Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8771 odpowiedzi na ten temat

#4341 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:45

Opryski rzepaku i innych oleistych ja tez na robaki nie pryskalem w tym roku, a w poprzednim piec razy,
a zaraz zacznie kwitnac wiec juz tylko zostanie oprysk na opadanie na pryszczarka i na grzybka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 07:41
  •  

#4342 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:53

Opryski rzepaku i innych oleistych przez tydzień złapało się 5 słodyczków - zastanawiam się czy pryskać proteusem

#4343 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:09

Opryski rzepaku i innych oleistych a co tu się zastanawiać jak nie ma słodyszka - to co tu pryskać ? Ja nie znalazłem ani jednego u siebie -a starałem się mocno coś znaleźć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają! zobacz »

•  

#4344 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:28

Opryski rzepaku i innych oleistych po świętach nadaję na noc temperaturę powyżej 10 stopni i myślę że słodyszek do o sobie znać - w tej chwili rzepak jest w fazie zwartego kwiatostanu, a proteus długo działa, więc dlatego się zastanawiam czy nie opryskac teraz i mieć spokój do opadania płatków

#4345 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 kwiecień 2014 - 00:37

Znalazłem zestawienie z Top Agrar kilku środków na opadanie. 1 2 miejsce pod względem plonu i opłacalności to Amistar i Pictor, a za nimi jeśli chodzi o opłacalność znalazł sie Impact 125SC, przed Traperem, Zamirem, Sarfunem. Według mnie jak ktoś nie osiąga 4t z ha i chce tanio zrobić zabieg to ten Impact powinien być dobry

Dobrze tu piszesz. Jak ktoś nie leci na wysokie plony to drogie środki jak pictor czy amistar nie podniosą znacząco plonu, a taki amistar ze względu na silny efekt fitotoniczny niekiedy może nadmiernie przedłużać wegetację. Jednak przy bardzo dobrych rzepakach działanie amistaru będzie wielką zaletą, a nie wadą.
Przy ochronie zawsze należy pamiętać że zabiegiem najsilniej działającym na wysokość plonu jest nawożenie, ochrona ma zapobiegać stratom. Czyli nawet najlepsza ochrona na rzepaku słabo nawożonym nigdy nie będzie dobrze wykorzystana.

Ja jeszcze zastosuje na rzepak dursban +cyperkil + tecnophyt ph+ i dodam fungicyd na płatka,rzepak zaczyna kwitnac co Panowie powiecie na ta mieszanke?

Zdecydowanie źle, załatwisz wszystkie pszczoły i inne owady zapylające. Poza tym zwalczanie słodyszka kiedy rzepak zaczyna kwitnąc również jest błędem. To robal dość leniwy, jak ma do wyboru kwiat i pąk, który najpierw trzeba przegryźć aby dostać się do środka prawie zawsze wybierze kwiat. Słodyszek też pomaga w zapylaniu.

przez tydzień złapało się 5 słodyczków - zastanawiam się czy pryskać proteusem

5 słodyszków to tyle co nic. Jednak jeżeli w ciągu tygodnia rozpocznie się faza kwitnienia to wg mnie warto zastosować insektycyd. Jeżeli proteus działa długo to będzie dobry. Długie działanie ma też plenum.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4346 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 06:35

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja już mam spokój z robaczkami popryskałem proteusem jak tylko zaczynał kwitnąć( w zeszłym tygodniu) a teraz siedzi w kwiatku i ma w nosie pąki. W zeszłym roku naloty były co dwie godziny :) i nie szlo się ogarnąć z tymi małymi czarnymi wariatami.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#4347 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 06:39

przez tydzień złapało się 5 słodyczków - zastanawiam się czy pryskać proteusem

proteusa zostaw sobie na płatek.Teraz poczekaj spokojnie na słodyszka.Jesli rzepak nie kwitnie to daj Avaunt

#4348 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 12 kwiecień 2014 - 09:34

Opryski rzepaku i innych oleistych co dac na wołki pryskałem co roku przez dwa lata i cały czas są mam zborze na somsieku w stodole murowanej ????

