Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8784 odpowiedzi na ten temat

#4081 Share Smola

Smola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:43

Opryski rzepaku i innych oleistych 1 l caramby + 0,6 l Dursban + 0,1 Minuet + 1 l Extra Bor + 2 kg makro P + 10 kg mocznika to wszystko na 1 ha. Można to razem pomieszać czy lepiej zrobić na 2 razy i dodać 10 kg siarczanu magnezu? jesli oddzielnie to jaki odstęp czasu miedzy zabiegami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 16:05
  •  

#4082 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:43

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie w mazowieckim slodyszek bardzo atakuje, a chowacza nic nie widac a powinno byc odwrotnie chyba

#4083 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 23 marzec 2014 - 20:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Kiedy pada deszcz to chowacze też atakuja?

Edytowany przez Michalmeer, 23 marzec 2014 - 20:59.

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4084 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 23:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Ile musi minąc minimum dni od oprysku galerą do zastosowania toprexu środków od robaka siarczanu magnezu itp?

#4085 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 06:14

Opryski rzepaku i innych oleistych Zachowaj mozliwie długi odstęp czasu pomiedzy zabiegami.Rzepak odczuwa działanie galery.Z 5 dni powinno wystarczyc o ile rzepak nie przerosnie optymalnej fazy skracania

#4086 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 09:08

Opryski rzepaku i innych oleistych Toprex mogłeś połączyć z galerą, bynajmniej sprawdza się to na jesień, wypraktykowane koło mnie przez duże gospodarstwo, a tak to 3 dni starczy.

#4087 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 24 marzec 2014 - 14:23

Opryski rzepaku i innych oleistych Z mixami to jest tak że 100 razy się uda a 101 już nie i tak rok temu spaliłem sobie jeden kawałek pola z rzepakiem, zahamowało go pogięło, niby rósł, a zaczął kwitnąć jak kosiłem ten nie spalony. Mieszanka na słodyszka + na choroby + basfoliar + Bor. I to zredukowane dawki i na 2 kawałkach nie uszkodziło rzepaku a 3 w plecy.

Edytowany przez tracker, 24 marzec 2014 - 14:23.

#4088 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 15:09

Opryski rzepaku i innych oleistych mysle ze tym srodkiem na chabry cos zaszkodziłeś bo czym innym.
Galera pójdzie jutro a toprex lub tebu+ccc w sobote podobnie jak 2 dawka azotu. Rzepak jeszcze nie wybija w ped ale szybko idzie do góry i mysle ze pod koniec tygodnia zacznie wybijac. Regulator dac jak zacznie wybijać czy deko wczesniej juz mozna?

#4089 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 marzec 2014 - 16:51

sprawa jest taka ze nie bede latał dwa razy opryskiwaczem osobno na grzyba i robki,albo i tez zdolistnymi jak mozna dobrze wszystko utrafic i za jednym razem opryskać,dzieki chlopaki za info, zawsze sie tylko jednego obawiam zeby wlasnie środki sie nie pożarły jak to sie mówi;p
A i w jakiej fazie pedu głownego musi miec rzepak zeby zastosować antywylegacz,chodzi mi ile cm 20? 30?

Dla torprexu na optymalna wysokość podają 10-15cm, czyli jak zamierzasz skrócić środkiem opartym na triazolach to im wcześniej tym lepiej.

A jak pryskałem jesienią Toprexem, to mogę wiosną też nim polecieć czy nie bardzo? Toprex najbardziej dostępny u mnie w sklepach dlatego się pytam, ewentualnie poszukam caryx plus coś typu orius/horizon. I kiedy najlepiej zastosować (orientacyjna wysokość rzepaku) Toprex a kiedy tebu+caryx?

Tak jak podał @slawek2209 możesz toprex zastosować wiosną w takiej fazie jak zalecił. Toprex jak zastosujesz w odpowiedniej fazie to sprawdzi się i jesienią i wiosną.

u mnie w mazowieckim slodyszek bardzo atakuje, a chowacza nic nie widac a powinno byc odwrotnie chyba

Na pewno to słodyszek? Trochę wcześnie jak na niego.

Ile musi minąc minimum dni od oprysku galerą do zastosowania toprexu środków od robaka siarczanu magnezu itp?

Około tygodnia optymalnie, jak czas nagli to po 3-4 dniach powinno być ok.

mysle ze tym srodkiem na chabry cos zaszkodziłeś bo czym innym.
Galera pójdzie jutro a toprex lub tebu+ccc w sobote podobnie jak 2 dawka azotu. Rzepak jeszcze nie wybija w ped ale szybko idzie do góry i mysle ze pod koniec tygodnia zacznie wybijac. Regulator dac jak zacznie wybijać czy deko wczesniej juz mozna?

Toprex jak wcześnie to dobrze, lepsze skrócenie, lepsze pobudzenie pędów wzrostu. Na farmerze była informacja że każdy dzień przed pąkowaniem toprex skróci rzepak o 1cm. Jak rzepak wybija w pęd to jak najbardziej optymalny termin.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4090 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 17:21

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosował ktoś Fox 480 SC wiosną? Mak się pojawił i chcę polecieć dawką 0,5 l/ha.ma ktoś doświadczenie z takim zabiegiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4091 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 17:47

Opryski rzepaku i innych oleistych napewno slodyszek maly czarny sprawdzalem w katalogu to napewno on, a chowacz jest wiekszy. slodyszek jest a chowacza brak

#4092 Share infinityPG

infinityPG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 24 marzec 2014 - 18:01

Opryski rzepaku i innych oleistych W Łódzkim też nalot słodyszka(sobota) jak tylko przestanie padac wjeżdżam ze środkami...

#4093 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:13

Opryski rzepaku i innych oleistych wczoraj złapało sie w naczynie 9 chowaczy i 3 słodyszki

#4094 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:36

Opryski rzepaku i innych oleistych zamiast dursbanu kupiłem pyrinex - podobno to samo (substancja aktywna identyczna). Pryskał ktoś pyrinexem?

#4095 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:48

Opryski rzepaku i innych oleistych jezeli pyrinex 480 to identyko jak dursban, dawka 0,6l. Chyba nie ma rolnika który by nie pryskal chloropiryfosem.
sławek2209 brukwiaczki czy czterozębne? Myslicie ze zabieg fopami na samosiewy moze smrodem odstraszyc, zniechęcic chowacze??

#4096 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 19:27

Opryski rzepaku i innych oleistych 8 brukwiaczków i jeden czterozębny

#4097 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1756 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 19:30

Opryski rzepaku i innych oleistych A ja z innem beczki - gdzie w Lublinie lub okolicach można zrobić szkolenie na opryski ?Ostatnio większość środków jest tylko "za okazaniem" i trzeba chyba zrobić, żeby ojca nie ganiać do sklepu.

Edytowany przez jahooo, 24 marzec 2014 - 19:32.

#4098 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 19:34

Opryski rzepaku i innych oleistych Zadzwon do Odr Końskowola .Powinni udzielić informacji gdzie są obecnie szkolenia

#4099 Share tomek10

tomek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 10:44

Stosował ktoś Fox 480 SC wiosną? Mak się pojawił i chcę polecieć dawką 0,5 l/ha.ma ktoś doświadczenie z takim zabiegiem?

Stosowalem 2 lata temu dawka była 0,6l/ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4100 Share rycho30

rycho30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 19:03

Opryski rzepaku i innych oleistych w jakich temperaturach mozna stosować dursban czy teraz jak temperatura w nocy jest ok 4 stopni to można