Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#3961 Share smerf5030

smerf5030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 10:23

Opryski rzepaku i innych oleistych koledzy mam kawalek pola z pozno sianym rzepakiem ma zaledwie 6 lisci w srodku widac juz pak czy mozna go jeszcze dokrzewic np.ccc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 19:25
  •  

#3962 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 16 marzec 2014 - 11:29

I teraz pytanie czy zależy Ci na silnym regulowaniu wzrostu czy na ochronie fungicydowej. Caryx ma mocniejsze działanie skracające niż toprex, a słabsze fungicydowe. Toprex to 2 triazole które jak się spóźnisz z zabiegiem to wzrostu nie będą regulować wcale. Caryx ma typowy regulator, który powinien działać zawsze i wszędzie.

Prawdę mówiąc chyba ważniejsza jest ochrona fungicydowa bo jeśli genetycznie odmiana karłowa aż tak nie pędzi w górę to nie wiem czy jest sens jeszcze hamować ją regulatorami. Co prawda regulatory nie tylko 'skracają' rzepak ale też wymuszają rozrost pędów bocznych więc czy to hybryda czy karłowa liniówka to równie ważne jest by pęd głowny nie zdominował rośliny. Właśnie w związku z tymi wątpliwościami zadałem pytanie bo zawsze uprawiałem wysokie hybrydy i wiosną szedł Caryx ewentualnie prochloraz i tebukonazol a przy karłach nie mam doświadczenia.

#3963 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:45

Opryski rzepaku i innych oleistych W tym roku na pierwszy strzał w półkarłowcu zastosuję tebukonazol + karbendazym, tylko nie wiem, w jakich ilościach (i proporcji). Dziwią mnie te naloty chowacza u innych użytkowników, nie wystawiłem żółtych naczyń, nie było na to czasu (coś by się może znalazło, ale już trudno), jak coś wpadnie to we wtorek (wiatr 5m/s, podmuchy do 9m/s - najmniejsze w przyszłym tygodniu) popryskam dursbanem lub nurellą.

Kiedy planujesz tobago zabieg na grzybka w karłowcu? U mnie już starych liści prawie nie widać, przysychaja, za to jest masa nowych, rzepak nie bije w pęd, na połowie areału dostał całą dawkę N w RSMie, na kolejnej dostanie do kilku dni drugą dawkę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3964 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:19

Opryski rzepaku i innych oleistych gdzie kupujecie karbendazyn ??

#3965 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 14:18

Opryski rzepaku i innych oleistych Sarfun Osadkowski miał.

#3966 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 14:56

Opryski rzepaku i innych oleistych Zamiennikiem Sarfunu jest Helben.

#3967 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 15:21

Kiedy planujesz tobago zabieg na grzybka w karłowcu? U mnie już starych liści prawie nie widać, przysychaja, za to jest masa nowych, rzepak nie bije w pęd, na połowie areału dostał całą dawkę N w RSMie, na kolejnej dostanie do kilku dni drugą dawkę.

Jeszcze czas. Póki co rzepak na razie się budzi, poza tym temperatura w nocy niska. Też jeszcze raz zastosuje tebukonazol. Niby był na jesień ale było prawie pół roku temu.

A jeszcze Was zapytam jak z punktu prawnego obchodzicie przepisy? Mówicie o karbendazynie ale ani Sarfun anie Helben nie ma wpisanego w etykiete rzepaku ;>

#3968 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 15:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Możesz w ewidencji wpisać, że użyłeś go w zbożu.

#3969 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 15:58

Opryski rzepaku i innych oleistych A przy rzepaku wówczas co wpisać? Jeśli nie wykaże żadnego zabiegu ktoś w temacie od razu się zorientuje że jest cos kombinowane.

Już chyba łatwiej jest zrobić tym Sarfunem a wpisać inny środek. Faktur chyba nie muszę przedstawiać za środki.

