Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#4101 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 19:09

Stosowalem 2 lata temu dawka była 0,6l/ha

Wszystko w porządku było, nie przypalił, żadnych efektów ubocznych nie było? W jakiej fazie stosowałeś? Mi gościu mówił że mam dać 0,5 l/ha choć na moje powinno być minimum 0,6 jak u Cb. Jak myślisz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 21:43
  •  

#4102 Share tomek10

tomek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 22:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Rzepaku nie przypaliło.Rozmawiałem z rolnikiem co też stosował rok wcześniej niż ja i było ok.Z niczym nie mieszałem bo tez nie byłem pewny tego środka,faza to zaczynał iść w pęd im szybciej tym lepiej później będą większe liście które będą zakrywać chwasty.Tylko teraz w nocy mogą być przymrozki i nie wiem czy nie osłabi działania środka.

#4103 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 07:15

Opryski rzepaku i innych oleistych No właśnie w nocy mogą byc przymrozki i nie wiem czy można pryskać Dursban + tebu + NPK

Edytowany przez grego, 26 marzec 2014 - 10:07.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4104 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 10:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzięki wielkie za informacje tomek10. Będę musiał na dniach ponieważ rzepak rośnie w oczach. Nie mogę czekać niestety aż będzie cieplej w nocy. Pozdrawiam.

#4105 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 16:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak już masz Fox-a to pryskaj, ale cudów się nie spodziewaj. Jak mak jest spory ( a pęwnie jest), to go nie weźmie. najpierw go trochę pokręci, liście podeschną, a potem odbije i będzie kwitł aż do zbioru rzepaku. Fox do działania potrzebuje słońca, więc jak rzepak będzie zasłaniał mak, to jeszcze słabiej zadziała. Według mnie Fox ma szanse zadziałać tylko jesienią na bardzo mały mak.
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

#4106 Share syba

syba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 20:42

Opryski rzepaku i innych oleistych Siemka
Mam do was takie pytanko kiedy i jakim środkiem pryska się pszenice i pszenżyto ozime na grzyba ,Dokładniej czy juz można pryskać bo moczniak sie rozwija, i ile razy należy pryskać na grzyby czy raz wystarczy czy trzeba więcej ????

#4107 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 26 marzec 2014 - 20:58

Opryski rzepaku i innych oleistych http://www.agrofoto....80#entry1338529 poszukaj tutaj
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4108 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 21:38

Opryski rzepaku i innych oleistych wskażcie mi proszę jakie są możliwości i koszty zastosowania skutecznego herbicydu o jak najszerszym spektrum działania powschodowo w rzepaku jarym - w obecnych warunkach atmosferycznych, żaden środek na rzepak ozimy nie ma rejestracji na wiosnę i jest troszeczkę chłodniej niż na przełomie sierpnia i września, co polecacie oraz jakie macie doświadczenia?

czy w rzepaku ozimym mogę jeszcze wejść z toprexem (już gdzieniegdzie pojawiają się pąki) czy bezpieczniej użyć caryx bądź dobry tebukonazol

Edytowany przez kissmy..., 26 marzec 2014 - 21:45.

#4109 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 22:20

Opryski rzepaku i innych oleistych witam na wiosne poszło w pierwszej dawce 350kg/h saletrosan i później saletra z kędzierzyna wymieszane z mocznikiem jakies 200kg

Na chwasty będę prsykać na dniach jak przestanie padać(wiem mogłem to zrobić przed deszczami) czy do środka na chwasty mogę dodać Asahi SL/Caryx 240 SL (który zastosować?) i do tego tebu na grzyba? Myślę że jeszcze na chowaczka bedzie już czas to chyba Dursban 480 EC+ bor,magnez i musi być jeszcze siarka skoro poszła w nawozie(saletrosan)? 21 marca saiłem drugą dawkę nawozów czy podajać bor magnez i na chowaczka mam dodać jeszcze mocznik?? stężenie ma być 5%? czy 10%? i te zabiegi wykonać jak najszybciej czy mogę z czymś poczekać? Młody jestem dlatego tyle pytam. Mam nadzieje że mi ktoś na jakieś chociaż pytanie odpowie :)

Edytowany przez mat22889, 26 marzec 2014 - 22:20.

#4110 Share Depex

Depex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 00:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Na rzepak jary ma rejestracje galera. Koszt to ok. 150 zl/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4111 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 09:38

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie na 2 nastepne tygodnie zapowiadaja w moim regionie przymrozki do -3 stopni dzis jutro i pojutrze nie zapowiadaja. Mam do opryskania rzepak galera co robic? Przymrozek poszkodzi na rośliny jak popryskam galera czy zmniejszy działanie środka ? Jaka musi byc min temp żeby galera podziałała?

#4112 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 09:51

Opryski rzepaku i innych oleistych minimalna średnia dobowa temperatura 8 stopni
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4113 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 12:43

Opryski rzepaku i innych oleistych No a jeżeli bedzie niższa to środek nie zadziała tak jak powinien czy spowoduje uszkodzenia na roślinch?

#4114 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 12:48

Opryski rzepaku i innych oleistych nie zadziała, galera działa bardzo dobrze ale w wyższych temperaturach, w innym wypadku szkoda kasy na zabieg
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4115 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 15:58

czy w rzepaku ozimym mogę jeszcze wejść z toprexem (już gdzieniegdzie pojawiają się pąki) czy bezpieczniej użyć caryx bądź dobry tebukonazol

Jeżeli chodzi o Caryx to jak najbardziej zastosowanie tego środka w tej fazie jest bezpieczne dla roślin rzepaku. Caryx można stosować już od 15 cm wysokości rzepaku, więc jeśli pojawiają się w tym momencie pierwsze pąki na plantacji to nie ma na co czekać. Jak najbardziej moge polecić Caryx w dawce 1l.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#4116 Share adamadam241

adamadam241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 18:37

Opryski rzepaku i innych oleistych witam mam pytanko jestem początkujący w uprawie rzepaku )czy juz trzeba teraz
pryskac na grzyba i te chowacze czy jeszcze czekać bo pisze tam zeby niepryskac
przed spodziewanymi przymrozkami a codziennie rano jest szron srodki
jakiie mam to nurella i domnic . a rzepak ma jiz zwarte pąki to chyba juz czas pryskac

#4117 Share luki17

luki17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:01

Opryski rzepaku i innych oleistych Pryskaj wtedy kiedy trzeba zobacz najpierw czy masz nalot najlepiej wystaw żółte naczynie a jesli nie to zobacz u sasiada

#4118 Share adamadam241

adamadam241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:18

Opryski rzepaku i innych oleistych patrzeć kiedy sąsiad pryska ? hmmm ciekawe

#4119 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:29

Opryski rzepaku i innych oleistych ...no ale niestety często tak jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4120 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 20:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam, krótkie pytanie. Caryx i Orius(tebukonazol) leżą już na półce, rzepak ma ok 13-15 cm wysokości. Wjeżdzać w poniedziałek albo wtorek z mieszanką tych środków? Myślę o 0,5 caryxu i 0,6 oriusa na hektar- co radzicie?