Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

11981 odpowiedzi na ten temat

#4221 Share infinityPG

infinityPG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 02 kwiecień 2014 - 07:22

Mospilan na słodyszka to sobie odpuść. Ja już 2 lata temu się na nim zawiodłem. Rok temu najpierw pojechałem proteusem a potem plenum i tak na dobrą sprawę dopiero plenum załatwił skutecznie słodyszka. W tym roku 1 zabieg na słodyszka pójdzie plenum i zobaczę czy on jest taki dobry, czy rok temu był dobry bo po proteusie.
Masz już pąki?

Właśnie widzę że Mospilan chyba słabo załatwił sprawę ...wczoraj pojechałem Proteusem i zobaczymy czy coś da .Paki już mam wiec różnie to może byc :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 21:49
  •  

#4222 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2066 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 13:35

Opryski rzepaku i innych oleistych To dwa razy pryskacie układowymi na samego słodyszka... kurcze to koszta niezłe muszą być. Ja to mam nadzieje, że po Dursbanie nie będzie potrzeby w ogóle pryskać, na słodyszka tak jak w tamtym roku miałem. Słodyszek owszem był ale nie przekraczał progu szkodliwości to go nie ruszałem bo po co. A odnośnie Mospilanu krążyła kiedys opinia, że on "ogłupia" słodyszka, a nie zabija dlatego robaki są widoczne, ale ponoć nie żerują, a jaka jest prawda to nie wiem.

#4223 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 15:08

Opryski rzepaku i innych oleistych Mospilan to szajs, zawiódł mnie i nie tylko mnie rok temu nigdy więcej. Tylko czym innym pryskać jak są pszczoły?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4224 Share lelo22

lelo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 17:56

Opryski rzepaku i innych oleistych Można pryskać rzepak od grzyba gdy już zaczyna kwitnąć?

#4225 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:12

Opryski rzepaku i innych oleistych krychyu pryskaj wieczorem i po problemie a co do mospilana i pszczoly to i tak pszczola zginie bo mosipilam zmienia jej zapach i juz do ula ja nie wpuszcza

a co do proteusa to jest bardzo dobry srodek tylko jak kazdy ukladowy dziala tak do 3 tyg a potem koniec dzialania

#4226 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:54

Opryski rzepaku i innych oleistych pryskacie już na słodyszka ? u mnie narazie bardzo mało ale pomału trzeba jechać opylać bo różnie może być zakupiony mam nurelle d550 pierwszy raz go bede stosował wczesniej był mospilan ale 2 lata temu słabo zadziałał potem proteus już lepiej a jeśli chodzi o pszczoły to nurelle podobno ma 3 dni prewencji a w nowej etykiecie pisze nie dotyczy cosc chyba w nim zmnienili czy co?

#4227 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:18

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie słodyszek się pojawił i jako pierwszy zabieg poszedł Pyrinex 0,6 plus Ammo 0,15

#4228 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9233 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 kwiecień 2014 - 23:22

Ja też w tamtym roku stosowałem Plenum - efekt końcowy był dobry. Ale widząc te słodyszki chodzące po pąkach, a niby nie żerujące to troszkę się denerwowałem.

No w sumie taki powinien mieć mechanizm działania, wnika do rośliny i jak słodyszek trochę skonsumuje to go może zwalczyć.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4229 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 09:31

Opryski rzepaku i innych oleistych chciałbym powrócić do tematu herbicydów, w kontekście rzepaku jarego - czy mogę zastosować przedwschodowo command 0,1l/ha oraz po wschodach navigator 0,3l/ha? znajomi stosowali te środki przedwschodowo w mieszaninie i obyło się bez poprawek, a ja mam problem z przytulią i chciałbym ją rozwalić na dwa strzały, a jednocześnie zależy mi na niskim koszcie zabiegu, gdyż butisan star max wyjdzie ponad dwukrotnie drożej