#4349 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 12 kwiecień 2014 - 12:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja w tym roku chcę zastosować Explicit jest to następca Avaunta. Koszt ok 65zl ha ale ponoć konkret środek.

#4350 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 12 kwiecień 2014 - 17:47

Panowie mam problem z moim rzepakiem na kilku kawałkach ma poskręcane liście i jest troche niższy niż inne czego moze być tego przyczyna , dodam ze jeszcze nie pryskałem od robaka bo w naczyniu nie było wiecej niż trzy na dobe jutro chciałbym coś zastosować odmiana rzepaku californium .

jeżeli liście są jaśniejsze i łyżeczkowato skręcone (wygięte) to może być to niedobór siarki
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4351 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 18:01

Opryski rzepaku i innych oleistych a jeżeli kolorem się nie różni jest bardzo ciemny tylko liście skręcone? bo u mnie też tak ma. Może chłodne dnie i noce, po wczesniejszych ciepłych i stres go kręci?

#4352 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:38

Alerta 375SE w rzepaku to niby juz kilka lat temu wycofali bo ponoć szkodliwy dla pszczół. Jednak kiedyś słyszałem, że ponownie otrzymał rejestracje ale w tamtym roku jak chciałem go kupić to w każdym sklepie mówili, że dawno wycofany i nigdzie go już sie nie kupi. A ty go normalnie kupowałeś czy z kwitkiem o aktualnym szkoleniu? W ogóle dziwne że go dostałeś, a na opakowaniu miał rejestracje na opadanie płatka?

TAK. sprawdziłem dzisiaj etykietę i jest tam wpisany rzepak (zgnilizna twardzikowa) w fazie opadania płatka. środek kupiony w 2013

#4353 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Potwierdzam rok temu właśnie na opadanie płatka pryskałem alertem, przy kupnie wymagali szkolenia. W tym roku myśle o pictorze, lub amistar xtra

#4354 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 10:03

TAK. sprawdziłem dzisiaj etykietę i jest tam wpisany rzepak (zgnilizna twardzikowa) w fazie opadania płatka. środek kupiony w 2013

Bo są dwa Alerty, jednym starym nie można było pryskać, został wycofany, potem zmienili formulację można było pryskać.
Mi w tamtym roku jedna firma przywiozła, ale nie rozładowali z samochodu, z powrotem go zabrali, bo ta firma nie miała specjalnego magazynu do przechowania środków, a Agrolok do domu po 2 dniach przysłał bez niczego.

#4355 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:17

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie, orientuje się ktos może po jakim czasie od oprysku insektycydowego opad deszczu powoduje konieczność powtorzenia zabiegu?

#4356 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:26

Opryski rzepaku i innych oleistych dla Proteusa jesli dobrze pamietam godzina wystarczy od zabiegu do deszczu.Pyretroidy powinny byc zmyte poniewaz maja działanie powierzchniowe

Edytowany przez slawek2209, 13 kwiecień 2014 - 17:28.

#4357 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:03

Opryski rzepaku i innych oleistych stary alert to jeden z lepszych środków jest ale ten z karbendazymem bo ten nowy jest kiepski

Thug

#4358 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:08

Opryski rzepaku i innych oleistych Oba Alerty sa wycofane.Jedynie z zapasów hurtowni mozna dostać

#4359 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:51

Opryski rzepaku i innych oleistych @losktos masz rację - głownie o MTN chodzi. Wczoraj pryskałem na słodyszka to dałem stężenie 10% mocznika do tego bor i mangam
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4360 Share QWERTY888

QWERTY888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:16

Opryski rzepaku i innych oleistych Mieszanka Yamato 1,25l i 0,25l Acanto na płatka ma sens?