Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#3981 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 11:50

Opryski rzepaku i innych oleistych to pytanie do działu STRĄCZKOWE raczej...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 04:01
  •  

#3982 Share dfk110

dfk110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 12:47

Opryski rzepaku i innych oleistych panowie ja tak trochę z innej beczki. jak to jest z "integrowaną ochroną roślin" chodzi o progi szkodliwości i dokumentację zabiegów

#3983 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 17 marzec 2014 - 13:43

panowie ja tak trochę z innej beczki. jak to jest z "integrowaną ochroną roślin" chodzi o progi szkodliwości i dokumentację zabiegów

Dokumentacja i szkodliwość to swoją drogą, masz także wykonać kalibrację opryskiwacza a główny cel IOR polega na wykorzystaniu dostępnych metod walki zaczynając na metodach niechemicznych (np bronowanie,płodozmiany,odpowiednie odmiany itd) a w ostateczności wykorzystać chemię.
Od roku 2014r. wymagana jest dokumentacja: jakim opryskiem się wykonuje zabieg, dlaczego trzeba było go wykonać, jaki chwast wystąpił, ile tego chwastu było na m2,

Warto poczytać http://ochronaroslin...in-nowe-zasady/

Edytowany przez Yngel, 17 marzec 2014 - 13:46.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3984 Share mirek211

mirek211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 19:52

dzien dobry, mam pytanie odnoścnie nawozu Rosahumus, czy stosował go ktos na ziemie np pod uprawe osa, pszenicy, jęczmienia i na trawy?? chodzi mi o to czy po stosowaniu tego nawozu po dwóch latachmozna zasiac lucerne mieszancowa na gleby IV klasy, jak myslicie urosłaby ta lucerna po stosowaniu tego nawozu??

dzien dobry, mam pytanie odnoścnie nawozu Rosahumus, czy stosował go ktos na ziemie np pod uprawe osa, pszenicy, jęczmienia i na trawy?? chodzi mi o to czy po stosowaniu tego nawozu po dwóch latachmozna zasiac lucerne mieszancowa na gleby IV klasy, jak myslicie urosłaby ta lucerna po stosowaniu tego nawozu??

Stosowałem ten oprysk pod mieszankę ale nie zauważyłem tego efektu co reklamują, dodam jedynie to że stosowałem to w gospodarstwie ekologicznym. Efekt miałem stanowczo lepszy po zastosowaniu kompostu z trawy z 2 ha wychodzi mi około 30-35 rozrzutników. Świeżo skoszoną trawę spycham spychem do śniegu w silos (ważne jest aby skosić przed przekwitnięciem) i pozostawiam do jesieni a później rozworze na pola efekt nie wiem czy nie lepszy niż po oborniku. Jak coś to mam jeszcze nadwyżkę spychów do c330 i t25. mirek.n211@onet.pl

#3985 Share dorotka_sm

dorotka_sm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 20:38

U mnie bez problemu dostępna jest "nowa" Nurelle

bo ten środek przez chyba trzy lata wyłączony z obiegu, a od tego roku powrócił :)

#3986 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 20:46

Kiedy pryskać na samosiewy w rzepaku? Co jest najbadzej skuteczne?

Kolego na przyszłość lepiej wykonuj zabieg jesienią. Teraz postaraj się jak najwcześniej go wykonać tak by rzepak go nie zdążył przykryć. Zapewne samosiewy już ruszyły (zazieleniły sie) także gdy wilgoć zejdzie z pola będzie sucho ruszaj z zabiegiem.

Co do skracania. Ja w tamtym roku zastosowałem caryx w zmiejszonej dawce na wiosnę i świetnie zachamował Visby oraz wypuścił dodatkowe pędy (w tamtym roku miało to duże znaczenie ze względu na opóźnioną wegetację). Z grzybem nie było problemu. Cena może i wysoka środka ale według mnie warto tym bardziej że nie trzeba dawać pełnej dawki, dodam jeszcze że caryx stosuje również jesienią.

Edytowany przez krychu, 17 marzec 2014 - 20:49.

#3987 Share dorotka_sm

dorotka_sm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 20:50

Czym najpierw lecieć galera czy odżywki regulatora i inne cuda?

Najlepiej najpierw pojedź na chwasty, a po kilku dniach odżywki. W odwrotnej kolejności najpierw byś te chwasty dokarmił i wzmocnił, a potem byś z nimi walczył ;) Wyjątek to sytuacja gdy plantacja jest w słabej kondycji lub widoczne są jakieś niedobory i przebarwienia.

#3988 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 20:57

Opryski rzepaku i innych oleistych 150g protiokonazol i 100g tebukonazolu wystarczy na pierwszy zabieg??