#4230 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 17:43

Opryski rzepaku i innych oleistych mam pytanie z trochę innej beczki

jako pułapki na szkodniki rozłożyłem na polu zwykłe żółte miski w które łapie się zdecydowanie za dużo pożytecznych owadów (np. trzmieli)

w związku z tym chciałbym kupić profesjonalne łapki na szkodniki, np. takie:

Dodany obrazek

czy ktoś ma może jakiś namiar gdzie takie coś dostanę?

z góry dzięki za pomoc

/Dawid

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4231 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:07

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam chciałbym zapytać o oprysk Galera bo zrobiłem nią rzepak ozimy tydzień temu było powyrzej 8 stopni i bez przymrozków od 4 dni nocami na lubelszczyżnie spada temperatura do 3-4 stopni na minus i te chwaściorki takie nijakie jak by gadały może zdechne może nie ...... jak zachowac się może teraz ten oprysk ?

#4232 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:25

mam pytanie z trochę innej beczki

jako pułapki na szkodniki rozłożyłem na polu zwykłe żółte miski w które łapie się zdecydowanie za dużo pożytecznych owadów (np. trzmieli)

w związku z tym chciałbym kupić profesjonalne łapki na szkodniki, np. takie:

Dodany obrazek

czy ktoś ma może jakiś namiar gdzie takie coś dostanę?

z góry dzięki za pomoc

/Dawid

Teraz jest jakaś promocja:przy zakupie nie całych 2kg mospilanu takie naczynko gratis,ale pogadaj z handlowcem u którego się zaopatrujesz w śor to jeżeli jesteś jego ''dobrym klientem'' to przywiezie Ci pewnie bez problemu za free ;-)

#4233 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:32

chciałbym powrócić do tematu herbicydów, w kontekście rzepaku jarego - czy mogę zastosować przedwschodowo command 0,1l/ha oraz po wschodach navigator 0,3l/ha? znajomi stosowali te środki przedwschodowo w mieszaninie i obyło się bez poprawek, a ja mam problem z przytulią i chciałbym ją rozwalić na dwa strzały, a jednocześnie zależy mi na niskim koszcie zabiegu, gdyż butisan star max wyjdzie ponad dwukrotnie drożej

Navigator działa głównie przez liście chwastów czyli lepiej powschodowo

#4234 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 03 kwiecień 2014 - 22:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak masz dobrego handolowca to bez niczego dostaniesz taką miskę za free

#4235 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 05:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy osoby które stosowały rok temu po raz pierwszy (najlepiej, w razie braku innych rzepaków w okolicy) mospilan tez zauważyły jego słabą skuteczność?
Moje drugie pytanie, czy zna ktoś jakieś badania, czy mocznik podany na płatek działa szkodliwie wobec pszczół? Oprysk oczywiście nocny, na razie z tego rezygnuję, ale jeżeli szkód to pszczołom nie robi, to czemu nie. W tamtym roku stosowałem na płatek proteusa, pszczołom podobno nic sie nie stało (oprysk o godz. 22-23).

#4236 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 10:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Małe pytanko mozna łączyć mocznik z Orisusem??

#4237 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1709 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 17:53

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie sądzę żeby mocznik miał jakiś wpływ na pszczoły... Dobrze że tak dbasz o pszczoły ale one kończą oblot koło 19 więc można spokojnie wcześniej latać z opryskami. A jak ze skutecznością takich nocnych zabiegów??

#4238 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 20:11

Opryski rzepaku i innych oleistych mam pytanie czy pryskal ktos mavrikiem 240 ew na slodyszka? i jaki efekt jest po nim? poniewaz dzisjaj go zakupilem 1raz

#4239 Share karola134

karola134

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 20:59

Opryski rzepaku i innych oleistych ja pryskałem comandem i navigatorem przed wschodowo w ozimym już drugi rok i jestem zadowolony po co dwa razy jeździć :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4240 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:10

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy można pryskać rzepak na płatek falconem?