrowy, sypał bardzo podobnie (różnic były niezauważalne). Z tym, ze ten po amisarze wyraźnie dłużej był zielony i, jako że nie desykuję, musiałem go młócić dobry tydzień później niż ten po yamato, a i tak miał wilgotności powyżej 9.

widząc takie efeky od 2 czy 3 juz lat stosuje yamato i jesem zadowolony.

Także to porównanie do malucha i merca trochę przesadzone

Edytowany przez nunu85, 14 kwiecień 2014 - 18:56.

#4377 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:10

Opryski rzepaku i innych oleistych no właśnie kolega dobrze pisze aby się nie okazało, że to co zyskamy stosując strobi nie stracimy na większej wilgotności i późniejszej dostawie po niższej cenie zapewne. Jak już pisałem mnie sprzedawca nieco przestrzega przed stosowaniem Pictora na opadający płatek, a jak już to 0,4l na ha bo inaczej koszenie we wrześniu. Wszystko fajnie jak ktos rzepak magazynuje to może czekać albo wiadomo desykacja ale też chciałbym tego uniknąć.

#4378 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:24

Opryski rzepaku i innych oleistych co za bzdury ten sprzedawca wciska-koszenie we wrześniu???.Wiosna o 3 tyg wcześniej niż w zeszłym roku.Powiem tak Yamato nie stosowałem i się nie wypowiadam-być może to jest dobry środek.Stosowałem nie raz amistar-u mnie się nie sprawdza-jest za drogi w stos. do ochrony jaką zapewnia.Nie przedłuza wegetacji( na jednym polu amistar i alert i nie widziałem różnicy),W zeszłym roku stos acanto +cyprokonazol( Reweller)-naprawdę też bardzo kiepsko zadziałał.Pictor też dawałem nie raz-świetny środek -zdanie moje i znajomych .Też nie przedłuża wegetacji do września ;) .Kiedyś jak krucho było z forsą to na płatek pojechałem samym tebu i o dziwo rzepak miałem zdrowy jak nigdy.W tym roku propulse kupiłem -zobaczymy co z tego będzie w żniwa( o ile przymrozki nie przyjdą bo straszą nawet -5 stopni)

#4379 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:36

Opryski rzepaku i innych oleistych Jeśli dasz w odpowiedniej fazie i nie zbyt dużą dawkę to będzie chwonił normalnie, chyba logiczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4380 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:51

Opryski rzepaku i innych oleistych A jak jest z prochlorazem na płatka, wujek w tamtym roku stosował.