Kolego na przyszłość lepiej wykonuj zabieg jesienią. Teraz postaraj się jak najwcześniej go wykonać tak by rzepak go nie zdążył przykryć. Zapewne samosiewy już ruszyły (zazieleniły sie) także gdy wilgoć zejdzie z pola będzie sucho ruszaj z zabiegiem.

Co do skracania. Ja w tamtym roku zastosowałem caryx w zmiejszonej dawce na wiosnę i świetnie zachamował Visby oraz wypuścił dodatkowe pędy (w tamtym roku miało to duże znaczenie ze względu na opóźnioną wegetację). Z grzybem nie było problemu. Cena może i wysoka środka ale według mnie warto tym bardziej że nie trzeba dawać pełnej dawki, dodam jeszcze że caryx stosuje również jesienią.

Jeśli jeszcze zmniejszyłeś dawkę caryx'a to śladowe ilości metkonazolu poszły to jego ochrona fungicydowa jest znikoma.

#3989 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 20:58

Opryski rzepaku i innych oleistych orientuje sie ktos czy 0,3 l Lontrel 300SL połozy chaber czy trzeba dac dawke 0,4l?

#3990 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 22:38

150g protiokonazol i 100g tebukonazolu wystarczy na pierwszy zabieg??

Jeśli jeszcze zmniejszyłeś dawkę caryx'a to śladowe ilości metkonazolu poszły to jego ochrona fungicydowa jest znikoma.

Objawów choroby można powiedzieć było zero a więc ta minimalna dawka wystarczyła. Grzyba nie było do samych żniw niestety tego nie mogę powiedzieć o szkodnikach które złożyły mi jaja w łuszczynach i obniżyło plon około 30 %. Dlatego mam pytanie. Jakimi środkami pryskacie na szkodniki w fazie przed kwitnieciem rzepaku. Wcześniej nie mam problemu z doborem środków natomiast w tamtym roku musiałem popełnić gdzieś błąd od fazy przedkwitnienia do fazy opadania płatka.

Edytowany przez krychu, 17 marzec 2014 - 22:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3991 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 23:15

Opryski rzepaku i innych oleistych a na opadajacy płatek pryskales?

#3992 Share venis

venis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 23:25

Opryski rzepaku i innych oleistych Witam Panowie, zakupiłem opryskiwacz z roździelaczem stałociśnieniowym włoskim. Czy po ustawieniu go na dane ciśnienie on ma tylko trzymać to samo ciśnienie po zamknięciu sekcji, czy też jak mu zwiększę obroty silnika. Mam problem z tym związany, bo gdy zwiększę mu obroty to ciśnienie mu wzrasta. Czy to tak ma być, czy jest to do wyregulowania? z góry dzięki za odpowiedź. :)

#3993 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 07:34

Opryski rzepaku i innych oleistych to raczej nie ten temat, zawór stałocisnieniowy ma utrzymywac stałe cisnienie przy wyłaczaniu sekcji, przy zwiększaniu obrotów cisnienia takiego samego nie ma prawa utrzymywac

#3994 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 10:00

Opryski rzepaku i innych oleistych Ile u was kosztuje Nurelle bo u mnie litr wychodzi 100zł czyli na ha 60zł... podczas gdy koszt Dursban + cyperkill to jakieś 40zł na ha albo coś źle liczę bo nie chcę mi sie wierzyć, że aż taka różnica jest. Myślałem że Nurelka wyjdzie jeszcze taniej niż składanka Nurelli, a tu taki zonk przecież to nawet ten sam producent... nie wiem kto to kupi przy takiej cenie.

Edytowany przez grego, 18 marzec 2014 - 10:23.

#3995 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 18 marzec 2014 - 12:28

Opryski rzepaku i innych oleistych Kolego masz rację wczoraj pytałem jak to jest z tą nurellką i wychodzi drożej

#3996 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 13:20

Opryski rzepaku i innych oleistych No absurd jakiś

#3997 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:52

Opryski rzepaku i innych oleistych Wiecie może dlaczego nie można stosować Bi 58 na chowacza w rzepaku?

#3998 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:58

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy Asahi SL można stosować łącznie z Horizontem i odżywką ?

#3999 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2014 - 20:07

Opryski rzepaku i innych oleistych w jakich fazach są Wasze rzepaki i czy pojawił się u Was już chowacz brukwiaczek? Naczynia wystawione?

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4000 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 20:57

Opryski rzepaku i innych oleistych u mnie Rohan zaczyna strzelać w pęd, kolo 12.03 na 3 naczynia wpadl jeden brukwiaczek, za to czterozebnych wpadlo srednio 5 sztuk/naczynie. No i do dzisiaj cisza.