#3970 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 16:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Zawsze możesz upchnąc jakiś środek zbożowy w rzepak, np. tebukonazol/prochloraz/tiofonat metylu etc. Ja prowadzę dwie ewidencje, oficjalną i nieoficjalną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3971 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 16:50

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzięki za poprzednie odpowiedzi ale nadal nie wiem jak zmieszać ten dursban z cyperkillem, bo nie było jasnej odpowiedzi. Wnioskuję że poprostu ok 0.5-0,6 dursbanu i cypermetryna w normalnej dawce jak na opakowaniu, czy inaczej?

Edytowany przez koczas, 16 marzec 2014 - 16:52.

#3972 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 17:48

Opryski rzepaku i innych oleistych Zapytam jeszcze czy ktoś słyszał o dość nowym środku firmy BASF o nazwie Efilor? Trafiłem na niego szukając zamienników Caramby która już wyleciała z obiegu. Podobno ma tę samą substancję w tej samej ilości - metkonazol 60g a do tego boskalid znany ze środków Bell lub Pictor. Ma niby rejestrację w Polsce od czerwca zeszłego roku ale w żadnych materiałach promocyjnych nie słyszałem o nim.

http://www.google.pl...1,d.bGE&cad=rja

#3973 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 16 marzec 2014 - 18:35

Opryski rzepaku i innych oleistych Co polecacie na przytulię w rzepaku która pojawia się wiosną mimo stosowania jesiennej ochrony galerą?

#3974 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 19:19

Opryski rzepaku i innych oleistych Szkoda, że jesienią jechałeś galerą-to jest raczej środek do poprawek wiosennych, gdyż środków do stosowania wiosennego jest bardzo mało, a skoro już dałeś galerę na jesień i przepuściła przytulię to raczej nią teraz nie powtórzysz. Jest środek (albo i był) kerb-on zwalcza przytulię.

#3975 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 20:16

A przy rzepaku wówczas co wpisać? Jeśli nie wykaże żadnego zabiegu ktoś w temacie od razu się zorientuje że jest cos kombinowane.

Już chyba łatwiej jest zrobić tym Sarfunem a wpisać inny środek. Faktur chyba nie muszę przedstawiać za środki.

Trzeba pamietac ze karbendazym jest sprzedawany na zaświadczenie o ukonczonym szkoleniu wiec trzeba go gdzieś wcisnąc w ewidencje. Juz sama etykieta nieźle odstrasza od stosowania.

Z zarejestrowanych na rzepak z karbedazymem jest Siarkol K 85wp.

Wiecie cos wiecej o tej substancji?

#3976 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:19

Dzięki za poprzednie odpowiedzi ale nadal nie wiem jak zmieszać ten dursban z cyperkillem, bo nie było jasnej odpowiedzi. Wnioskuję że poprostu ok 0.5-0,6 dursbanu i cypermetryna w normalnej dawce jak na opakowaniu, czy inaczej?

0.6 dursbanu i 100 ml fastaca lub cyperkilu= nurell

#3977 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 08:54

Opryski rzepaku i innych oleistych U mnie bez problemu dostępna jest "nowa" Nurelle

#3978 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 17 marzec 2014 - 10:19

Opryski rzepaku i innych oleistych Pryskacie już jakimiś odżywkami? Ja pod koniec tygodnia chyba polecę OSD mikro rzepak plus Tytanit.

#3979 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 10:32

Opryski rzepaku i innych oleistych Czym najpierw lecieć galera czy odżywki regulatora i inne cuda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3980 Share Romek120

Romek120

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 11:38

Opryski rzepaku i innych oleistych dzien dobry, mam pytanie odnoścnie nawozu Rosahumus, czy stosował go ktos na ziemie np pod uprawe osa, pszenicy, jęczmienia i na trawy?? chodzi mi o to czy po stosowaniu tego nawozu po dwóch latachmozna zasiac lucerne mieszancowa na gleby IV klasy, jak myslicie urosłaby ta lucerna po stosowaniu tego nawozu??